Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
snupologg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 25, 2010 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: snupologg » ndz mar 18, 2012 00:48

Witam!!! postaram się krótko i zwięźle opisać co i jak.

Mam mk4 TDI i za każdym razem kiedy pojadę na myjnie bezdotykową umyć furę to gdy skończę to mam problem z odpałką.
Silnik nie zaskakuje tak jak wcześniej od razu tylko kręci i kręci a przy tym się trzęsie do tego stopnia czasami że jak już zaskoczy to zaczyna się palić kontrolka ABS i kontrola trakcji [ESP] wtedy muszę zgasić żółwia i powtórzyć czynność odpalanie aby się kontrolki nie zapaliły. :D
Problem polega na tym że taka sytuacja powtarza się do 3 dni po myjce z tendencją słabnącej z dnia na dzień usterki.

Ponieważ moja mk4 jest czarna to dlatego korzystam z myjni bezdotykowych mimo tego że i tak ma ślady mycia myjnią automatyczną ale mniejsza o to.
Ostatnio pojechałem na automat i taka sytuacja nie miała miejsca dlatego umieściłem w tym dziale taki temat ponieważ wydaje mi się że to problem z elektryką.

Pomyślałem że to może świece może stare albo coś nie znam się wiec nie wychylałem się z tą teorią ale świece wymieniłem przy okazji ostatniego przeglądu i nic nie pomogło.
Jak macie jakieś pomysły co to może być to napiszcie jak możecie !!!!!

Pozdrawiam i pomóżcie


JWP Crew

Fryzur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 19:26

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: Fryzur » ndz mar 18, 2012 02:04

Ja bym sprawdził przewody wysokiego napięcia sprawdź pierwsza sprawa
a druga zobacz komputer w podszybiu po lewej stronie mogły się odpływy zapchać przez różne syfy i zbiera się woda przez którą są mokre przewody i się robi zwarcie czy coś



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: Waqa » ndz mar 18, 2012 02:27

Fryzur pisze:Ja bym sprawdził przewody wysokiego napięcia sprawdź pierwsza sprawa
w dieslu :jezor: :goof:



Awatar użytkownika
Emzol22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 16, 2012 15:28
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie / Gorów Wlkp.

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: Emzol22 » ndz mar 18, 2012 02:28

snupologg Sprawdził niim też czy Twoja mk4 nie była składana z 3 ;) i czy czasami nie zalewa Ci przekaźników w Aucie... Są one umieszczone tak, że kiedy np: ktoś żle fartuch boczny poskładał to zacieka.. Lub tak jak kolega wyżej napisał, ten komp przy podszybiu..(normalnie jest hermetyczny,aczkolwiek może był rozbierany i źle złożony ) :bigok: Sprawdź przy pompie paliwa czy wtyki nie zalewa..Powinna miec taką kumkę przy wtyczce. Bo nie napisałeś czy masz auto na pompie czy pompo-wtryska ;) To też utrudnia podejrzenia ;) Jak dojdziesz o co kaman , daj znac;)


Tylko TDI !!... :):):)
Jeśli nie potrafisz pomóc ,nie przeszkadzaj :D

Awatar użytkownika
snupologg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 25, 2010 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: snupologg » ndz mar 18, 2012 10:00

Mam pompo wtryski a czy składany z 3 to na pewno nie bo to samochód po rodzince wiec na pewno wszystko jest z nim ok :)
Sprawdzę tego kompa może właśnie z nim coś nie halo.

Dam znać jak sobie dam rade z tym dzięki za podpowiedzi :)


JWP Crew

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: grg474 » ndz mar 18, 2012 10:46

dobra to teraz ja
1. zdjąć aku, odkręcić 4 śrubki mocujące podstawę aku - odkręcić i przykręcić masę do nadwozia - jeśli jest zardzewiałą/ zaśniedziała wyczyścić.
2. zdjąć podszybie - obok sterownika silnika masz punkt masowy - zrobić to samo co w punkcie 1
3. jak już zdjąłeś podszybie, odkręć mechanizm wycieraczek, pod nim masz zaślepkę przewodów idących do grodzi - sprawdź czy tam nie dostaje się woda
4. jak już zdjąłeś podszybie wyczyść kanały wyprowadzające wodę z tunelu gdzie jest filtr p.pyłkowy i mechanizm wycieraczek (przy błotnikach)
Na koniec po tych wszystkich robotach umyj auto ponownie i sprawdź czy problem minął


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
snupologg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 25, 2010 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: snupologg » ndz mar 18, 2012 12:24

No nie wiem czy taki sprytny jestem i dam sobie rady z tym sam nawet nie mam narzędzi bo nie jestem dobry w grzebaniu przy aucie ale na pewno powiem to mechanikowi przy następnym przeglądzie.
Wole jak się zajmuje moim samochodem ktoś co wie co robi i w razie czego wie jak to naprawić :) taki majster jestem jeśli chodzi o mechanikę :D.
Niestety to mnie kosztuje ale taka jest cena za pierdołowatość :)

Dzięki za podpowiedź

pozdrawiam


JWP Crew

Awatar użytkownika
snupologg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 25, 2010 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: snupologg » sob mar 24, 2012 18:32

Zrobiłem na razie tak bez rozbierania niczego.
posłuchałem waszych początkowych wskazówkach i wyczyściłem odpływy przy kompie i filtrze kabinowym i jakoś działa. :)
Dzisiaj byłem na myjce bezdotykowej i odpala normalnie więc chyba coś udało mi się zadziałać posłuchawszy was :D
Dziękuje za wszelką pomoc i pokierowanie.

pozdrawiam :D


JWP Crew

Awatar użytkownika
snupologg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 25, 2010 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: snupologg » sob wrz 22, 2012 20:30

W końcu doszedłem co naprawdę się dzieje z tym że nie chciał mi ładnie odpalać po myjce ręcznej.Podobno te gumki które trzymają wtryski a dokładnie ich miejsce gdzie są umieszczone już się wyrobiło i dostaje się tam woda po wymianie gumek wszystko jest ok ale zostałem poinformowany że jak problem będzie nawracał trzeba będzie wymienić pokrywę głowicy lub coś z tym związanego :)


JWP Crew

cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

Problem z odpalaniem po umyciu mk4

Post autor: cegulla » sob sie 26, 2017 17:54

Odświeżam temat, posiadam ten sam problem. o jakich gumkach mowa ? Też mam PD i jedyne gumki jakie przychodzą mi na myśl to uszczelki pompowtrysków, lecz one są pod pokrywą zaworów to skąd tam woda ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości