Brak świateł mijania w golfie IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gora151
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 04, 2012 17:19

Brak świateł mijania w golfie IV

Post autor: gora151 » czw sty 12, 2012 15:45

Witam ponownie łącze te piny i nadal nic światła się nie palą, załączam zdjęcie tej kostki co wchodzi do włącznika świateł, prosze o weryfikacjie czy aby napewno mam tak rozmieszczone kable w niej (według kolorystyki) i czy odpowiednio to łącze. Napiszcie które trzeba połaczyć w moim przypadku.
Zico63b: jeszcze raz opisz mi jak połączyć bezpośrednio ze skrzynką bezpieczników bo u mnie chyba inne te kable są
prosze o pomoc!
pzdr

moja kostka:
http://pokazywarka.pl/3ju4hb/" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak świateł mijania w golfie IV

Post autor: Qto » czw sty 12, 2012 16:04

Pin1, kabel czarno/czerwony - jest napięcie na włączonym zapłonie ??
z tego co pisałeś wcześniej rozumiem, że jest...mostkujesz pin1 z pinem7, kabel żółto/zielony...rozumiem że lampy nie świecą. Sprawdzasz czy jest przejście pomiędzy pinem7 a bezpiecznikami 20 i 21 - z tego co piszesz nie powinno go być...czyli przerwa jest między włącznikiem a bezpiecznikami, najprawdopodobniej w rozgałęzieniu kabli na dwa bezpieczniki. Wyciągnąć skrzynkę, w miarę potrzeby odwijać izolację z wiązki za nią...i śledzić kabelki od tych bezpieczników, kolor żółto/zielony.



Awatar użytkownika
gora151
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 04, 2012 17:19

Brak świateł mijania w golfie IV

Post autor: gora151 » sob sty 14, 2012 16:53

no tak oczywiście napięcie na czarno/czerwonym jest 12 V. mostkuje pin 1 z 7 i nie świecą. Jak sprawdzić przejście między pinem 7 a bezpiecznikami? bo tego w sumie nie zrobiłem


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak świateł mijania w golfie IV

Post autor: Qto » sob sty 14, 2012 17:00

Miernikiem...albo podać bezpośrednio napięcie na bezpieczniki i zobaczyć czy światła zagadają - jak tak tzn że między włącznikiem a bezpiecznikami jest przerwa. W tej chwili rozumiem na bezpiecznikach (20 i 21) napięcia nie ma ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości