Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalchomicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 06:44

Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Post autor: rafalchomicki » sob wrz 22, 2012 11:47

Hej.

Chodzi o dwie kontrolki zaznaczone na fotce:

Obrazek

Po prostu nie działają
Co posprawdzać? Jak się do tego zabrać, by to naprawić?



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Post autor: Adz@r » sob wrz 22, 2012 20:27

Witaj. Ja miałem tak u siebie, gdy spaliło mi bezpiecznik od świateł drogowych z lewej strony, to wtedy mi kontrolka nie działała. Skoro bezpieczniki masz ok to może po prostu padła Ci dioda, ewentualnie rozbierz licznik i zobacz czy wszystko tam jest ok. Co do wskaźnika temperatury to najprawdopodobniej zsunęła Ci się wsuwka z czujnika temp i nie pokazuje, ewentualnie padł Ci czujnik temp, ale raczej wtedy powinien coś tam pokazywać (przekłamywać). A jeśli wsuwka na czujniku jest założona i kabel od czujnika jest ok to może przyczyną jest sam wskaźnik, chociaż u kolegi, tak samo i u Ciebie obstawiam pierwszą opcję :bajer:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Post autor: Lipek81 » czw wrz 27, 2012 12:13

Zewrzyj pinu w czarnym czujniki temperatury przy silniku i wtedy zobacz, czy wskazówka działa. Jeżeli tak, to wymień czujnik. Co do lampki, to to tam jest żaróweczka, anie dioda, może się przepaliła.



rafalchomicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 06:44

Re: Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Post autor: rafalchomicki » czw paź 04, 2012 09:31

Lipek81 pisze:Zewrzyj pinu w czarnym czujniki temperatury przy silniku i wtedy zobacz, czy wskazówka działa. Jeżeli tak, to wymień czujnik. Co do lampki, to to tam jest żaróweczka, anie dioda, może się przepaliła.

Jesteś pewny, że żaróweczka? gdzie można takie kupić na wymianę, na pewno się przepaliła, bo podobnie stało się z kierunkami. Prosze o link na allegro, które mogę żaróweczki użyć, a jeśli są to diody, to proszę o informacje jakie :)



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Post autor: _model_ » czw paź 04, 2012 14:12

O ile dobrze pamiętam to w liczniku do MK2 były diody, a one tak szybko się nie przepalają. Ja bym posprawdzał jednak licznik. Może brak masy na którymś z obwodów albo ścieżki się poprzepalały.


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Kontrolki. Światła drogowe i temperatura.

Post autor: Lipek81 » sob paź 06, 2012 18:09

rafalchomicki, _model_, kontrolka od świateł długich to żaróweczka z niebieską nakładką, reszta to diody. Ale skoro zrobiło się kilka awarii w liczniku, to stawiam na uszkodzenie licznika - np. problem z masą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości