nowy nabytek ...kilka problemów....

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: pironet » pt wrz 16, 2011 07:11

WITAM,wczoraj nabyłem mk IV,autko ogolnie super(wczesniej mk2) ale ma pare mankamentow.Bolaczka jest centralny(z pilota) podczas kazdego ruszania autem zamyka sie i otwiera,po zamknieciu nie pala sie diody przy cyplach a przy otwieraniu slychac podwojny sygnal klaksonu,przy zamykaniu cisza.Nastepnie nie wiem czy grzeja mi fotele,kiedys jechałem w bmw i tam bylo mocno odczuwac a tutaj jakby nic...jak sprawdzic dziłanie??aha i tempomat nie działa albo nie wiem jak go właczyc??przepraszam jesli klepie obeznane tematy ale nie znalazłem a siedze juz 3 godziny...pozdrawiam


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: wesol » pt wrz 16, 2011 07:54

pironet pisze:przepraszam jesli klepie obeznane tematy ale nie znalazłem a siedze juz 3 godziny...pozdrawiam
To akurat mysle ze zweryfikuje jakiś mod. Ja akurat na inych forach mam taki euprawnienia to sprawdzam z jakich IP ktos pisze, co sprawdzal, przegladał no i kiedy tak wiec to do ustalenia. Tak jak piszesz wiekszosc była juz na forum tylko kwestia odszukania.
Co do klaksonu przy otwieraniu lub zamykaniu to jest taka opcja na vagu do wlaczenia lub wylacznenia i podobnie ze swieceniem ( mignieciem) kierunków. Didad na drzwiach kierowcy miga tylko jak sie zarygluje drzwi - podwójne zamkniecie - do czego sluzy i i oco chodzi to znajdziesz na forum napewno bo jest. O grzaniu siedzeń czy tempomacie takze bylo wiec nie wiem jak sobie wyobrazasz rozwiazanie twoich problemów bo raczej pisac o wszystkim tutaj to bez sensu. Moze ktoś zechce to poszuka za Ciebie i ci wklei linki ale ja bym nie robił z siebie inwalidy i zrobił to wlasnorecznie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: grg474 » pt wrz 16, 2011 09:24

pironet pisze:Bolaczka jest centralny(z pilota) podczas kazdego ruszania autem zamyka sie i otwiera,po zamknieciu nie pala sie diody przy cyplach a przy otwieraniu slychac podwojny sygnal klaksonu,przy zamykaniu cisza
poszukaj hasła mikrostyk, zimne luty , dioda w drzwiach kierowcy
pironet pisze:Nastepnie nie wiem czy grzeja mi fotele
włącz na 5 - jeśli po 5 minutach nie bedzie za goraco na obu to znaczy że trzeba sprawdzić bezpiecznik 44. Jeśli na 1 - sprawdzić matę - przerwany/przepalony czujnik nagrzania maty
pironet pisze:tempomat nie działa albo nie wiem jak go właczyc
włączyć przyciskiem - następnie powyżej 30km/h przyciśnij przycisk set i nie naciskaj już pedałów - jeśli sam bedzie utrzymywał prędkość to jest ok - jeśli nie - trzeba sprawdzić programem czy po 1 masz tempomat czy tylko samą manetkę, a jeśli masz tempomat to który czujnik szwankuje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: wojti2001 » pt wrz 16, 2011 11:46

grg474 pisze: włącz na 5 - jeśli po 5 minutach nie bedzie za goraco na obu to znaczy że trzeba sprawdzić bezpiecznik 44. Jeśli na 1 - sprawdzić matę - przerwany/przepalony czujnik nagrzania maty
Powiedz mi prosze, podgrzewanie foteli dziala z ogrzewaniem tylnej szyby czy calkiem osobno ??


MK IV AJM

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: iigAlisArr » pt wrz 16, 2011 11:56

wojti2001 pisze:podgrzewanie foteli dziala z ogrzewaniem tylnej szyby czy calkiem osobno
Osobno, ale musisz mieć zapłon, albo nawet odpalony silnik - nie pamiętam, bo nie używam.
pironet pisze:Bolaczka jest centralny(z pilota) podczas kazdego ruszania autem zamyka sie i otwiera
Tu możesz mieć aktywną funkcję ryglowania po przekroczeniu 20 km/h, a rygle odbijają bo
grg474 pisze:mikrostyk, zimne luty , dioda w drzwiach kierowcy
jak napisali. Sprawdź czy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki sam odryglowuje i napisz - nie musi bo można aktywować tylko zamykanie albo tylko otwieranie...


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: pironet » ndz wrz 18, 2011 09:58

wiec tak,najperw dziekuje za naprowadzenie...objawy sa takie otwieram z pilota słysze dwa sygnały klaksonu jakby,wsiadam zapalam i ruszam ,przy ok 20 zamyka i otwiera i tak przy kazdym ruszaniu ....skrzyzowania ,garby itp,kolejny objaw to lewe tylne drzwi nie zawsze sie otwieraja z pilota,bagaznik prawie wcale(tylko kluczem),a asazera kierowcy nie podnosza cypla do konca.Na komputerze pokazało błedy wszystkich drzwi,wykasował je ale po ujechaniu 100 metrow znów to samo.Teraz po zaparkowaniu i zamknieciu z pilota nie ma dzwieku klaksonu ale jesli zamykam kilka razy to po chwili zatrabi raz....no i dioda nie miga.Wiem ze jest to problem mikrostyków itd...doczytałem na forum ALE MOJE PYTANIE JEST CZY MOZNA WYŁACZYC TO DOMYKANIE DRZWI PODCZAS JAZDY BO wk...mnie to troche,no i ten niby klakson.....z czasem powymieniam te zamki bo dosyc upierdliwe to jest....pozdrawiam


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: rafxxx » ndz wrz 18, 2011 10:20

wchodzisz w moduł komfortu [46] -> adaptacje [10] ->
kanał 03 , zmieniasz wartość na 0 ( jeśli masz 1),
kanał 04 zmieniasz wartość na 0 ( jeśli masz 1)

a nastepnie zapisz, sprawdz czy zmiany zostaly wprowadzone pooprawnie,

drzwi nie powinny sie domykac po przekroczeniu 15km/h (kanal 03)



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: pironet » ndz wrz 18, 2011 10:28

czyli co mam zrobic ??mozna to jakos zmienic ten system nadzoru wnetrza??czytam cały opis tego sytemu ale nie doczytałem czy da sie to jakos wyłaczyc??


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Re: nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: pironet » ndz wrz 18, 2011 10:34

pironet pisze:czyli co mam zrobic ??mozna to jakos zmienic ten system nadzoru wnetrza??czytam cały opis tego sytemu ale nie doczytałem czy da sie to jakos wyłaczyc??

doczytałem...bez vag nic nie zrobie...pzdr


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: rafxxx » ndz wrz 18, 2011 10:39

to chyba wiadomo od początku ze z elektronika bez podłączenia pod vag-a nic się nie da zrobić :crazy: :crazy:



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: iigAlisArr » ndz wrz 18, 2011 15:56

pironet pisze:otwieram z pilota słysze dwa sygnały klaksonu........po zaparkowaniu i zamknieciu z pilota nie ma dzwieku klaksonu ale jesli zamykam kilka razy to po chwili zatrabi raz...
Otwiera normalnie (trąbi) ale przy zamykaniu masz problem, po kilkukrotnym zamykaniu gdy zatrąbi to powinna dioda mrygać.Mryga jak zatrąbi po zamknięciu ?
Czeka Ciebie konkretne dłubanie z zamkami.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

nowy nabytek ...kilka problemów....

Post autor: Qto » ndz wrz 18, 2011 17:20

oprócz kanałów 3 i 4 musisz wejść w 6 (klakson przy otwieraniu auta) i 7 (klakson przy zamykaniu auta) i tam też ustawić "0"...do tego robota z zamkami
Wszystko opisywane na forum wiele razy...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości