Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waldekpk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 22, 2011 14:08

Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: waldekpk » pn lip 22, 2013 22:30

Witam
Po dość długiej powrotnej trasie z wakacji (ok 800km) , na której nie żałowałem sobie mam problem z odpaleniem auta. (zaznacze ze wczesnije nie mialem takich problemów jest to pierwszy raz). Samochód zgasiłem a następnego dnia nie moge go odpalić. Po przekreceniu stacyjki zapalaja sie wszystkie kontrolki jak zawsze, to co ma zgasnac gasnie i jak dochodzi do krecenia to nagle znika wszedzie napiecie (lampki w drzwiach gasna, zegar sie resetuje, gasna wszystkie kontrolki do momentu krecenia, rozrusznik czasem wykona moze jeden obrot a czasem wszystko po prostu gasnie i tak jak by slychac przy tym gasnieciu tylko zalaczenie jakiegos przekaźnika, jak przestaje krecic napiecie wraca kontrolki swieca, lampki w drzwiach swieca a wskazówka predkościomierza tka jak by dziwnie drga przy zerze przez jakies 3 sekundy ) na kablach podlaczajac go z innego po 5 minutach ladowania i probie odpalenia odpalil, co ciekawe przejechalem 40 km i zgasilem. Przy nstapenej probie odpalenia to samo tylko nawet rozrusznikiem nie ruszylo tylko wszystko gaslo. Odpalalem pozniej od octavi 1,9 tdi taki sam silnik 101KM i na kablach nie chcial odpalic dopiero po jakis 5 minutach jak byl podlaczony przez kable odpalil i znow to samo podjechalem pod dom gasze i po 5 sekundach chce odpalic i nic wszystko gasnie. Wyciagnalem akumulator w tym momencie go laduje choc nie wiem czy bedzie to mialo sens bo ma oczko ze stanem naladowania i oczko to jest zielone co chyba oznacza ze jest wporzadku (w mojej poprzedniej centrze futurze to oznaczalo przynajmniej a ten to jakis wloski wynalazek przywieziony razem z samochodem z wloch), kontrolki sie zapalaja centralny dziala światła swieca choc zauwazylem cos dziwnego przy nacisnieciu przycisku do otwierania szyby szyba automatycznie sie opusci ale juz nacisniecie zeby automatycznie sie podniosla za jednym nacisnieciem nie dziala trzeba trzymac az sie domknie wczesniej tego nie bylo. Dodam jeszcze ze zlapalem na tej trasie noca spodem samochodu zwloki jakiegos dosc duzego psa ktorego przejechal tir a juz nie bylo czasu i mozliwosci go wyminac czulem ze uderzyl od spodu w pokrywe silnika tylko czy mogl cos odlaczyc albo uszkodzic? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i rady co to może być? akumulator, alternator czy moze jeszcze cos innego?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: grg474 » pn lip 22, 2013 23:00

przewód masy, klemy, przewód od masy nadwozia i silnika - szukałbym przyczyny na tych grubych kablach


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

waldekpk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 22, 2011 14:08

Re: Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: waldekpk » wt lip 23, 2013 06:53

Witam ponownie
Po nocnym ladowaniu aku ciagle to samo wszystko gasnie przy probie krecenia, rozrsznik nawet nie zakreci, polaczenie na klemach ok, masa z karoseria tez



Awatar użytkownika
hero79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 16:19
Lokalizacja: 71...
Kontakt:

Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: hero79 » wt lip 23, 2013 08:33

Kolego. Podjedź do sklepu z akumulatorami i poproś o sprawdzenie aku.


kupię uszkodzone kabelki od ROSSa...

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: Jarek_NS » wt lip 23, 2013 09:41

Poproś kogoś o pomoc w sprawdzeniu napięcia na akumulatorze pod obciążeniem, normalnie może pokazywać 12V ale pod obciążeniem spadnie, mogła ci paść jedna cela w aku i ładowanie nic nie daje. Najprawdopodobniej porostu padł akumulator.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

waldekpk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 22, 2011 14:08

Re: Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: waldekpk » wt lip 23, 2013 22:47

Witam
Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Bylem sprawdzic aku byl naladowany w 100% ale mial juz mala sprawnosc na tym tescie i pod obciążeniem napięcie spadało na 9V takze koledzy mieli racje, wymienilem aku narazie pali zobaczymy jak bedzie dalej, dzieki za pomoc i pozdrawiam
Temat mozna uznac za zamkniety



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Problem z odpaleniem - wszystko gaśnie - GOLF 4 TDI

Post autor: Kris-THC » sob paź 04, 2014 22:53

U mnie podobnie, silnik pali od strzała ale potrafi zresetować budzik przy starcie zwłaszcza że ostatni tydzień na moto tylko śmigałem a auto spało w garażu:) Aku ma 6 lat Artica 74Ah 680A więc spisało się świetnie i pora wymienić zanim przyjdą mrozy.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 46 gości