Przekażnik diesla

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Przekażnik diesla

Post autor: DługiBadyl » sob sie 10, 2013 20:00

witam mam golfa ii 84rok zrobiłem swapa z 1.6 benz automat na 16 TD manual i mam problem. nie wiem co gdzie podpiąć żeby działało grzanie świec znaczy mam przekaźnik ale które nóżki gdzie wpiąć:) i jak sprawdzić które przewody do króćca wody ida do których czujników:) pozdrawiam



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Przekażnik diesla

Post autor: klintonMK2 » ndz sie 11, 2013 16:46

aha czyli rozumiem że wiązki nie przekładałeś z diesla?
co do przekaźnika świec:

1 Masa brązowy w okolicach skrzynki bezpieczników będzie szła gruba masa prosto spod maski
2 stały plus czerwony gruby jw.
3 kabel do świec (gruby, prawdopodobnie czerwono biały, chyba że go nie masz w ogóle, to ciągnij jakiegoś grubasa)
4 + po zapłonie (weź z kabli od stacyjki czarno żółty)
5 nieważne
6 sygnał z czujnika temperatury oleju (to musisz poszukać go na silniku i z niego sobie pociągnąć kabelek)
7 + przy kręceniu rozrusznikiem (też ze stacyjki sobie pociągnij z czarno czerwonego grubego)
8 sygnał do kontrolki grzania świec w liczniku

co do czujników to wiem tyle że czujnik ten co pokazuje temperature na zegary ma kabel żółto czerwony i czujnik od niego to ten całkiem na górze króćca.



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Przekażnik diesla

Post autor: DługiBadyl » ndz sie 11, 2013 22:47

dzięki Klinton a wiesz może po co są dwa czujniki?? bo rozumiem ze jeden jest na wskazówkę temp ale ten 2?? na lampke ostrzegawczą?? wiązki nie przekładałem mam całą ale nie wiem czy jest sens. jeszcze bedzie problem z kontrolką grzania swiec w liczniku bo niestety ktoś wziął cały licznik chwile przede mną:)



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Przekażnik diesla

Post autor: klintonMK2 » pn sie 12, 2013 08:45

drugi jest do jakiegoś układu dogrzewania silnika(?) nie wiem dokładnie czy to ma jakieś znaczenie w tak starym dieselku :) licznik gdzieś kupisz bez problemu do diesla gorzej jak chcesz z obrotomierzem to troche kasy trzeba ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości