Spryskiwacze na szybe

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Spryskiwacze na szybe

Post autor: bosse » pt gru 21, 2012 22:00

Witam, nie znlazlem zadnego tematu odnosnie dysz. A mianowicie mam problem, poniewaz z jednego spryskiwacza lewego jest super cisnienie na szybe, wszystko elegancko pryska, natomiast problem wystepuje na drugiej (prawej) dyszy, z niej malo co leci plynu. Jakby byla zapowietrzona czy cos (dodam ze z prawego zamiast wody leci delikatnie piana, pieni sie). Co radzicie zrobic z tym fantem?



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Spryskiwacze na szybe

Post autor: seebst » pt gru 21, 2012 22:20

Spadł Ci wężyk pod maską z końcówki spryskiwacza. Otwórz maskę, wyciągnij od spodu tą zaślepkę i nałóż wężyk na swoje miejsce. Dziwię się, że taki najprostszy pomysł nie wpadł Ci od razu do głowy...



bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Spryskiwacze na szybe

Post autor: bosse » pt gru 21, 2012 22:32

Jestes pewny w 100% ze to jest przyczyna? Teraz niestety tego nie sprawdze bo jestem w pracy, ale jutro zobacze:) mam nadzieje ze to jest problemem



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Spryskiwacze na szybe

Post autor: poolak2006 » sob gru 22, 2012 14:10

Jakby wąż spadł to nie pryskałby w ogóle .... pewnie zapchana dysza jest ... weź szpilką spróbuj podziałać



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Spryskiwacze na szybe

Post autor: guziolek » ndz gru 23, 2012 17:39

Nie wiem jakie dysze są w golfie, ale w borze to dłubanie szpilką może tylko zaszkodzić, bo uszkodzi się kulka, która powoduje rozbryzgiwanie się strumienia. Sprężone powietrze albo woda pod ciśnieniem od strony wylotu i dmuchamy/lejemy aż do skutku.



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Spryskiwacze na szybe

Post autor: michoswwy » ndz gru 23, 2012 17:43

dokładnie szpilką tez nie radzę tam grzebać można ewentualnie zdjąć wężyk ze spryskiwacza i strzykawką psiukać gwałtownie i z zew tak samo



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Spryskiwacze na szybe

Post autor: Qto » ndz gru 23, 2012 18:36

bosse pisze:z prawego zamiast wody leci delikatnie piana, pieni sie
zobacz czy jak dłużej przytrzymasz manetkę, czy płyn nie leci pod auto...jak tak to bankowo wężyk, spadł, pękł...



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Spryskiwacze na szybe

Post autor: seebst » pn gru 24, 2012 11:03

Qto pisze:zobacz czy jak dłużej przytrzymasz manetkę, czy płyn nie leci pod auto...jak tak to bankowo wężyk, spadł, pękł...
Właśnie ja tak miałem, i wystarczyło chociaż pokusić się o to, żeby maskę do góry podnieść. Po jej otwarciu duże ilości płynu zaczęły wyciekać. Zdjąłem tą zaślepkę, spod której mi nie leciało i przewód spadł. A sugestie dłubania ze szpilką pozostawię bez komentarza. Proponuję, aby podłubać sobie szpilką tam, gdzie światło nie dochodzi :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości