Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: yogi_ziom » wt maja 07, 2013 11:05

Od ok. dwóch miesięcy mam problem z zamknięciem auta. Wciskając przycisk na pilocie, drzwi zamykały się "podwójnie" - najpierw się blokowały (chował się rygielek) a później tak jakby jeszcze raz się blokowały i mrygał światłami - czyli alarm działa. Teraz po stronie kierowcy brakuje tego drugiego domknięcia i nie mruga - dioda na drzwiach mryga, ale alarm nie odpalony. Co jakiś czas zdaża się, że zamknie się normalnie, ale najczęściej muszę jeszcze kilkakrotnie wcisnąć przycisk zamknięcia na pilocie i w końcu zaskoczy jak powinien. Czasami słyszę, że domyka, ale od razu "puszcza" i nie załącza alarmu...
Przeglądałem trochę forum, ale nie znalazłem tego szczególnego przypadku. Czytałem o mikrostykach, ale światło na drzwiach zapala się normalnie - za to pasażera nie świeci od początku :)
Gdzie szukać problemu? Dodam, że brakuje mi rygielka w drzwiach kierowcy. Któregoś dnia zauważyłem, że ten drucik na który się wkręca samą plastikową końcówkę gdzieś wskoczył pod tapicerkę i mniej więcej w tamtym okresie zacząłem mieć problemy. Czy może to być powiązane? Z góry dzięki za pomoc.


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: radzio01 » wt maja 07, 2013 17:05

Kolego zdejmij boczek z drzwi i wtedy zobaczysz czy to wina tego rygielka (bedzię na wierzchu), to jest kwestia odkręcenia 7 śrubek (3 na dole tapicerki, jedna przy lusterku i 3 pod panelem elektrycznych szyb) razem 10minut roboty. Jak okaże się że dalej nie będzie działać prawidłowo to masz do sprawdzenia luty w zamku i trochę więcej rozbierania.



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: yogi_ziom » wt maja 07, 2013 22:52

Tydzień temu dobierałem się pod tapicerkę i to nie wygląda na sam rygielek. Akurat te dwie rzeczy zbiegły się w czasie, ale myślałem że może to być jakiś powiązane. Z tego co piszesz, to muszę się dobrać do zamka, czyli jak rozumiem czeka mnie zdejmowanie tej blachy z drzwi + wyjęcie szyby?


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: Waqa » wt maja 07, 2013 23:11

yogi_ziom pisze:, czyli jak rozumiem czeka mnie zdejmowanie tej blachy z drzwi + wyjęcie szyby?
na to wygląda. jakbyś chciał mieć wszystko porobione na zicher to od pasażera tez by się przydało przetrzepać lutownicą zamek.



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: radzio01 » śr maja 08, 2013 08:39

Szyby nie musisz wyjmować wystarczy odkręcić ja od prowadnicy i podnieść do góry a następnie przykleić na taśme klejącą do górnego rantu drzwi, aby nie spadła



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: yogi_ziom » śr maja 08, 2013 12:02

OK, czyli trzeba będzie się tym zająć w weekend. Zauważyłem ciekawy przypadek - gdy auto stoi bokiem na wzniesieniu (drzwiami kierowcy w dół), to zamek zamyka się bez problemów :?


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Centralny nie domyka drzwi kierowcy

Post autor: guziolek » śr maja 08, 2013 22:24

Z zamkami są straszne i różnej maści szopki. Tak jak właśnie piszesz, stoi krzywo to się zamykają. Mojemu szwagrowi na słońcu włączał się alarm, a mnie zamykał się z pilota i kluczyka, a z panelu wewnątrz zamykał się, a po chwili jedne drzwi się otwierały, więc widzisz, co sztuka to inne objawy tego samego. Najlepiej sprawdzać kablem które drzwi mieszają w układzie, a jak nie to zaczynać od tych "najbardziej" podejrzanych. Sprawdź mikrostyki, a dla bezpieczeństwa popraw wszystkie luty na płytce i powinno działać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości