Problem z wolnymi obrotami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: grzesiek2009 » sob sty 19, 2013 17:40

Passat 1.8 KAT B3 z 1991 r z silnikiem AAM 75 KM.

Problem następujący: Na benzynie obroty albo za wysokie, albo falują. Falują zwykle jak silnik się rozgrzeje. Jeśli silnik jest mocno rozgrzany, to częstotliwość falowania jest większa. Na LPG obroty za niskie - samochód gaśnie bez dodania gazu.
Samochód normalnie jeździ, jeśli jest na którymś biegu, a sprzęgło nie jest wciśnięte. Koło wtrysku słychać takie jakieś dziwne syczenie.

Podjęte próby naprawcze:
1. Podmieniono silniczek krokowy.
2. Wymieniono wąż odmy, gdyż stary miał małą dziurkę.
3. Wykonano Reset ECU oraz próbowano inne ECU.
4. Wymieniono 4-pinowy czujnik temperatury w króćcu wody.
5. Podmieniono sterownik/emulator sondy od LPG.
6. Podczas pracy silnika na wolnych obrotach próbowano ruszać zespołem wtryskowym celem sprawdzenia nieszczelności podstawy wtrysku - brak widocznego wpływu na zachowanie się auta.

Te próby nie przyniosły efektów. Ma ktoś pomysł co można byłoby jeszcze zrobić?
Obrazek



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: jeryk10 » sob sty 19, 2013 20:08

poczytaj to może masz tps uszkodzony http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=82826" onclick="window.open(this.href);return false;


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: agrala » sob sty 19, 2013 20:43

Szukaj przyczyny tego syczenia.
Za przepustnica o ile pamietam powinny byc 2 wezyki z podcisnieniem, jeden idzie do zaworu przy przepustnicy a drugi chyba do aparatu zaplonowego.
Jakie bledy w ECU?



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: grzesiek2009 » sob sty 19, 2013 21:00

Jeden wężyk cienki idzie od dekla od wtrysku do innej cześci zespołu wtryskowego, a drugi wężyk taki twardy, jak jakiś pancerz od linki idzie w okolice filtra powietrza. Tak czy siak auto na benzynce powinno chodzić bez falowania nawet i przy otwartym deklu od wtrysku. No właśnie to syczenie mnie niepokoi. Znajomy mówi, żebym sprawdził wąż, który idzie od kolektora ssącego do serwa, ale ja tam żadnego takiego węża nie widzę, jest tylko wąż wody. Nie wiem jaki błąd bo nie mam komputera. A do mojego auta trzeba mieć porządny sprzęt, żeby się połączyć z ECU, gdyż byłem już u elektromechaników, którzy podłączając się stwierdzali, że mam uszkodzony ECU bo nie mogli się połączyć z nim, a jak się okazuje mieli kiepski sprzęt. No cóż, mój model jest wyjątkowo dziwny. Wiele części jak kupuje do niego, to nie pasuje.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: agrala » sob sty 19, 2013 21:34

Jest wąz pomiedzy serwem a przepustnica - ma z 15mm srednicy. Zaden inny waz nie idzie do serwa, chyba ze wezyki hamulcowe.
Jak Ci bedzie ciągnal lewe powietrze pomiedzy przepustnica a glowica to nie bedzie mial stabilnych obrotow na benzynie.



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: grzesiek2009 » sob sty 19, 2013 23:24

Nie mogę zlokalizować takiego węża. Jedyny wąż o takiej średnicy ok 25 mm idący do kolektora, to ten wskazany strzałką. Ale w nim jest woda bo jest połączony z dalszą częścią układu chłodzącego. Nie może być tak, że to jest jakieś pseudo serwo połączone z ABSem i nie ma tego węża?
Obrazek



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: agrala » ndz sty 20, 2013 10:16

Jest tam jeszcze jeden waz ktrory wychodzi z kolektora ssacego.
Zobacz tutaj
http://imageshack.us/photo/my-images/849/kolektor.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: grzesiek2009 » ndz sty 20, 2013 12:47

Potwierdza się, że moje auto jest inne. To jest Passat CL. Nie ma tego węża. Właśnie zrobiłem zdjęcie starego kolektora z takiego samego modelu passata. Okazuje się, że dziura w kolektorze jest zaślepiona. Również u mnie pod maską jest zaślepiona, także to nie to.
Obrazek



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: agrala » ndz sty 20, 2013 21:21

Masz wersje ecomatic?
Do serwa powinno dochodzic pocisnienie chyba ze to ecomatic.



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: grzesiek2009 » pt sty 25, 2013 22:20

Nie wiem co to jest ecomatic.
Problem został rozwiązany. Tak jak pisałem w pierwszym poście - słychać było dziwne syczenie. Okazuje się, że powietrze było ssane z tylu zespołu wtryskowego. Tam jest taki plastykowy króciec, do którego podłączony był wężyk idący dalej prawdopodobnie do zbiornika z węglem aktywnym. Ten króciec się ułamał i tamtędy wciągało powietrze. Po wymianie wszystko ok.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Problem z wolnymi obrotami

Post autor: agrala » sob sty 26, 2013 19:10

grzesiek2009 pisze:Okazuje się, że powietrze było ssane z tylu zespołu wtryskowego. Tam jest taki plastykowy króciec, do którego podłączony był wężyk idący dalej prawdopodobnie do zbiornika z węglem aktywnym. Ten króciec się ułamał i tamtędy wciągało powietrze. Po wymianie wszystko ok.
Moj pierwszy post w tym temacie.
agrala pisze:Za przepustnica o ile pamietam powinny byc 2 wezyki z podcisnieniem, jeden idzie do zaworu przy przepustnicy a drugi chyba do aparatu zaplonowego.
grzesiek2009 pisze:Nie wiem co to jest ecomatic.
ECOMATIC to taka wersja gdzie nie bylo pedalu sprzegla a byla "niby" zwykla skrzynia, po zatrzymaniu sie silnik gasl a po dodaniu gazu silnik odpalal. Podczas jazdy na luzie silnik rowniez gasl a po dodaniu gazu odpalal.
Pod maska byl dodatkowy akumulator, taki maly jak od motoru, wspomaganie bylo elektryczne o ile pamietam a serwo mialo chyba podcisnienie z elektrycznej pompy prozniowej.
Nawiazalem do ECOMATICA bo u Ciebie ten krociec w kolektporze ssacym co powinien isc do serwa jest zaslepiony.



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: grzesiek2009 » sob sty 26, 2013 21:38

No właśnie w przypadku tego drugiego wężyka był problem, ale on był widoczny po ściągnięciu pokrywy wtrysku dopiero. No ja nie mam ecomatica. Dzięki za rady chłopaki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości