Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: hutnik » pn maja 27, 2013 11:52

tak odboje klapy z scirocco są regulowane i na sprężynce, już je kupiłem i w ASO 25 zł za sztukę, wszystko mam już gotowe tyle że klapa z nowego przyciusku się nie otwiera. zobaczę vagiem na podstawie golfa 5 zobaczę jakie są ustawienia, ja też mam moduł 1C0


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: markus420 » pn maja 27, 2013 13:06

piori, faktycznie nie zwróciłem uwagi na ten szczegół, w takim razie można spróbować przeprogramować moduł jak przy domykaniu szyb z pilota, za pomocą VCD PRO.
hutnik, a sprawdzałeś czy te odboje dają radę podnieść klapę?



Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: hutnik » pn maja 27, 2013 19:58

wszedłem dziś vag-comem tak jak było opisane w przeprogramowaniu w golfie 5, czyli moduł 46 / funkcje 07 / i mam takie coś ja na zdjęciu, a pisze jeszcze o ustawieniach bajt 01 oraz bit 4 tyle że wyskakuje to co widać. Przeprogramowanie szyb się udało i się otwierają i domykają z pilota.
markus420, nie jeszcze nie próbowałem
Obrazek


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: grg474 » wt maja 28, 2013 11:47

hutnik pisze:wszedłem dziś vag-comem tak jak było opisane w przeprogramowaniu w golfie 5, czyli moduł 46 / funkcje 07 / i mam takie coś ja na zdjęciu, a pisze jeszcze o ustawieniach bajt 01 oraz bit 4 tyle że wyskakuje to co widać. Przeprogramowanie szyb się udało i się otwierają i domykają z pilota.
markus420, nie jeszcze nie próbowałem
widziałeś komfort golfa v?
teraz wracamy do tematu - auto zamykasz pilotem, jak naciskasz i przytrzymasz przycisk otwierania klapy to nic się nie dzieje?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: hutnik » wt maja 28, 2013 14:22

grg474 jak jest auto zamknięte, naciskam guzik otwarcia klapy to nie dzieje się nic jedynie mrugnie dioda w pilocie, po przytrzymaniu dłużej mrugają dwa razy kierunkowskazy, ale klapa się nie otwiera.


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: grg474 » wt maja 28, 2013 21:50

hmm - dziwne - mi otwiera a powiem szczerze ze trzeci przycisk dolutowałem do płytki :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: hutnik » śr maja 29, 2013 15:50

robiłem dziś kolejne próby i po przytrzymaniu przycisku od klapy coś słychać jakby się odryglowało w okolicach drzwi tylnych. i przy zamkniętych drzwiach mogę otworzyć klapę bagażnik po naciśnięciu klamki, a powinna się sama odryglować bez naciskania klamki, tak jakby guzik zwalniał możliwość otwarcia klapy ale jej nie otwiera, przy naciskaniu ciągłem ręką za klapę... może coś w ustawieniach komfortu?


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: steniu4 » pt maja 31, 2013 22:13

potwierdzam 100% kompatybilność kluczyków HLO 1J0 959 753 AG 434MHz (2p) i HLO 1J0 959 753 AH 434MHz (3p)
Wcześniej trafiałem na zapytania odnośnie tych dwóch urządzeń i postanowiłem sprawdzić. Wcześniej dolutowywałem środkowy switch i działało bez problemu i dodatkowego kodowania pilota, a tym razem trafiłem cały scyzoryk 3p AH za 33zł z dostawą (allegro) i postanowiłem sprawdzić.
Pilot dodany i od razu działa... I w golfie żony i w mojej borze...
Jak wiadomo w golfie tylko siłownik się otwiera (odklucza) jak zawsze i klapę trzeba ręcznie otworzyć, w borze odryglowuje od razu zamkiem...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: hutnik » wt cze 04, 2013 16:47

steniu4 ja mam kluczyk 2przyciskowy HLO 1JO 959 753 AG i próbuję tego trzeciego przycisku i klapy nie otwiera, tzn otwiera tyle że tak że mogę ręcznie otworzyć klapę a nie tak że odryglowuje i klapa się sama otwiera po dodaniu sprężynek. czyli ma tak być? ktoś pisał ze w variantach odryglowuje klapę...


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: steniu4 » wt cze 04, 2013 21:47

Tak jak piszesz, miałem w poprzednim moim i teraz w obecnym żony htb... Bora sedan odryglowuje ale tak jak piszesz do mnie też docierały informacje, że w variancie odryglowuje... Ale nie chcę pisać na pewno jak jest bo nie mam 100% pewności i nie mam varianta nigdzie, żeby sprawdzić...
Wleć na jakiegoś spota lokalnego i dopisz pilot jakiemuś koledze na próbę, albo spróbuj zasięgnąć języka u mędrców naszego forum jeśli bardzo mocno i szybko Ci zależy...
Ale coś kojarzę, że na początkowych stronach tego tematu coś było o kombiakach, tam gdzie mowa o przekaźniku 79 i przeróbce w htb na otwieranie z przycisku... Chyba,, ze gdzieś istnieje podobny temat, ale na pewno na tym forum to czytałem :bajer:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

szczyku

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: szczyku » pt cze 21, 2013 15:55

zamówiłem kluczyk ori 3 przyciskowy 315MHz z funkcją PANIC, tylko dla mikrostyku, mój jest 434MHz :bigok: zakupiłem taki:
Obrazek

przelutowałem mikro-styk 3 przycisku, mikro-styk funkcji panic i element smd którego brakuje w 2 przyciskowym kluczyku, foto:
Obrazek

od tej pory działa mi otwieranie tylko klapy z pilota :bigok: (po zamknięciu klapy zamek automatycznie się zamyka) i działa funkcja PANIC :bigok: (w aucie zaczynają wyć syreny) :panna:

zdjęcia przedstawiają płytki już po zabiegu lutowania :helm:



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: steniu4 » ndz cze 23, 2013 12:46

szczyku, Przetarłeś nowy szlak gadżeciarzom!!
Piękna robota... A ta klapa to działa jak powinna. Odryglowuje zamek a po zamknięciu sam się rygluje.
Zapowiada się nowy modny mod choć funkcja panic to tak jak kratki z bory... Mam, żeby mieć bo i tak nie będziesz z tego pewnie korzystał bo po co...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

szczyku

Re: Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: szczyku » ndz cze 23, 2013 18:08

steniu4 pisze:szczyku, Przetarłeś nowy szlak gadżeciarzom!!
Piękna robota... A ta klapa to działa jak powinna. Odryglowuje zamek a po zamknięciu sam się rygluje.
Zapowiada się nowy modny mod choć funkcja panic to tak jak kratki z bory... Mam, żeby mieć bo i tak nie będziesz z tego pewnie korzystał bo po co...
juz uzylem kilka razy, kot wszedl na maske i tak go pogonilem :bigok: jak wlaczylem panic to uciekal szybciej niz potrafi :satan:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana pilota 2-przyciskowego na 3-przyciskowy

Post autor: grg474 » ndz cze 23, 2013 19:59

szczyku pisze: jak wlaczylem panic to uciekal szybciej niz potraf
nie polecam - u mnie na masce podczas ucieczki zostawił ślady po pazurach :grrr:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości