Wymiana modułu komfortu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana modułu komfortu

Post autor: mosfet » ndz lis 17, 2013 22:58

Nie, klonem VCDS-a tego nie ściągniesz. Musisz mieć właśnie coś typu VAG Tacho lub VAG Commander. Ja mam akurat VAG Commandera 1.4 i powiem szczerze, że nie wszystko jest w stanie odczytać, jak zresztą każdy fejs. Niektóre modele aut idą bez problemu, a niektóre z niewiadomych przyczyn nie. Vag Tacho nie miałem nigdy to się nie wypowiadam. Używam też czasem VAG EEProm Programmer, ale na kablu KKL na RS 232, ale on też nie wszystko potrafi odczytać. Generalnie nie powiem Ci kup konkretnie ten kabel bo jest on idealny - takich nie ma. Jeżeli chodzi o źródła to jedynie allegro. Wpisujesz nazwy kabli i masz pełną ofertę.
Może jak potrzebujesz kabel na jeden występ to nie kupuj tylko podjedź to kogoś kto am taki kabelek z forum i ci odczyta to bez stresu.



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Re: Wymiana modułu komfortu

Post autor: yosef99 » ndz lis 24, 2013 17:35

Cześć,
udało nam się zczytać pin immo przy pomocy zwykłego kabla viakkena na usb i vag k-can commander 1.4 china :)
niestety nie wiem czym mogły być spowodowane poprzednie problemy.... dzięki :)



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana modułu komfortu

Post autor: mosfet » ndz lis 24, 2013 20:47

Daj link do tego kabla. Nie to że Ci nie wieżę, że Ci się udało, ale sam jestem ciekaw czym to odczytałeś. Mam kabel viakena KKL na USB i na pewno to nie działa. Mam też CAN Commandera i wiem jak to działa. Ciekaw jestem czym to odczytałeś. Może jakiś ukryty feature lub viaken sprzedaje kable o szerszej funkcjonalności niż to opisuje.



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Wymiana modułu komfortu

Post autor: yosef99 » pn lis 25, 2013 08:27

oto ten kabel:
http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2- ... -obd2.html" onclick="window.open(this.href);return false;



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Wymiana modułu komfortu

Post autor: mosfet » pn lis 25, 2013 18:08

Też mam taki kabel. Muszę kiedyś spróbować. Teoretycznie nie powinno się dać, ale kto wie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości