mrugająca kontrolka wody

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: DługiBadyl » ndz wrz 15, 2013 17:22

Witam szukałem i nie znalazłem wiec zakladam nowy temat. Otóż w moim golfie ii 1984 miałem silnik 1.6 benz teraz zalozylem 1.6TD i zaczela mi fiksować elektryka niewazne czy zimny czy cieply silnik czy zimno czy cieplo na dworze w czasie jazdy przy gwałtowniejszym dodaniu gazu lub wjechaniu w dziurę (ostatno nawet przy zawracaniu) zapczyna mrugac przez chwile kontrolka temp wody chociaż czujnik nie jest podpięty (znaczy jest podpięty wskażnik ale kontrolka nie) i gaśnie na chwile radio (radio nie jest podpiete pod zapłon). zauważyłem też że akumulator czasami gubi ta zielona kontrolke. Czy ktoś miał już taki przypadek?? bo kombinujemy z elektrykiem i nic.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

mrugająca kontrolka wody

Post autor: muszkatobiasz » ndz wrz 15, 2013 18:06

sprawdzić masy z akumulatora do kasty oraz pod dechą przy bezpiecznikach i jakie tam znajdziesz



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: DługiBadyl » ndz wrz 15, 2013 21:22

zrobilismy nowy przewód masowy od klemy do kasty i silnika oraz nowe przewody z alternatora do akumulatora ładowanie na aku wzrosło bo było 13,8 a teraz jest okolo 14,2 kolega mowi ze teraz jest juz dobre i takie powinno mniej wiecej byc sprawdze jeszcze te masy koło skrzynki. a maże to być kostka w stacyjce?? bo czasami nie chce zaskoczyć rozrusznik i dzisiaj cos mi spod kluczyka zaiskrzylo ale tylko raz pod domem odpalalem kilka razy i bez problemow. ale masa by odpowiadala za te mruganie i radio? no i przy gazowaniu na postoju nic sie nie dzieje złego a raz też jak włączyłem długie znaczy mrugnalem kolesiowi z przeciwka to tez zaswiecila sie temp. silnika znaczy zamrugała



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: agrala » pn wrz 16, 2013 08:07

Musisz sprawdzic czy przewod od czujnika temperatury silnika nie przetarl sie po drodze do licznika i nie dotyka masy.
Moze byc cos z czujnikiem - odlacz go i zobacz czy to cos zmieni.
Jezli przewod ok i czujnik to problem tkwi w liczniku. - bylo juz o tym na forum.



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: DługiBadyl » pn wrz 16, 2013 17:42

ok posprawdzam tak jak piszesz i napisze co wyszlo:)



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: DługiBadyl » ndz wrz 22, 2013 14:59

dzisiaj zapalila mi sie instalacja. znaczy dym poszedł ze skrzynki bezpiecznikow mysle ze latwiej bedzie znalezc co jest nie tak



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: DługiBadyl » ndz wrz 22, 2013 19:07

spalił sie przewód masowy koło skrzynki. wymieniłem nadal mruga juz chyba tylko jakis dobry elektryk został



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

mrugająca kontrolka wody

Post autor: DługiBadyl » czw wrz 26, 2013 22:11

okazało sie że kabel od rozrusznika przetarł sie o osłone wentylatora i robił zwarcie o kaste.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości