Halogeny dalekosiężne.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MagnuuM » pn kwie 01, 2013 22:29

Witam. Mam pewien problem, ponieważ dorwałem atrapę na 4 lampy razem z halogenami i szukałem schematów jak to podłączyć i nigdzie nie potrafię znaleźć jak to było oryginalnie podpięte. Sprawdzałem już w książce "sam naprawiam" czy jakoś tak z golfem 2 i nic nie było na ten temat. Ma może ktoś jakiś schemat przedniego oświetlenia golfa II razem z halogenami dalekosiężnymi? Jeśli tak byłbym bardzo wdzięczny. A i jeszcze jedno pytanie halogeny dalekosiężne powinny się załączać w momencie, gdy przełącze na światła drogowe i powinny świecić razem ze światłami drogowymi??? Bo prowadzę wojnę w tym temacie z moim ojcem. On twierdzi, że te halogeny muszą mieć osobny przełącznik i że powinno się je zapalać osobno, a nie tak jak opisałem prędzej czyli w momencie przełączenia na światła drogowe.



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Radzio0018 » pn kwie 01, 2013 23:13

Jeżeli chodzi o uruchamianie to są one uruchamiane z przycisku obok grzania tylnej szyby. Powinieneś mieć podprowadzone kable pod te halogeny. Jeżeli się nie mylę to są one pod zbiorniczkiem wyrównawczym.



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: klintonMK2 » wt kwie 02, 2013 00:57

nie prawda... światła w grillu to nie halogeny.. są to światła drogowe, tzw "długie". uruchamiają się przy mruganiu i włączeniu świateł drogowych. fabrycznie albo były do nich dodatkowe kostki w wiązce, albo fabryczne przejściówki (wpina się je w kostki żarówek h4 i mamy miejsce na h4 i kabelki z kostką do świateł w grillu)

możesz sobie puścić kable samemu. z kostki do żarówki H4 pociągnij sobie kable do tych drogowych. wepnij się w kable: biały lub biały z czarnym paskiem (odpowiednio prawa/lewa strona) i w brązowy (masa) i będą świecić tak jak fabryka przykazała :)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Zico63b » wt kwie 02, 2013 01:22

klintonMK2 pisze:światła w grillu to nie halogeny..
To TEŻ są halogeny... :helm: I H4 są halogenami, i H1, itd.
Halogen poprawnie, ściśle to TYLKO RODZAJ użytej żarówki. To, co z dyskusji wychodzi nazywane "halogenem" to zapewne reflektory przeciwmgielne.
Natomiast co do podłączeń, to Kolega KlintonMK2 podał dokładnie co i jak. :okej:
Reflektor dalekosiężny czy inaczej drogowy ma na szybie oznaczenie HR, przeciwmgielny B a reflektor główny mijania/drogowe ma HCR.



Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Alexandre » wt kwie 02, 2013 01:54

Witam !
Ja również potwierdzę bo mam takie 4 oka w grillu, że te środkowe wewnętrzne światła włączają się razem z tymi zewnętrznymi czyli jak włączasz "długie" to świecą 4 lampy i to są jakby "dodatkowe" drogowe do zwykłych drogowych
i włączasz je normalnie na manetce po lewej stronie

a co do instalacji jak nie masz oryginalnej na 4 oka to ja bym to rozwiązał na przekaźniku/przekaźnikach
bierzesz sygnał z zewnętrznych drogowych i poprzez przekaźnik od akumulatora pod te wewnętrzne

mam nadzieję że mnie zrozumieliście :helm:



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MagnuuM » wt kwie 02, 2013 12:54

Znalazłem taki schemacik czyli mogę zamiast przełącznika podłączyć się do przewodu od światła długiego i będzie się zapalać razem
Obrazek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Zico63b » wt kwie 02, 2013 13:34

Tak, to z pewnością najlepsze wyjście, odciążające fabryczną instalację.



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MagnuuM » wt kwie 02, 2013 16:53

Czyli mogę to zrobić zamias przełącznika podpiąć się pod kabel z długich, że sygnał będzie na przekaźnik i będzie załączał dalekosiężne?



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MikiS93 » wt kwie 02, 2013 17:10

Panowie ja tak miałem, właśnie podpięte pod światła drogowe, efekt ? Jechałem nocą ponad 100 KM bez świateł, na zająca za kolegą. Potem już "halogeny" w śmietnik razem z grillem i wymiana na normalny + lepsze żarówki Philipsa (i działa jak wcześniej z dalekosiężnymi). Do wymiany kabelki + kostka stacyjki.

pozdrawiam



Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Alexandre » wt kwie 02, 2013 19:17

@MikiS93
miałeś dodatkowe dalekosiężne wpięte pod oryginalne drogowe czy na przekaźnikach ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Zico63b » wt kwie 02, 2013 19:54

MikiS93 pisze:Panowie ja tak miałem
No właśnie - jak?



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MikiS93 » wt kwie 02, 2013 23:13

Alexandre pisze:@MikiS93
miałeś dodatkowe dalekosiężne wpięte pod oryginalne drogowe czy na przekaźnikach ?
Bez przekaźników.



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marko125-90 » wt kwie 02, 2013 23:19

A ja mam grill na 4lampy, podłączyłem oryginalne przejściówki i nic się nie psuje ;)



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MikiS93 » śr kwie 03, 2013 00:14

Podpiąłeś z drogowych? A przypadkiem nie powinno być przez włącznik świateł przeciwmgielnych? On jest dwu stopniowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości