Problemy z centralnym zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: szumnyvw » ndz sie 14, 2011 13:51

Witam
Chłopaki potrzebuje pomocy z centralnym zamkiem. Czasami mam problem z otwarcia auta z kluczyka . Problem jest na zasadzie. Wkładam kluczyk do zamka przekrecam kluczyk w lewo rygiel idzie do góry i kiedy powracam kluczykiem rygiel sie chowa. W bagażniku słyszę jak pompka w tym momencie chodzi. Nie wiem co jest grane czasami otworzy a czasami wogóle i nie mogę sie dostac do samochodu. Różnie jest czasami jak próbuje otworzyć to załapie no a jesli nie otwiera zostawiam to po jakimś czasie (różnie 1h 3h czasami nawet 5 min.) otwiera bez problemu. Nie wiem może ktoś również miał taki problem i mógłby mi doradzić bardzo byłbym wdzięczny :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: stonefree » ndz sie 14, 2011 15:46

Problem jest mechaniczny, więc przyjrzyj się wyjętej wkładce zamka i wiosełku, może coś tam się zacina?



Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: szumnyvw » ndz sie 14, 2011 16:21

Wszystko moim zdaniem chodzi bo przekrecam kluczyk w lewo i normalnie rygiel sie podnosi ale zaraz sie chowa pompka zaciąga go spowrotem :goof:



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: ssarna1 » pn sie 15, 2011 17:54

Krańcówkę w zamku sprawdź.


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: szumnyvw » pn sie 15, 2011 19:06

Koledzy sytuacja wygląda tak. Właśnie jak mi się nie chciało otworzyć było bardzo gorąco pomyślałem może coś się nagrzało i nie chciało zaskoczyć. Poleciałem po wąż ogrodowy i polewałem auto przez 10 min. I spróbowałem otworzyć auto otworzyło sie bez problemu co jest grane ? coś się nagrzało wodą schłodziłem i gicio. Już teraz nic nie rozumiem :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: Paweł Marek » pn sie 15, 2011 19:55

Nie koniecznie prosto będzie to zdiagnozować. Może być problem mechaniczny Ale też włączników w zamkach i samej pompki. W drzwiach są nie tylko włączniki które uruchamiasz kluczykiem, ale tez od tzw blokady, po 4 kable na włącznik. Działa to tak, że jeśli zamkniesz auto kluczykiem a ktoś zostanie w środku to przez chwilę będzie mógł podnieść przyciski i otworzyć drzwi, ale po pewnym czasie jeśli spróbuje to nie da rady pomka się włączy i nie wypuści przycisku do góry drzwi się nie otworzą. Pompka zamka dostaje plus po zapłonie, sprawdź czy go ma miernikiem. Jeśli ma możesz bawić się ze schematami, ale chyba prościej będzie wypinać wtyki z drzwi po jednym , ew. podmienić pompkę. Spróbuj jeszcze jak to działa z drzwi pasażera.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości