przeróbka zasilania radia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mitura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 08, 2011 09:23

przeróbka zasilania radia

Post autor: mitura » wt sie 14, 2012 09:20

Witam. Chciałbym przerobić zasilanie radia,tak bym nie musial miec włożonego kluczyka żeby działało. Czy trzeba podłączyc je bezpośrednio pod akumulator,czy są jakies inne sposoby? Najlepiej,by nie trzeba było rozbierać deski rozdzielczej. Za wszelką pomoc,bardzo dziekuje,pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przeróbka zasilania radia

Post autor: Zico63b » wt sie 14, 2012 09:52

W zasadzie, we wtyku ISO zasilającym radio wystarczy odpiąć i starannie zaizolować przewód żółto-czerwony a W JEGO MIEJSCE doprowadzić napięcie z czerwono-białego, z pinu zaraz obok w tej samej wtyczce.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

przeróbka zasilania radia

Post autor: Waqa » wt sie 14, 2012 11:53

musisz zdublować przewód podtrzymania (memory). Tak jak kolega wyżej proponuje izolujesz przewód z pinu7 a w jego miejsce dajesz jeszcze jeden z pinu 4. i po krzyku



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

przeróbka zasilania radia

Post autor: ciachotdi » wt sie 14, 2012 16:07

miałem ten sam problem ja pociągnołem przewód z zapalniczki + i też działa ale to druciarstwo a poza tym można auto spalić. :pub:



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

przeróbka zasilania radia

Post autor: seebst » wt sie 14, 2012 20:34

A robiąc w ten sposób, co koledzy wyżej opisują, będzie możliwa taka funkcja, żeby można było uruchomić radio zarówno z kluczyka, kiedy będzie siedział w stacyjce, jak i bez kluczyka, a w momencie włożenia kluczyka i jego wyciągnięcia automatycznie się radio wyłączało, tak, jak miało to miejsce na przykład w MK III w fabrycznej becie?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: przeróbka zasilania radia

Post autor: agrala » wt sie 14, 2012 20:44

seebst pisze:A robiąc w ten sposób, co koledzy wyżej opisują, będzie możliwa taka funkcja, żeby można było uruchomić radio zarówno z kluczyka, kiedy będzie siedział w stacyjce, jak i bez kluczyka, a w momencie włożenia kluczyka i jego wyciągnięcia automatycznie się radio wyłączało, tak, jak miało to miejsce na przykład w MK III w fabrycznej becie?
Nie.
Kluczyk nie bedzie mial na to wplywu.
W mk3 tak dzialalo ale tylko z fabrycznym radiem, z innym radiem juz nie.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przeróbka zasilania radia

Post autor: Zico63b » wt sie 14, 2012 20:53

mitura pisze:Chciałbym przerobić zasilanie radia,tak bym nie musial miec włożonego kluczyka żeby działało
To potrafią odbiorniki fabryczne, wszystkie Blaupunkty*) i niektóre inne z "górnej półki": coś mi się kojarzy jeden Pioneer, ale głowy ni dam. Wówczas NIE TRZEBA nic przerabiać, one to po prostu potrafią :bigok:
Przed zakupem musimy się dokładnie i kilkakrotnie upewnić u sprzedawcy - szczegółowo wyjaśniając temat.
--------------------
*) tu muszę dodać, że nawet podróbki Blaupunkta to potrafiły :supr2: .
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2012 23:10 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

przeróbka zasilania radia

Post autor: Qto » wt sie 14, 2012 21:19

Generalnie tak jak Kolega Zico63b pisze...albo radio fabryka albo
Zico63b pisze:Blaupunkty
chociaż...jakiś czas temu robiłem jednego Blaupunkta i ni hu hu...nie pamiętam jaki model ale z nic nie chciał ruszyć tak jak inne, spotkane do tej pory, Blaupunkty... może kiedyś przypomni mi się komu to robiłem i zapytam o model radyjka...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości