problem z przednimi wycieraczkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dymek100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2011 19:18
Lokalizacja: Poznań

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: dymek100 » śr lut 16, 2011 20:19

witam ! mam problem z przednimi wycieraczkami który mnier bardzo denerwuje, mianowicie jak nam wiadomo wycieraczki maja jakby kilka "biegów" np. albo chodza bardzo szybkao albo wolno albo srednio szybkao lub chodza wolno na chwilke staja i po chwili znow sie zalaczaja ,

mój problem wyglada tak ze nie mam wcale tego "biegu " co chodza wolno na chwilke staja i po chwili znow sie zalaczaja dzialaja mi tylko w taki sposob jak bym wlanczal spryskiwacze ze jakis czas pochodza i sie wylanczaja i staja w roznych miejscach na szybie jak im sie podoba.

dzieje sie tak od mometu gdy wymienialem mechanizm wycieraczek , robilem to w deszczu wiec mogla gdzies do kostki dostac sie woda. co w takiej sytuacji musze wymienic zeby miec spowrotem wycieraczki sprawne

z gory dziekuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: guziolek » śr lut 16, 2011 21:17

Sprawdź przekaźnik wycieraczek, było dużo na forum o tym więc szukajka pomoże.



madar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:08

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: madar » pn lis 28, 2011 22:16

Witam. Znajomy ma problem - chodzi o Golfa IV - moze Ktos sie spotkal z takim zjawiskiem ??
Dzis jadac z pracy chcial sobie przetrzec przednia szybe - wszystko zadzialalo , ale wycieraczki poszly jakies 5 cm i koniec. Potem zero reakcji , na zadnym biegu wycieraczki nawet nie drgnely. Z tylu wszystko Ok. przedni spryskiwacz tez bez problemu dzialal .Przejechal tak ok. 20 min. i nic
Potem dojechal na parking - nic nie robil , nie wylaczal nawet silnika i nagle wszystko smigalo jak powinno.
Co to moze byc . Osobiscie czytalem cos o tych padajacyh przekaznikach , ale podobno najszybszy bieg jest niezalezny od nich , a u niego nie dzialalo nic . Podobno zero smrodu i ramiona tez ladni ebez oporu pracuja .
Jakies pomysly ? Czyzby manetka pzy kierownicy ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: Zico63b » pn lis 28, 2011 22:25

Manetka lub styk wewnętrzny w silniczku, odpowiadający za dostarczanie napięcia wystarczającego an powrót ramienia na dół szyby. Zwykle przełącznik (manetkę) wyłączamy gdy ramię jest gdzieś w połowie szyby - a przecież "jakoś" musi wrócić? Od tego jest styk wewnętrzny.



madar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:08

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: madar » wt lis 29, 2011 09:11

Z tego co wiem , to manetka byla przytrzymana w celu spryskania szyby . Wiadomo wycieraczka ma sama ruszyc , poszla 5 cm i koniec , a potem zero reakcji .
Czy ten "styk" odpowiadajacy za powrot wycieraczek , nalezy jakos przelutowac , przeczyscici czy co z nim trzeba zrobic ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: Zico63b » wt lis 29, 2011 15:12

Nie mam akurat rozebranego silniczka Golfa, mam z Fiata 126p, lecz zasada jest taka sama.
Na foto 1 widać silniczek z czarną osłoną przekładni. Po rozebraniu ukazują się przewody, których mocowanie należy sprawdzić (foto 2). Po dalszej rozbiórce widać istotę sprawy: krzywkę obracającą się z zębatką a na niej "garb" przełączający styki (foto 3). "Garb" lubi się zetrzeć a styki odkształcić, co powoduje nieprzełączanie się trybu pracy.
Foto 1
Obrazek
Foto 2
Obrazek
Foto 3
Obrazek



madar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:08

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: madar » wt lis 29, 2011 23:03

Dzieki za fotki.

W takim razie powiem mu zeby jakby co zaczal ( od kogos przelozyl ) nowy / inny silniczek , bo pewnie tego reanimowac sie nie da.

A jeszcze zapytam - czy przekaznik na pewno nie jest odpowiedzialny za najszybszy bieg wycieraczek ? Rozumiem , ze nawet jakby byl padniety to i tak powinny one na tym biegu dzialac ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości