Problem z oświetleniem mk3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciasdj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 21:40
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Problem z oświetleniem mk3

Post autor: maciasdj » pn kwie 16, 2012 00:22

Możliwe, że temat był już na forum jednak potrzebuję dokładniejszej wypowiedzi ponieważ jestem laikiem w tych sprawach

mianowicie.. Od kilku dni jestem posiadaczem golfa 3 1.6 94r. Poza pierdółkami do zrobienia najbardziej zmartwiło mnie oświetlenie. Brak podświetlenia zegarów ( podświetlony jest tylko przebieg kilometrów elektroniczny), brak podświetlenia zapalniczki a sterowanie nadmuchem świeci tylko w niektórych miejscach. Brak również podświetlenia tablicy tylnej i to na razie tyle co zauważyłem. Na 100% działa - podświetlenie wnętrza, podświetlenie guzika szyberdachu, światło w schowku oraz guzik od podgrzewania tylnej szyby. Sprawdzałem bezpieczniki a dalej nic nie ruszałem, czekam na sensowne odpowiedzi i z góry dziękuję.


Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z oświetleniem mk3

Post autor: Zico63b » pn kwie 16, 2012 02:05

Czy na szaro-zielonym przewodzie z tyłu włącznika głównego jest napięcie?
Może też być tak, że popaliły się poszczególne żarówki. Np licznik ma wspólne całe podświetlenie i jeśli awaria jest zewnętrzna, po za nim - albo cały świeci, albo cały nie świeci. Dodatkowo, do tablicy pękają przewody w łączeniu klapy z nadwoziem.



Awatar użytkownika
maciasdj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 21:40
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Problem z oświetleniem mk3

Post autor: maciasdj » pn kwie 16, 2012 07:59

Dziękuję za szybką odpowiedz, popołudniu sprawdzę tylko gdzie mogę szukać tego włącznika głównego ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z oświetleniem mk3

Post autor: Zico63b » pn kwie 16, 2012 08:02

To ta gałka, którą codziennie włącza Kolega światła - na lewo od kierownicy. Wyjmuje się najpierw zaślepkę od strony drzwi, potem sam włącznik pamiętając o takiej małej blokadzie w lewym górnym rogu otworu po zaślepce.

Włącznik i zaślepka:
Obrazek

Ten zatrzask trzeba nacisnąć, np kluczykiem jak na foto:
Obrazek



Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

Problem z oświetleniem mk3

Post autor: robi1993 » pn kwie 16, 2012 21:58

A może po prostu żarówki się spaliły jeśli chodzi o podświetlenie popielniczki to bym się nie zdziwił jak i zegary według mnie to żarówki bo nic kolega o tym nie pisze że sprawdził żarówki


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
maciasdj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 21:40
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Problem z oświetleniem mk3

Post autor: maciasdj » wt kwie 17, 2012 00:40

Wymieniłem bezpieczniki na nowe 16 i 21 żarówki wydaje się że powinny być sprawne ponieważ nie ma nagle niczego. Dodam też że ostatnio wyleciał wężyk od spływu wody z szyberdachu i woda leciała całkowicie do wnętrza w miejscu pedałów czyli blisko bezpieczników i może to też zaszkodziło. Nie mam pojecia jak sie do tego zabrac

18.04.2012

Okazało się że to tylko na szczęście żarówki, gorzej z oświetleniem tablicy tylnej bo śruby zardzewiały ale to się zrobi. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam !


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości