Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: syncroo » pn lis 21, 2011 20:07

Witam,

Po wymianie skrzyni w goferze okazało się, że nie działa również czujnik prędkości czyli nie wiem ile jade, ile przejechałem i przebieg w związku z tym nie rośnie :D o ile ostatnie może być tak 2 pierwsze już niekoniecznie :D czujnik próbowałem znaleźć w sklepie bo słyszałem, że drogie nie są. Okazało się że nawet zamówić nie można bo w katalogu nie mają..

Po drodze z uczelni podjechałem na szrot i zapytałem o takowy czujnik. Koleś chwile pomyslał i mówi że będzie miał. Poszliśmy w miejsce gdzie ma wszystkie skrzynie biegów i pokazuje mi na skrzyni od MK3 Diesel czujnik o który mi chodzi. Zawołał 50zł więc tak jak przewidywałem.

Teraz pytanie. Czy ten "ślimak" od diesla (nie wiem czy to td czy tdi ani jaki rocznik) bedzie pasowac do mojego 1.8 ABS ze skrzynia CHB??
Ostatnio zmieniony wt gru 06, 2011 19:57 przez syncroo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Impulsator/Czujnik prędkości z Diesla do benzyny?

Post autor: Mavrick » wt lis 22, 2011 02:57

Zerknij tutaj: http://allegro.pl/czujnik-predkosci-imp ... 53761.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: syncroo » wt lis 22, 2011 08:44

czyli by wychodziło ze powinno dzialac. Aczkolwiek widziałem aukcję gdzie byly do golfa mk2 3 i 4. A od golfa 4 nie pasuje. Z tymi aukcjami to różnie.
Ostatnio zmieniony wt gru 06, 2011 19:58 przez syncroo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: syncroo » wt lis 22, 2011 23:41

jutro kupie ten czujnik i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bo czas nagli a nie mam wyjścia za bardzo. Dam znać czy to przeszło ;)
Ostatnio zmieniony wt gru 06, 2011 19:58 przez syncroo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: syncroo » wt gru 06, 2011 19:52

więc odświeżam temat żeby nie zakładać nowego. Jak pisałem nie działa mi prędkościomierz, i liczenie kilometrów. Kupiłem owy czujnik i dopiero wsadziłem. Dalej to samo. Zauważyłem jeszcze że od momentu wsadzenia skrzyni nie mam światła wstecznego.. Zmieniając impulsator zauważyłem że czujnik na 2 piny znajdująca się nieco bliżej przodu auta nie ma kostki podpiętej.. Pytanie do czego jest ta kostka i czy mogą być trafione kable od impulsatora (są w jakiejś srebrnej taśmie) mimo, że na poprzedniej skrzyni działało? Proszę o szybką pomoc



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: majekMK2 » wt gru 06, 2011 22:28

wtyczka dwu pinowa jest od czujnika wstecznego a 3 pinowa od impulsatora


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: syncroo » śr gru 07, 2011 11:23

aha. Czyli tak jak myslalem. Czy jest mozliwosc zebymc wcześniej wsteczny mial na kable podlaczone? bo znalazlem wczoraj rownież 2 luźne kable ze zlączkami do wsunięcia w blaszki jakby od tego czujnika..?

A co z kablami od impulsatora? w starej skrzyni predkosc czasem falowala ale chociaz byla a tutaj nic. Wsadzilem drugi czujnik predkosci i nic. Szukać w kablach?



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: majekMK2 » śr gru 07, 2011 16:30

podeslij fotke jak mozesz od tych kabli od czujnika wstecznego
co do impulsatora to masz na pewno licznik ok??i czy impulsator podmieniałeś od kogoś ??


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
syncroo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:26
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Impulsator - brak prędkości, przejechanych km

Post autor: syncroo » śr gru 07, 2011 18:11

już po ptakach :D nie mogłem w domu usiedzieć z myślą o tych kablach :p impulsator okazał się dobry (nowy oddam spowrotem). Pękł jeden z 3 kabli w kostce ;p musiałem dosztukować ten łącznik to pinu i śmiga ;) wsteczny również podłączyłem :) jednak to te dwa kable :p aczkolwiek dziwi mnie że ktoś taką sztukę zrobił.. jak bede miał możliwość dostania takiej kostki to na pewno zrobie na kostke a nie na kable x) fakt że na wsuwki izolowane ale zawsze to kable :)

także problem rozwiązany ;) dzięki za podpowiedzi ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości