Światła - przygasają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Światła - przygasają

Post autor: MasterLowe » wt lut 26, 2013 00:38

Otóż chodzi o to, że gdy przy zamkniętych szybach naduszę żeby się "zamykały" to delikatnie przygasają światła mijania. Tak jakby zabrakło prądu. Co musiałbym sprawdzić/wymienić? Jestem w tych sprawach zielony.



golfonly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 22:01
Lokalizacja: Smólsk

Światła - przygasają

Post autor: golfonly » wt lut 26, 2013 01:24

Witam,
mi ostatnio w mk2 też przygasały jak cokolwiek innego robiłem inną elektryką np włączony kierunek czy wycieraczki. Bałem się że to alternator się posypał i daje mniejszy prąd ale ostatecznie okazało się, że słabo kleme miałem przykręconą na aku - odkręciłem, przeczyściłem i teraz jest tak jak być powinno :) światełka świecą aż miło :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Światła - przygasają

Post autor: marcin7x5 » wt lut 26, 2013 11:27

Sprawdź czy przygasają ci tez na zwiększonych prędkościach obrotowych. Bo jeżeli tylko na biegu jałowym to ogólnie jest to naturalną sprawą.



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Światła - przygasają

Post autor: forevwers » wt lut 26, 2013 12:00

marcin7x5 pisze:Sprawdź czy przygasają ci tez na zwiększonych prędkościach obrotowych. Bo jeżeli tylko na biegu jałowym to ogólnie jest to naturalną sprawą.
dokaldnie, mam to samo u siebie. silnik szyby nie obraca sie (bo nie ma jak) i powoduje duze obciazenia. przy wiekszych obrotech (wiekszy prad ladowania tego nie widac.


Obrazek

Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

Światła - przygasają

Post autor: luki3485 » wt lut 26, 2013 20:25

To norma że przygasa a jak większe ładowanie to regulator napięcia.



MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Re: Światła - przygasają

Post autor: MasterLowe » śr lut 27, 2013 00:27

Dziękuje za odpowiedzi.

Teraz przypomniało się mi jeszcze, że raz na jakieś 5 minut światło na dosłownie sekunde zgaśnie i się zapala spowrotem - chodzi o światła wewnątrz samochodu + te w bagażniku. Przy zgaszonym silniku tak robił, przy odpalonym nie sprawdzałem. To jakiś problem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości