brak łączności z sterownikiem ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: matisim » ndz wrz 16, 2012 13:29

witam.
przeglądałem podobne tematy, nic nie pomogło. Wymieniłem bezpieczniki w skrzynce te przy przekaźnikach abs 2x30A, podłączyłem sterownik na krótko czyli kabelek od sterownika od razu w złącze w aucie, masy obok sterownika sprawdziłem i nic. Problem pojawił się od razu po złożeniu auta, stało rok. Przed remontem mój komp łączył się bez problemu z wszystkimi sterownikami w tym aucie i w innych. przy pierwszej jeździe abs zadziałał do pierwszego zahamowania, jak abs zadziałał zaraz zapaliła się kontrolka i tak było kilka razy, teraz nic takiego się nie dziele. Przy próbie połączenia z sterownikiem wyskakuje komunikat "za dużo błędów żeby kontynuować" czy coś takiego. Czasami program wczyta tylko numer sterownika a czasem zamiast tego numeru pojawi się napis ABS i wtedy komunikat. po przekręceniu stacyjki czuć i słychać że zawór na pompie działa bo jest takie tyknięcie. wiązki suche, zresztą całą wiązkę od nowa izolowałem taśmą.

Nie mam niestety na podmiankę sterownika, więc jutro zawiozę go do sprawdzenia ale czy tak sam z siebie mógł się popsuć? czy coś innego może mieć winę?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: matisim » wt wrz 18, 2012 19:51

sterownik działa, okazuje sie że był walnięty czujnik abs. wymieniłem, żarówka zgasła po pierwszym zadziałaniu abs zapaliła się ponownie. po ponownym włączeniu znowu żarówka gaśnie i po hamowaniu zapala sie. Wymieniłem jeszcze kabel i nic.W skrzynce bezpieczników mam dwa przekaźniki od abs, jeden 79 tyka po włączeniu zapłonu drugi 179 nie, czy on też powinien tykać czy on włącza sie podczas działania abs??



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: Vii » wt wrz 18, 2012 20:03

Sprawdz sobie wirnik czujnika predkości układu ABS, taka ta koronka śmieszna która lata w koło czunika ABSu. Może jest lekko skrzywiona albo cuś.. Poza tym czujnik dobry kupiłeś czy made in czajna? Spotkałem się, ze czujniki made in czajna nawet nowe i niby dobre robiły cuda i kontrolka raz sie paliła, a raz nie..



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: matisim » wt wrz 18, 2012 20:31

jedyny czujnik jaki był na sklepie to Topran, niestety. tą koronkę sprawdzałem i trochę dogiąłem bliżej czujnika bo była dalej niż ta przy drugim kole. Dziwne że na starym czujniki była tak samo kilka razy a potem już całkiem czujnik przestał działać...



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: Vii » wt wrz 18, 2012 22:36

matisim pisze:jedyny czujnik jaki był na sklepie to Topran, niestety.
ja wiem czy niestety.. można kupić gorzej. Jakość tego Toprana jest wątpliwa ale akcent niemiecki więc tak czy siak lepiej niż Chińskie shity :)

hmm a nie słyszysz przy ruszaniu w kole takiego chrobotania jakby ABS sie załączał może? Ja od siebie obstawiam, ze coś jest nie hallo z koronką właśnie. To najczęstszy problem nieprawidłowego działania ABS zaraz po zepsutej czujce.. niestety ale ten układ w tych autach to prymityw.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: matisim » śr wrz 19, 2012 15:32

no właśnie tą koronkę dobrze oglądałem, jest cała nie ociera o czujnik. Będe kombinował coś ale nie wiem nawet od czego zacząć :jezor:



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: adamwwy » sob wrz 22, 2012 01:10

Spróbuj innym programem się połączyć. Jak robisz VAGiem to polecam VWTool.



Awatar użytkownika
djmarko_86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:33

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: djmarko_86 » czw wrz 27, 2012 03:49

ja sie polaczylem Polskim Vagiem 4.9 inne porgramy nie chcialy sie laczyc z abs-m



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: t0mal » czw wrz 27, 2012 19:16

Kostkę przy sterowniku dobrze oglądałeś? Czasami styki się chowają, i nie łączą dobrze.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

brak łączności z sterownikiem ABS

Post autor: matisim » ndz cze 02, 2013 19:50

Problem rozwiązałem.

Zmiana prędkości w oknie właściwości w porcie COM1 nic nie dawała, więc zmieniłem wartość w zakładce zaawansowane Latency Timer (msec) z 16 na 7. dopiero potem zmieniałem szybkość aż sie połączyło i gitara :)

Błędy usunięte, abs naprawiony.

A tutaj to znalazłem :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/8905- ... portem-USB" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości