Jak wymienić presostat?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Jak wymienić presostat?

Post autor: maruder » wt maja 14, 2013 21:41

Czy w przypadku wymiany czujnika ciśnienia klimy (3 pinowy) nie ucieknie czynnik z układu? Niby wszędzie pisze że nie ale wolę się upewnić. Dziś byłem sprawdzić i czynnik był na maxa a klima przestała działać. Jest to klima manualna więc niby nie jest to zbyt skomplikowany układ. Serwisanci sprawdzali i niby opór w tym presostacie jest za wysoki.
Aha, czy wystarczy że kupię dowolny czujnik 3 pinowy do grupy vag czy musi on być o jakiejś specjalnej numeracji? Jest to golf 1.9 sdi z 2000r. Pomóżcie, bo już nie wiem co zrobić by działała. Okazuje się, że jest w 100% szczelna, na krótko działa a po naciśnięciu przycisku ac nic się zupełnie nie dzieje.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jak wymienić presostat?

Post autor: agrala » śr maja 15, 2013 07:48

maruder pisze:Serwisanci sprawdzali i niby opór w tym presostacie jest za wysoki.
Nie wiem co oni chca tam sparwdzac omomierzem ale ten presostat wysyla sygnal prostokatny ktorego wypelnienie zalezne jest od cisnienia w ukladzie. Pomiar rezystancji nic tu nie da bo to nie zaden czujnik termistorowy czy cos podobnego.
Nic nie powinno poleciec przy wymianie presostatu.



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

Jak wymienić presostat?

Post autor: arek607 » śr maja 15, 2013 13:30

Ostatnio wymieniałem czujnik ciśnienia klimy w golfie 3. Nic nie uciekło. Myślę, że w mk4 też da się wymienić bez utraty czynnika.


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

marbino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 06, 2010 11:38
Lokalizacja: Rybnik

Jak wymienić presostat?

Post autor: marbino86 » śr maja 15, 2013 15:04

Prosta sprawa sprawdzić czujnik ,sprawdzasz cisnienie w układzie klimatyzacji przy pomocy manometra,podpinasz vaga i porównujesz z tym jakie ci on pokaże jeśli będzie się znacząco różnić czujnik jest zdup.... na 100% nie pamiętam dokładnie ale pod czujnikiem jest zaworek co nie puści gazu po odkręceniu czujnika.



maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Jak wymienić presostat?

Post autor: maruder » śr maja 15, 2013 15:14

Oj, ale vagiem klimy nie sprawdzę bo to jest manualna klima. Vag nie łączy się w ogóle się z taką klimą. No chyba, że jest możliwość sprawdzenia ciśnienia w układzie w jakiejś innej grupie w programie. Jeśli możesz to powiedz w jakiej to wtedy z chęcią to sprawdzę w ten sposób.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości