Halogeny dalekosiężne.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Zico63b » śr kwie 03, 2013 01:14

MikiS93 pisze:A przypadkiem nie powinno być przez włącznik świateł przeciwmgielnych? On jest dwu stopniowy.

Koledzy, jak rany! Co Wy z tymi przeciwmgielnymi? Golf 2 w atrapie ma drogowe, zaś przeciwmgielne w niektórych wersjach to prostokątne lampy podwieszane pod zderzakiem lub w niego wbudowane.
Co te z atrapy mają do włącznika przeciwmgielnych, nawet dwustopniowego?

Podobno ktoś pisał, ze podobno ktoś miał przeciwmgielne w atrapie. Ale to jak z Yeti’m z Tybetu: podobno jest, podobno widziany ale nikt nie upolował. Może z resztą to były lampy z Ikarusa czy Ursusa, tylko spasowały w grilla?

Tak czy owak – o przeciwmgielnych w tej sprawie :bylo: :-$ [-X :nono:



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marko125-90 » śr kwie 03, 2013 09:57

No z drogowych a z czego? To są dalekosiężne, przeciwmgłowe mam w zderzaku i podłączone do wtyczki pod zbiorniczkiem wyrównawczym



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MikiS93 » śr kwie 03, 2013 18:47

A ja mam pod zbiorniczkiem trzy kabelki, od czego trzeci ?



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marko125-90 » śr kwie 03, 2013 18:51

Jedna wtyczka czarna z dwoma pinami jest od kierunkowskazów, druga pojedyńcza od halogenów. Trzecia? Żółta?



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MikiS93 » śr kwie 03, 2013 19:12

Kierunki mam podpięte wszystkie + boczne, a niema tak wtyczki od włącznika wstecznego światła może ? Bo włącznik w skrzyni mam, kabli do niego brak ;/

Edit foto

Obrazek



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MagnuuM » czw kwie 04, 2013 22:39

Ooo ja zaś mam te w końcówki jednakowe podpięte a tą jedną co widać większą też mam wolną teraz patrzę na kable z halogenów i w jedym halogenie mam właśnie taką końcówkę że by basowała w to miejsce, ale tylko jedna jest ta końcówka pod zbiorniczkiem, a halogeny mam 2 jeszcze oryginalne Hella

Obrazek



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MikiS93 » czw kwie 04, 2013 22:48

A mógłbyś zrobić foto albo napisać skąd wychodzą u Ciebie kabelki od włącznika biegu wstecznego ? Ja ich nie mam, podaję link do tematu jakbyś miał chwilkę :)

viewtopic.php?f=140&t=506014" onclick="window.open(this.href);return false;



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marko125-90 » pt kwie 05, 2013 11:12

MagnuuM pisze:Ooo ja zaś mam te w końcówki jednakowe podpięte a tą jedną co widać większą też mam wolną teraz patrzę na kable z halogenów i w jedym halogenie mam właśnie taką końcówkę że by basowała w to miejsce, ale tylko jedna jest ta końcówka pod zbiorniczkiem, a halogeny mam 2 jeszcze oryginalne Hella
Halogeny obydwa podłączasz pod tą jedną wtyczkę ;)



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: MagnuuM » pt kwie 05, 2013 12:47

Czyli to jest wtyczka do podłączenia halogenów i nie trzeba się bawić z tymi przekaźnikami itp.?



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » ndz lis 24, 2013 17:35

MagnuuM pisze:Czyli to jest wtyczka do podłączenia halogenów i nie trzeba się bawić z tymi przekaźnikami itp.?
Ludzie ludziska - to jest „fabryczna” wtyczka do podłączenia halogenków (biała. w kształcie literki „T”, dwa kabelki) - i oryginalne lampki powinny bez problemow tu pasować.

Natomiast co do montażu w Golfie przekaźników - to ujmę to tak: moim skromnym zdaniem są one w Golfie II wskazane zarówno dla świateł mijania, drogowych jak i halogenów, natomiast przy dokładaniu dodatkowych dwoch lamp świateł drogowych (halogenow dalekosiężnych w atrapę) obowiązkowe. Jeśli checie dowiedzieć się więcej, dlaczego - odsylam do wyszukiwaraki temat był wielokrotnie poruszany. Abstrah...jąc już od niebezpiecznych obciążeń w zbyt słabej instalacji el. do świateł w naszych golfach, to warto przy okazji wiedzieć, że żadne super-żarówki H4 nie dadzą nam takiej poprawy światła co właśnie uprzedni montaż przekaźników. Także przekaźnikom świateł MÓWIMY ZDECYDOWANE TAK!

Byłbym przy okazji wdzięczny gdyby ktoś objaśnił jeszcze raz i bez wątpliwości, do czego w końcu służa dwie pzostałe czarne wtyczki - u mnie jedna jest na jednym kabelku a druga bodajże na trzech (?!), a z tego co pamię†am ma się to nijak do ilości styków w owych wtyczuszkach :hmm:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: tom33k » ndz lis 24, 2013 19:39

Obrazek
Ta wtyczka jest do halogenów przeciwmgielnych w zderzaku a nie reflektorów dalekosiężnych , jeżeli chodzi o pozostałe wtyczki to jedna jest jeszcze od kierunkowskazów bocznych w blotnikach.



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » ndz lis 24, 2013 19:55

tom33k pisze:Ta wtyczka jest do halogenów przeciwmgielnych w zderzaku a nie reflektorów dalekosiężnych , jeżeli chodzi o pozostałe wtyczki to jedna jest jeszcze od kierunkowskazów bocznych w blotnikach.
To miło Tomku, że chcesz pomóc, ale nie wniosłeś tym postem niestety nic nowego do tematu :crazy:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: tom33k » ndz lis 24, 2013 20:16

hmm pytałeś od czego są pozostałe wtyczki więc odpowiadam że jedna jest na pewno od kierunków .



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » ndz lis 24, 2013 21:38

tom33k pisze:hmm pytałeś od czego są pozostałe wtyczki więc odpowiadam że jedna jest na pewno od kierunków .
OK, chodziło mi raczej o bardziej precyzyjny opis, bo to, że oprócz białej od halogenów są jeszcze dwie są czarne, w tym jedna od kierunków, o czym wspominał choćby marko125-90 to już wiemy. Problem w tym, że nikt jeszcze nie opisał, do czego służy druga oraz która jest która. Więc sam widzisz, za dużo nowego się nie dowiedziałem, stąd moja nieco uszczypliwa odpowiedź ;) Ale dzięki za dobre chęci.


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości