Problem z zaplonem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bobik93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 13, 2013 13:25
Lokalizacja: Gliwice

Problem z zaplonem

Post autor: bobik93 » śr lip 17, 2013 13:05

witam kupilem niedawno golfa IV 1.9 110km i mam problem z odpaleniem samochotu. Przekrecam kluczyk do polowy migna mi tylko na chwilke kontrolki trzeba przycisnac guzik zamykania drzwi (jakies zabezpieczenie zaplonu ) i dopiero sie zapalaja wszystkie kontrolki, ale nie zawsze sie zapalaja niekiedy musze kilka razy wkladac kluczyk i probowac zamykac auto i otwierac. Nie wiem co jest grane, to jest moje pierwsze auto. Jak go kupowalem ciagle swiecila sie kontrolka poduszki powiedzialem zeby ja skasowal, moze cos w komputerze spieprzyl ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z zaplonem

Post autor: Jarek_NS » czw lip 18, 2013 15:32

Poprzedni właściciel ci nie mówił nic o zabezpieczeniu? jak faktycznie jest tam jakieś zabezpieczenie to najlepiej je wywalić i doprowadzić do stanu ori, ewentualnie jak potrzebujesz zabezpieczenie to zrobić coś nowego. Jak to nie jest zabezpieczenie to może ci kostka pod stacyjką nie łączyć, a właściwie nie kostka tylko taki przełącznik pod stacyjką do którego podpina się kostkę, w serwisie kosztuje coś koło 150pln, zamiennik można dostać za 50 ale podobno jest kiepsko z jego trwałością.

Kwestia poduszek nie ma nic do sterownika silnika, bo to inny sterownik.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

bobik93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 13, 2013 13:25
Lokalizacja: Gliwice

Problem z zaplonem

Post autor: bobik93 » ndz lip 21, 2013 17:59

Mowil mi o tym zabezpieczeniu tylko ze jak go ogladalem to zapalil za pierwszym razem. pojade chyba do jakiegos elektryka samochodowego (tylko nie wiem gdzie w gliwicach taki sie znajduje) i powiem mu zeby mi to usunal albo jak sie da to naprawil


Obrazek

Awatar użytkownika
VW krzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Problem z zaplonem

Post autor: VW krzychu » pn lip 22, 2013 09:23

Jeśli blokadę zapłonu masz podłączoną pod przełącznik drzwi, to może kable w przelotce drzwi są poprzecierane.


DigiTech Katowice-> PROMOCJA na CHIPTUNING

autoelektronika, diagnostyka, chiptuning, hamownia obciążeniowa, DPF/FAP deaktywacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 25 gości