Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbły

Post autor: Naznaczony » pt paź 07, 2011 20:13

ze ludzie sie tak daja za przeproszeniem w ciula zrobic to az wstyd, przeciez ten sprzedajacy ma dokladnie pokazane pudelko. Na odwrocie pisze made in germany a cyferki na kodzie kreskowym mowia wyraznie Holandia...Wiec od kiedy niemcy to holandia lub odwrotnie? Na dodatek nie spotkalem sie aby bylo po chinsku czy po japonsku napisy na zarowkach Philipsa. Tak wogole po primo to jak tak NIEBIESKA banka zarowki ma jakkolwiek swiecic? Wystarczy ruszyc glowa i popatrzec na Osramy cool blue jaka maja banke i na chinskie hid pseudo ksenony i juz wiadomo co jest co. Nie dajcie sie nabierac, bo zawsze mozna rozwiac watpliwosci na stronie producenta :)



limit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 21:35

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: limit » pn sie 27, 2012 01:11

a wiadomo cos na temat tego gdzie mozna by bylo kupic te diamond vision ? tak zeby byly pewniaki?:>



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: skaktus » pn sie 27, 2012 11:23

W PL praktycznie nie do zdobycia. Kupując jakieś super niebieskie z marketu masz ten sam efekt. Ewentualnie możesz kupić Osram Cool Blue Hyper, ta sama kicha. Światło niebieskie do granic możliwości, żarówki tak samo jak Philipsy nielegalne a w nocy praktycznie nic nie widać. Jak pada deszcz a nie ma po bokach ulicy pasów to już wtedy g*wno widać.

Lepiej kup Osram Cool Blue intense, barwa jaśniejsza a są legalne i w nocy coświdać.



jokerek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:07
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Re: Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbły

Post autor: jokerek » śr kwie 10, 2013 17:01

Teraz sa na allegro i wygladaja ok,ale cena za dwie 90 zl plus wysylka,ponoc sa z niemiec i z homolgacja.



Awatar użytkownika
lukasc_n
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob paź 06, 2012 09:54
Lokalizacja: Cieszyn

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: lukasc_n » śr kwie 10, 2013 17:47

ale sprzedawca ciagle ten sam :)



Awatar użytkownika
Moreto
Black Power
Black Power
Posty: 251
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 21:14
Lokalizacja: KR

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: Moreto » śr kwie 10, 2013 22:03

Swego czasu oddałem te podróbki, założyłem Coolblue Intense. Barwa bardziej biała, 1,5roku już jeżdzę i świecą lepiej od Philipsów.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: grandi » śr kwie 10, 2013 23:22

Philipay to jedne z gorszych żarówek jeśli chodzi o żywotność


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jokerek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:07
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: jokerek » sob kwie 13, 2013 20:38

Kto inny teraz te diamondy sprzedaje i w innym opakowaniu sa, w blistrach pojedynczych.



robertz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 14, 2013 22:22

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: robertz » pn paź 14, 2013 22:48

Witam wszystkich, jestem pracownikiem działu Automotive w Philips Lighting Poland i chciałem wszystkich tu przestrzec przed kupowaniem żarówek Diamond Vision 5000K na allegro. Człowiek który je sprzedaje w rzeczywistości oferuje podróby. Tak się składa że:
1. Philips DV pakowane są obecnie tylko w pojedyncze opakowania blistrowe, a na allegro pojawiają się w tak zwanych rękawach, w które żarówki te nie są pakowane.
2. Wbrew temu co pisze sprzedający Philipsy DV nie posiadają homologacji europejskiej ani amerykańskiej
3. Żarówki te w ogóle nie trafiają na rynek więc nie ma możliwości ich kupić. Cała ich produkcja trafia do producentów samochodów (głównie azjatyckich jak Toyota, Hyundai, Honda czy Kia) i montowane są jako pierwsze żarówki w nowych autach bez ksenonów - jeśli te auta trafiają na rynek europejski mają wydane świadectwo homologacji żarówek

Podobnie sprawa wygląda z żarówkami Crystal Vision Ultra 4300K. Jedynymi żarówkami z "efektem ksenonu" dostępnymi na rynku są Blue Vision Ultra 4000K



Awatar użytkownika
acid85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 02, 2009 13:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: acid85 » pn paź 14, 2013 23:26

Tak jak pisałem już tutaj, same podróby. A do tego rażąco marnej jakości.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: research1 » wt paź 15, 2013 13:42

Tu jest moje porównanie: xenon 4300k na krótkich, crystal vision 4300k na długich i postojowe też są 4300k (5 x 5050 SMD LEd W5W), z tym że postojowych tutaj nie widać przy tym zdjęciu. Według mnie barwa światała świateł i długich jest zbliżona i całość dość dobrze się ze sobą komponuje - światło nigdzie nie wpada w żaden kolor niebieski, czysty biały.Obrazek



Awatar użytkownika
grabek150
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 19:21
Lokalizacja: Syców
Kontakt:

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: grabek150 » śr sty 08, 2014 19:22

witam
właśnie przymierzam się do kupna tych żarówek i właśnie zobaczyłem ten temacik o nich i o sprzedającym WDA1
Jak pisze robertz oryginalne pakowane są po jednej w opakowanie, więc podróbka a co z tymi oferowanymi przez tego sprzedawcę
http://allegro.pl/philips-diamond-visio ... 39023.html" onclick="window.open(this.href);return false;


był mk2 1.6cl
był mk3 1.8GT
był mk2 1.3 na pełnym wtrysku
jest passacik b5 1.9TDI
Obrazek

ozzy1979

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: ozzy1979 » czw sty 09, 2014 07:22

acid85 pisze:napis na nim byl Crystal Vision 5000K. Normalnie Crystal Vision ma 4300K
Dziwie się, że ludzie dają sie nabierać na takie bzdury i dyrdymały. Halogen nie ma FIZYCZNYCH podstaw ani szans świecić z temperaturą 5000K. bo i niby jak, skoro temperatura topnienia wolframu to lekko poniżej 3700 K??? :rotfl: 4300 K??? Litości - max temperatura barwowa halogenu (REALNA) to 3500-3600 K, ale czas jego życia będzie liczony w minutach, ewentualnie pojedyńczych godzinach. No, chyba, że ktoś sądzi, że barwa 4300-5000 K bierze się z tego, że halogen jest pomalowany na niebiesko :rotfl: Odsyłam do fizycznych podstaw działania żarówki, definicji temperatury barwowej oraz warto też przeanalizować jej skład widmowy, aby odpowiedzieć sobie na pytanie o jej prawdziwą temperaturę barwową.
research1 pisze:Tu jest moje porównanie: xenon 4300k na krótkich, crystal vision 4300k na długich i postojowe też są 4300k (5 x 5050 SMD LEd W5W), z tym że postojowych tutaj nie widać przy tym zdjęciu. Według mnie barwa światała świateł i długich jest zbliżona i całość dość dobrze się ze sobą komponuje - światło nigdzie nie wpada w żaden kolor niebieski, czysty biały.
Kolego - ze zdjęcia nic nie wynika. Dla mnie jest to totalnie przepalone zdjęcie świateł i nic więcej. Zbyt duże natężenie światła przesterowało matrycę aparatu i w efekcie masz białe plamy zamiast światła. Barwę światła mierzy się kolorymetrem, ewentualnie można z przybliżeniem dokonać pomiaru za pomocą szarej karty Kodaka i dobrej lustrzanki, która ma funkcję rozszerzonego balansu bieli z podaniem temperatury barwowej (zachowując odpowiednie warunki pomiaru oczywiście). Ponadto nastawa balansu bieli w aparacie ZAWSZE dąży do prawidłowego oddania bieli, więc nic nie osiągniesz w taki sposób.



Awatar użytkownika
acid85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 02, 2009 13:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Żarówki Philips Diamond Vision a przypiekający się odbłyśnik

Post autor: acid85 » czw sty 09, 2014 19:51

Kolego w moim poście pisałem jaki jest napis na opakowaniu jednych i drugich żarówek. Normalne, że żarówka takiej temperatury nie ma, więc bez napinki proszę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości