Oświetlenie wnetrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Oświetlenie wnetrza

Post autor: radzio01 » czw maja 24, 2012 20:00

Witam mam problem z lampkami wewnątrz samochodu. Mianowice vag wywala blad "przekroczenie czasu wylaczenia oswietlenia wnetrza". A moj problem polega na tym ze oswietlenie dziala w caly swiat. Czasami jak otworze samochod to wszystko dziala a czasami nic sie nie swieci, jak znow dizala to po jakims czasie wyalczaja sie swiatelka i znow nic nie trybi. Jak pojezdze troche to nagle zaczyna dzialac oswietlenie wnetrza i tak w kółka. Dodam ze naprawialem zamek kierowcy i tylne bo byly zimne luty i teraz centralny dziala dobrze i deadlock też. Po prostu nie mam juz sił. Ktoś moze mi doradzic jak mam sie do tego zabrac bo normalnei nie mam juz sił. Mysiallem ze to zmaek bagaznika wszsytko psuje ale jak nie dizla w bagazniku to w reszcie samochodu rowniez.... Czasami jak otworze bagaznik zanczyna wszystko dzialac, tak samo jest jak otowrze ktoreś dzwi to nagle sie wszsytko pieknie swieci.
Prosze o pomoc, bo wieczorami bede musial z latarka jezdzic zeby odpalic golfine:)



jofa-j1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 05, 2012 22:10

Oświetlenie wnetrza

Post autor: jofa-j1 » sob maja 26, 2012 14:43

Miałem podobny problem kiedyś, nie mogłem sobie poradzić z tym i zawiozłem auto do elektryka. Naprawił, wadliwa była instalacja elektryczna (zgniła, sparciała izolacja , skorodowane styki) podobno występuje to często w Golfach. Ja mam do Ciebie pytanie: obecnie nie działa mi wyłącznik drzwi od kierowcy, aby sprawdzić mikrostyk w zamku co muszę zdemontować?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Oświetlenie wnetrza

Post autor: Pablo Corrado » sob maja 26, 2012 15:18

jofa-j1 pisze:aby sprawdzić mikrostyk w zamku co muszę zdemontować?
Musisz zdemontować cały boczek, plytę pod boczkiem i wyjąć zamek.
Dopiero wtedy masz dostęp do mikrostyka. Jeśli on będzie dobry to od razu sprawdzisz zimne luty w zamku.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Oświetlenie wnetrza

Post autor: radzio01 » sob maja 26, 2012 16:20

Witam,
Wydaje mi się ze dziś w końcu poradzilem sobie z problemem. Prawdopodobnie mikrostyk zamka pasazera z przodu sie zawieszal i dzial w caly swiat. Popryskalem WD40 w zamek i nagle zaczęło wszystko działać jak powinno. Mam nadzieję ze juz na dobre beidze wszyskto ok bo nie marzy mi sie roznbierac drzwi zeby prezczyscic zamek. Pozdrawiam
Kolego poczytaj tutaj o naprawie swiatelka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Oświetlenie wnetrza

Post autor: radzio01 » czw lip 26, 2012 22:25

Koledzy dalej walcze z tym oswietleniem wnetrza, które dziala w caly swiat. troche podziala i potem jak zamkne drzwi to normalnie sie wylacza i prezstaje juz reagowac na wlaczenie. Za jakis czas jak zastawie samochod otwarty z zamknietymi drzwimi to nagle wlaczy sie cale osiweltenie na chwilke i znika, potem znow dzialaja swiatelka. Juz sam nie wiem gdize tego szukać. vag dalej nic nie pokazuje. Moze to być wina tego prezkaznika NEC EN2 N9 co jest w module komfortu czy gdizes indziej tego szukać. Mnie to juz powoli trafia.... nigdy nie wiem czy bedize widno w srodku czy nie....



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Oświetlenie wnetrza

Post autor: zikr6 » pt lip 27, 2012 10:52

U mnie był właśnie ten przekaźnik NEC EN2N9 po wymianie działa jak trzeba
http://www.elektroniksc.com.pl/?sGrupa= ... CNIK&str=2" onclick="window.open(this.href);return false;



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Oświetlenie wnetrza

Post autor: radzio01 » sob lip 28, 2012 11:31

Zauważyłem jeszcze jedna ciekawą rzecz, teraz gdy oświetlenie działa i otworze drzwi to oswietlenie siweci trochę nagle mrugna wszystkie swiatełka, natępnie podziała jeszcze troche i nagle oswietlenie znika.



Awatar użytkownika
Dave1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 28, 2012 20:16
Lokalizacja: Radlin

Oświetlenie wnetrza

Post autor: Dave1990 » ndz lip 29, 2012 15:49

Też tak mam w swoim golfie, ale myślę tak jak piszą koledzy że mogą być zaśniedziałe styki instalacji lub podczas wilgoci jak się dostanie.



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Oświetlenie wnetrza

Post autor: radzio01 » pn sie 13, 2012 17:02

Okazalo sie ze w module na przekazniku nec mailem zimne luty i poprawile lutownica i zaczelo dzialać



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Re: Oświetlenie wnetrza

Post autor: KAROL 84 » pt lis 16, 2012 00:26

Witam
Mikrostyki w drzwiach zostały wymienione. Te małe lampki w drzwiach działają poprawnie (wcześniej nie działały) ale z tym oświetleniem w podsufitce to mam problem bo raz działa tak jak ma byc czyli pali się i gaśnie po otwarciu i zamknięciu drzwi i jak zamykam i otwieram pilotem a czasem jest tak że w czasie jazdy zapalą się same i palą się cały czas aż je ręcznie wyłączę. Cały moduł sprawdzony nie ma już zimnych lutów, wcześniej było parę podejrzanych miejsc. Co jeszcze może byc nie tak ? gdzie szukac przyczyny ?
Pozdrawiam



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Oświetlenie wnetrza

Post autor: KAROL 84 » pn lis 19, 2012 23:05

Witam
Dzisiaj wymieniłem nawet ten przekaźnik nec ale to nic nie dało, dalej światełka w środku świrują a jak się zawiesi to pali się cały czas nawet jak zamykam samochód z pilota albo jadę to pali się cały czas. Już brak mi pomysłów co to może byc. Podmieniłem nawet moduł komfortu z passata b5 o tych samych nr ale nawet pilot na nowym module nie działał. Trzeba jakoś programowac po zamontowaniu nowego ? Może ktoś pomoże w tej sprawie.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Oświetlenie wnetrza

Post autor: Aligator30 » wt lis 20, 2012 01:13

KAROL 84 pisze:Trzeba jakoś programowac po zamontowaniu nowego
Sproboj tego sposobu,ale musisz posiadac min dwa kluczyki (Min 2 NOZYKI):
1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.
2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.
3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)
4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.
Uwaga:
Jesli chcesz zaprogramowac dodatkowe piloty procedura jest taka sama,ale musisz nacisnac przycisk otwierania 2,3,albo 4 razy dla roznego pilota.
np:
jesli programujesz drugiego pilota naciskasz przycisk dwa razy
5) Wylaczyc zaplon.
6) Wyciagnij kluczyk ze stacyjki i sprawdz czy sie udalo.
7) Procedura moze byc powtarzana 4 razy dla dodatkowych kluczykow.
8) Zaplon (stacyjka) musi byc zawsze wylaczona pomiedzy programowaniem nastepnego pilota.

Zeby usunac zapamietana kluczyki:

1Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.
2) Wsadz kluczyk do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca drugiego kluczyka.
3) Nacisnij 5 razy przycisk otwierania z czasie 1 sek-uslyszysz krotki sygnal.
4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac pamiec kasowania.
5) Wylacz stacyjke w pozycje OFF.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości