podświetlenie nocne

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: nygdar » śr kwie 04, 2012 21:09

witam kolegów mam pytanko próbował ktoś zainstalować podświetlenie nocne po otwarciu samochodu z pilota :hmm:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podświetlenie nocne

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 05, 2012 17:50

A dokładniej? Co ma świecić? Czy masz już jakiś alarm czy sterownik centrala na pilota?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 19:17

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=340354" onclick="window.open(this.href);return false; tego szukasz ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: nygdar » czw kwie 05, 2012 22:23

Haki/ mniej więcej tylko o ile dobrze czytałem to kolega miał mk4 z funkcją KOMFORT Aa ja takiej nie posiadam w aucie :hmm: Paweł Marek świecic ma cokolwiek pozycyjne ewentualnie tak jak w linku od HAKI dodatkowe w lusterkach ,tak mam alarm z centralnym zamkiem na pilota



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 22:53

Można to podpiąć pod wewnętrzne oświetlenie - które załącza się po otwarciu drzwi z pilota ... i oświetla wnętrze ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podświetlenie nocne

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 05, 2012 23:40

nygdar, zacznij od zorientowania się w funkcjach alarmu, może ma jakiś kanał dodatkowy pod osobnym guzikiem na pilocie wówczas sprawa byłaby bardzo prosta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: nygdar » pt kwie 06, 2012 16:42

Haki///// po otwarciu auta z pilota niestety nie zapala się światło w samochodzie dopiero jak otworze drzwi :hmm: Paweł Marek na pilocie centrala mam 3 przyciski -otwarcie-zamknięcie-i tak jakby ciche otwarcie i zamknięcie :-x



nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: nygdar » sob kwie 07, 2012 19:36

no koledzy radżcie coś :-(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podświetlenie nocne

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2012 20:00

Dowiedz że się jaki masz alarm, skoro są trzy przyciski to zapewne jeden jest od jakiegoś kanału dodatkowego. Czyli po jego wciśnięciu na jednym z kabli wychodzących z alarmu pojawia się impuls prądu który z łatwością można będzie wykorzystać. Nazwa alarmu potrzebna potem schemat znaleźć w necie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: nygdar » sob kwie 07, 2012 20:06

ok poszukam :bigok:



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 850
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: Bednarus » sob kwie 07, 2012 20:55

Takie coś powinno załatwić sprawę. W przypadku, gdy sterownik na pilota steruje centralnym zamkiem za pomocą masy to można pominąć ten drugi przekaźnik i bezpośrednio pociągnąć przewód od sygnału otwarcia do tego przewodu brązowo-białego przy lampce od oświetlenia wnętrza. Przy takim rozwiązaniu po wciśnięciu otwórz na pilocie zapali się światło w środku na czas taki sam jakbyśmy otworzyli drzwi. Tranzystor jest po to, żeby nie podawać za dużego obciążenia na zasilanie lampki. Pominięcie tego tranzystora może skończyć się jej uszkodzeniem.

Obrazek



nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: nygdar » ndz kwie 08, 2012 17:06

nie mam pojęcia o czym do mnie rozmawiasz :grrr: Bednarus ale zobaczy to mój nadworny mechanik - elektronik i powie co miałeś na myśli :bigok: :hmm:



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 850
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: Bednarus » pn kwie 09, 2012 11:35

To ustrojstwo jest dedykowane do dodatkowego oświetlenia, np.: dodatkowe światło w lusterkach, itp. Nie nadaje się do wykorzystania z jakimkolwiek oświetleniem występującym w samochodzie, np.: światła przednie. Ten przekaźnik po prawej stronie ma za zadanie włączyć oświetlenie wnętrza wraz z otworzeniem drzwi z pilota. To całe ustrojstwo po lewej stronie ma za zadanie włączyć dodatkowe światło wraz z zapaleniem się lampki. Jedyny szkopuł (a może i nie szkopuł) jaki zauważyłem to, że dodatkowe światło się będzie włączało wraz z każdym zapaleniem głównego, wewnętrznego oświetlenia.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

podświetlenie nocne

Post autor: michalqqr » pn kwie 09, 2012 12:18

Bednarus, ten schemat będzie miał sens tylko wtedy jeśli w lampce jest opóźnione wyłączanie :P
Bednarus pisze:Tranzystor jest po to, żeby nie podawać za dużego obciążenia na zasilanie lampki. Pominięcie tego tranzystora może skończyć się jej uszkodzeniem.
Szczerze? Bzdura :P żarówka 10W która jest w lampce podsufitki pobiera przy 12V zasilania jakieś 0.85A cewka przekaźnika pobiera 20mA które przy tych 0.85A są wartością znikomą, fakt jest taki, że gdy usuniemy tranzystor trzeba masę podpiąć na stałe, a plu s lampki tam gdzie jest +12 ;)


Kolejnym w sumie prostym rozwiązaniem będzie zastosowanie zwykłego timera NE555 w jego jednej z podstawowych specyfikacji wtedy czas świecenia mamy niezależny od niczego ;) I w sumie tak to jest rozwiązane w oryginalnej lampce w MK3 ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości