brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nadruks1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:02

brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: nadruks1988 » ndz lut 19, 2012 19:56

Cześć koledzy. Mam problem z oświetleniem w moim golfie III 1.9d 94r.

Od pewnego czasu nie mam prawego, tylnego pozycyjnego. Żarówka dobra, styki przeczyszczone, bezpiecznik nie spalony. Kruczek w tym, że posiadam hak. Po podpięciu przewodu zasilającego światła przyczepy, pozycyjny tylni prawy działa. Gdzie szukać problemu?

Drugie pytanie odnośnie lusterka. Zamontowałem jakieś nowe lusterka z migaczem wbudowanym. Po podpięciu kabli (wpiąłem się w migacz w błotniku) wszystko działa, lecz migacz w lusterku słabo. Bezpieczniki mam 5a zmieniłem na chwile na 10a i to samo. Kiedy wyjąłem żarówkę z tylnego kierunkowskazu, nie przyspieszyło miganie, ale kierunek w lusterku świecił należycie. Pomóżcie jak to zrobić należycie, że by wszystko miało ręce i nogi. Dzięki serdecznie za każdą pomoc. Pozdrawiam



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: światła

Post autor: ssarna1 » ndz lut 19, 2012 21:02

nadruks1988 pisze:Bezpieczniki mam 5a zmieniłem na chwile na 10a i to samo.
Ty tak na poważnie? :rozpacz: :rozpacz:
z przodu działa? Czy tylna zapala się jak załączasz postojówki?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

światła

Post autor: Zico63b » ndz lut 19, 2012 21:10

nadruks1988 pisze:Po podpięciu przewodu zasilającego światła przyczepy
- po podpięciu gdzie i skąd? Hak fabryczny?
Być może problem leży na odcinku lewa lampa tylna - prawa lampa tylna (w Golfie 3 ma to znaczenie, gdyż z samochodu napięcie wchodzi w lewą lampę i wychodzi kolejną kostką dopiero dalej).
W wersjach z hakiem, przewód może najpierw "odwiedzić" gniazdo haka. Stąd staranne sprawdzenie przewodu szaro-czerwonego.



nadruks1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:02

Re: światła

Post autor: nadruks1988 » ndz lut 19, 2012 21:22

Witam. Przekręcam światła postojowe. Przod L+P działaja tył natomiast tylko lewy. po wpięciu wtyczki od przyczepy, zapala się prawy postoj i tak wkółko. Dodam że ten problem zaczął się od nie dawna. Jeśli chodzi o hak to szczerze nie wiem.... auto mam 5 lat homologacja jest w dowodzie hak wbity....
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 22:02 przez nadruks1988, łącznie zmieniany 1 raz.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

światła

Post autor: ssarna1 » ndz lut 19, 2012 21:31

mówisz teraz o pozycyjnych. Wepnij hak i załącz postojówki z jednej strony.


MK3 ADZ->AGU

nadruks1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:02

Re: światła

Post autor: nadruks1988 » ndz lut 19, 2012 21:39

Sorki, mysle ze pozycyjne a postojowe to to samo. Jak właczyc z jednej strony? po zalaczeniu powinny mi sie zapalic przod i tyl L i P ? czasem jak wlacze lewy lub prawy kierunek pozostawie wysiade z auta to mi sie pali ta strona na ktorej wlaczony jest kierunek wiec jesli o to chodzi to po wlaczeniu prawego kierunku swieci sie tylko przod tyl nie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

światła

Post autor: Qto » ndz lut 19, 2012 21:52

nadruks1988 pisze:Sorki, mysle ze pozycyjne a postojowe to to samo
Jeżeli ktoś Ci pisze że tak nie jest...to może należałoby uwierzyć lub zainteresować się i sprawdzić co to są światła postojowe i co to są światła pozycyjne
...za samo precyzowanie tematu powinien być zsyp, ale że jesteś nowy na forum to poprawię za Ciebie



nadruks1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:02

brak lewego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: nadruks1988 » ndz lut 19, 2012 22:01

Może nie sprecyzowałem tematu, ale czytam ze zrozumieniem. Chodzi o brak prawego tylniego pozycyjnego, a Ty napisales poprawiajac temat lewego. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: Zico63b » ndz lut 19, 2012 22:57

A może tego tylnego prawego pozycyjnego i czerwonego (w dodatku) światełka i tak nie ma, i tak. A pojawia się po podłączeniu przyczepy, gdyż MOŻE ktoś genialny - jak często bywa - złączył w przyczepie prawe z lewymi i wówczas pozycyjne samochodu zasila się z bolca gniazda?



nadruks1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:02

Re: brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: nadruks1988 » pn lut 20, 2012 09:34

Zico63b pisze:A może tego tylnego prawego pozycyjnego i czerwonego (w dodatku) światełka i tak nie ma, i tak. A pojawia się po podłączeniu przyczepy, gdyż MOŻE ktoś genialny - jak często bywa - złączył w przyczepie prawe z lewymi i wówczas pozycyjne samochodu zasila się z bolca gniazda?
Zico63b Wszystko by sie zgadzalo pod warunkiem gdyby ktos przy tym "grzebal" ale wczesniej dzialalo normalnie byly oba tylne podlaczalem przyczepe i rowniez byly. Od jakiegos czasu zaczal sie ten problem. moze poprostu pojsc na skroty i pociagnac kable na krotko od prawego do lewego i beda swiecic?:)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: ssarna1 » pn lut 20, 2012 10:06

nadruks1988 pisze: moze poprostu pojsc na skroty i pociagnac kable na krotko od prawego do lewego i beda swiecic?:)
I pozbawisz się świateł postojowych (mam nadzieję że wiesz już które to)


To nic, że nikt przy tym nie grzebał, samochody czasem się psują same z siebie.. masz pewnie kabelek jakiś w jednym miejscu przetarty


MK3 ADZ->AGU

nadruks1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:02

Re: brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: nadruks1988 » pn lut 20, 2012 13:26

No to ok. Rozbiore wtyczke i pojde kabel po kabelku. A odnosnie kieronkow mozecie sie wypowiedziec? Pierwszy post.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: Zico63b » pn lut 20, 2012 14:42

A Kolega napisze jak wpiął. Szeregowo, równolegle, masę w blachę czy w przewód drugiej gałęzi - był gdzieś na forum taki nawet przypadek. O tu znalazłem:
http://www.golf3.pl/topics4/kierunkowsk ... htm#353422" onclick="window.open(this.href);return false;
Co do pozycji to warto wpiąć przyczepę i włączać w samochodzie lewe, potem prawe postojowe - będzie Kolega wiedział co zrobione jest w przyczepce.



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: brak prawego, tylnego światła pozycyjnego

Post autor: achamerski » pn lut 20, 2012 20:56

nadruks1988 pisze:No to ok. Rozbiore wtyczke i pojde kabel po kabelku. A odnosnie kieronkow mozecie sie wypowiedziec? Pierwszy post.
trzeba sobie sprawdzic jaka jest moc żarówki w lusterku i cały układ odblaskowy w środku. Wazna tez jest jakość kabli i połączeń, bo od tego zalezy jasność świecenia.
Jeszcze jedna wskazówka do swiatła postojowego na wszelki wypadek, jakbyś tego nie sprawdził. Miałem juz kilku klientów, którzy twierdzili, że żarówka jest dobra i nie mogli znaleźć przyczyny nie świecenia. Jak się okazało oceniali żarówkę tylko "na oko" a te żarówki bardzo często się przepalają tak, że nie widać urwanego drucika. Trzeba ją wkręcić do drugiej lampy albo sprawdzić miernikiem, żeby się upewnić, czy nie jest spalona.


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości