Problem z wycieraczkami przednimi!! GOLF IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daromax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:36
Lokalizacja: Oświęcim

Problem z wycieraczkami przednimi!! GOLF IV

Post autor: daromax » pn kwie 29, 2013 12:01

Witajcie, wczoraj w moim golfiku zauważyłem że wycieraczki przednie jakoś wolno chodzą, szybszy program tego nie poprawił, odpuściłem z myślą że pióra stare dają już duże tarcie. Dzisiaj rano wycieraczki doszły znowu powolutku do końca i wracając zatrzymały się już lekko przed końcem, niby da się jechać ale wkurzające.

Wiem że było kilka tematów z wycieraczkami ale nie znalazłem tam interesujących odpowiedzi gdyż chciałbym wiedzieć:

1. Jak rozpoznać czy to silnik czy manetka? (Ale spryski przód-tył i wycieraczka tył działają bardzo dobrze)
2. Albo czy to wina samego mechanizmu wycieraczek? Chociaż przez to zwalnianie wydaje mi się że raczej silnik.
3. Jaki silnik kupić? ceny wahają się od 40 do 350zł 0_o ??
4. Czy dam rade będąc trochę laikiem wymienić go sam, czy jest gdzieś do tego instrukcja?

Jeśli coś powielam to przepraszam, przeczytałem naprawde dużo tematów ale nie znalazłem tych odp, przynajmniej nie wszystkie a na weekend majowy mam zamiar gdzieś jechać a ma troszke popadać i wycieraczki się przydadzą.

PS. czy da się je jakoś ręcznie przestawić na pozycję zero póki nie wymienię wadliwej części? bo trochę wkurzają...



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: Problem z wycieraczkami przednimi!! GOLF IV

Post autor: cinek2004 » pn kwie 29, 2013 12:07

Rozbierz mechanizm i przeczysć trzpienie. Jest temat na forum jak to wykonać.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z wycieraczkami przednimi!! GOLF IV

Post autor: Qto » pn kwie 29, 2013 12:13

daromax pisze:1. Jak rozpoznać czy to silnik czy manetka?
manetka nie
daromax pisze:2. Albo czy to wina samego mechanizmu wycieraczek? Chociaż przez to zwalnianie wydaje mi się że raczej silnik.
daromax pisze:4. Czy dam rade będąc trochę laikiem wymienić go sam, czy jest gdzieś do tego instrukcja?
daromax pisze:Wiem że było kilka tematów z wycieraczkami ale nie znalazłem tam interesujących odpowiedzi
zamiast zadawać pytania mogłeś poczytać tamte tematy... viewtopic.php?t=55632" onclick="window.open(this.href);return false; ...ostatnio był też temat gdzie winny okazał się silnik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości