Brak reakcji na przełącznik regulacji światel.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dnaiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19, 2011 17:43
Lokalizacja: dolny śląsk
Kontakt:

Brak reakcji na przełącznik regulacji światel.

Post autor: dnaiel » śr cze 05, 2013 19:00

Panowie,

Wczoraj zauważyłem że za nisko światła mi świecą, dałem przełącznik na dół i wydaje mi się że trochę jeszcze się opuściły. Potem chciałem do góry podnieść i już brak reakcji. Sprawdziłem silniczki na podmiance i działają w innym wozie. Jutro postaram się podmienić przełącznik kabinowy. Jednak sprawdzałęm na potencjometrze i jest reakcja na ruch. Czy regulacja świateł ma przekaźnik? Czy w tym aucie idzie wszystko przez sterownik komfortu? Dzięki za info, silnik BAD 1,6FSI. Nadwozie 1J, variant. Comfortline. Myślałem jeszcze że bezpiecznik bo jeden z silniczków tak jakby zaciął się na końcu, ale bezpiecznik jest razem ze światłami które działają. Bezpiecznik zresztą też jest ok. Może ktoś ma informacje jakie powinny być napięcia na wejściu do silniczkow? bo jest 10v na dwóch z trzech kabli.


http://www.boxgang.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

lewy201333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sie 27, 2010 15:20

Brak reakcji na przełącznik regulacji światel.

Post autor: lewy201333 » śr cze 05, 2013 19:58

mi kiedyś jeden przestał działać później drugi przełączniki i silniczki miałem dobre też podmieniałem... ale to co dostrzegłem gdy badałem kable wprawiło mnie w osłupienie... kabel się zsunął i oparł o wiatrak a ten jak się włączał i chodził to tak tarł o kable aż 4 kable przeciął... nie było tego widać dopóki nie zacząłem badać kabli krok po kroku...



dnaiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19, 2011 17:43
Lokalizacja: dolny śląsk
Kontakt:

Brak reakcji na przełącznik regulacji światel.

Post autor: dnaiel » pn cze 10, 2013 09:10

Przewody sprawdzone, niestety wszystko w porządku. :( Może ktoś wie czym są sterowane silniczki? Na przewodach do silniczków mam napięcie 12V na jednym przewodzie na drugim oscyluje w granicy 1V i gdy się reguluje przełącznikiem jest reakcja w granicy 0,5V na tymże przewodzie. Na trzecim nie ma żadnego napięcia. może ktoś u siebie sprawdzić jakie są napięcia przy włączonych światłach w momencie regulacji? Dzięki


http://www.boxgang.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Brak reakcji na przełącznik regulacji światel.

Post autor: przemal » pn cze 10, 2013 13:25

dnaiel, wyjmij silniczki z lamp, podłącz i sprawdź czy działają jak trzeba. Ja też walczyłem długo z takim problemem, aż okazało się, że problem jest w lampie.


Gran Turismo Iniezione

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości