Mk3 zapłon jest a silnik nie kreci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Mk3 zapłon jest a silnik nie kreci

Post autor: szumnyvw » ndz lut 19, 2012 18:53

Siemka mam problem ze swoim mk3 z silnikiem 1.9TDI 1z. Problem tego typu przekrecam kluczyk zapłon wszystko jest i próbuje kręcić a tu nic silnik wgl sie nie odzywa nawet nie kreci. Co to moze być rozrusznik czy może stacyjka ? a może co innego ? Pchnelismy auto to odpalił. A zaznacze jeszcze to że pali bez problemu tylko raz mi sie taka sytuacja zdarzyła chciałbym wiedziec co jest grane i zrobić to nie chcem żeby znowu coś takiego się powtórzyło 1,5 roku temu dawałem rozrusznik do elektryka wymieniał chyba będix tylko. szczotki na rozruszniku sie skonczyły ? a może stacyjka już do wymiany ? Byłbym wdzieczny za udzielenie pomocy :pub:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mk3 zapłon jest a silnik nie kreci

Post autor: Qto » ndz lut 19, 2012 18:57

dział chyba nie ten :chytry: przenoszę
jeżeli sytuacja przydarzyła się raz to ciężko będzie wywróżyć
...może stacyjka nie podała napięcia
...może elektromagnes
...może szczotki się zawiesiły

...u mnie raz na jakiś czas nie kręcił rozrusznik, podłączyłem sobie pod kabelek przy elektromagnesie diodę która informowała mnie że stacyjka podaję napięcie...któregoś pięknego razu rozrusznik nie zakręcił, dioda się świeciła - przyczyna w rozruszniku (u mnie akurat elektromagnes był do wymiany)



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Mk3 zapłon jest a silnik nie kreci

Post autor: mirek87 » ndz lut 19, 2012 19:07

jezeli słychać było takie delikatne ''pyknięcie ' to zawiesił sie rozrusznik.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Mk3 zapłon jest a silnik nie kreci

Post autor: Johnatan » pn lut 20, 2012 12:00

bierzesz kabelek o długości 5 cm. Zdejmujesz z elektromagnesu kostkę na jeden styk, kabelek czarno czerwony. Robisz zworkę miedzy tą kostką a plusem rozrusznika. Auto ma być na biegu jałowym. Jeżeli auto zakręci, zdechła stacyjka. Jeżeli nie zakręci to wina rozrusznika. Bierzesz wkrętak i robisz zworkę miedzy dwoma zaciskami rozrusznika (nakrętka 8mka) jeśli zakręci to uzowjenie jest git. i wychodzi na to że elektromagnes zdechł jeżeli nie wyskakuje. Można też sprawdzić główny styk miedzy rozrusznikiem a elektromagnesem. Jest tam lut często zawodzi. Niech ktoś przekręci zapłon a ty pukaj młotkiem po wszystkim moze coś mu sie odmieni lub ten styk załapie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości