Akumulator się rozładowuję.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
IGOR321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 15:59

Re: Akumulator się rozładowuję.

Post autor: IGOR321 » ndz lis 24, 2013 17:19

Nie jestem orłem w golfach ,20 lat miałem auta 4x4 z reduktorem, moja diagnoza z upływami prądu jest taka:
a/alarm w funkcji czuwania –tylko sygnalizacja akustyczna
b/upływ „+” do masy – zły stan izolacji przewodów
c/ obwody /odbiorniki ,np. sterowniki/ z adresu +30 i 30 a
Komfort pobiera prąd na tzw potrzeby własne ładowanie kondensatorów i etc. Nie ma związku z opróżnianiem Ah w akumulatorach gdyż jest to prąd cząstkowy. Odbiorniki zasilane z komfortu pobierają prąd w funkcjach on/off .Prąd wielkości ułamkowej jest w pobierany na sygnalizacje optyczną np. diody w drzwiach .Moja sugestia jest tak ,ze najpierw sprawdzić gęstość elektrolity w aku. Jeżeli nie ma takiej możliwości to cęgami sprawdzić wielkość prądu rozładowującego.Należy pamiętać ,ze dzisiejsze auta nie mają już pneumatyki tylko wszystko w pełnej elektryce. Pojemności Ah /aku powinny być brane pod uwagę.



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » czw lis 28, 2013 10:21

Witam ponownie.

Autko stało od soboty do wczoraj - efekt odpalił bez najmniejszego problemu. Dodam, że miałem odłączone klemę. Wadliwy akumulator odpada. Czyli coś pobiera prądu gdy samochód jest zamknięty.

Zakupiłem elektroniczny miernik. W weekend chce posprawdzać co mogłoby pobierać prąd.
Rozumiem, że mam podłączyć szeregowo miernik pod akumulator i po kolei wyciągać bezpieczniki, które znajdują się po lewej stronie pod kierownicą, tak?
Jak mam ustawić miernik abym bez obaw mógł wykonać testy?
Miernik wygląda tak:
Obrazek

Dziękuję, pozdrawiam.


Do usunięcia.

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: dawidk92 » czw lis 28, 2013 13:23

Miernik dobry. Musisz włożyć czerwony przewód do gniazdka oznaczonego "10A" i na mierniku tez ustawić 10A. Wpinać w szereg pomiędzy klemę + a biegun + akumulatora.
Tak jak piszesz, bezpieczniki wyjmować i sprawdzać. Pamiętaj, że jak otworzysz drzwi to w środku zaświeca się lampka - musisz ją zgasić.



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Re: Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » czw lis 28, 2013 16:05

Tylko czerwony przewód mam podłączyć? Do niebieskiego a nie normalnie do czerwonego?

Znalazłem coś takiego:

Szeregowe wpięcie oznacza, że amperomierz staje się częścią obwodu (jednym z urządzeń obwodu). Musimy wtedy odpiąć na przykład klemę plusową od akumulatora i czarną sondę przyłożyć do tej klemy, a czerwoną sondę przyłożyć do plusowego bolca na akumulatorze.


Do usunięcia.

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: jointone » czw lis 28, 2013 17:47

Odłączasz przewod plus lub minus, jeden przewod miernika do bieguna akumulatora, drugi do klemy ktora zaciskasz na biegunie. Nie ma roznicy jak podlaczysz jesli dowrotnie to pokaze ci wynik z minusem. Jednostki sobie dobrze ustaw i przelicz, zeby ci nie wyszlo np10A

Ps. ten opis co podales jest jak najbardziej prawidlowy



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » czw lis 28, 2013 19:08

Dzięki czyli podłączę tak jak wynika to z opisu. Na pokrętle ustawię 10A i zobaczę jaką wykażę wartość.


Do usunięcia.

Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Re: Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » sob lis 30, 2013 16:10

Witam, dzisiaj poszedłem posprawdzać pobór prądu miernikiem. Podłączyłem w taki sposób:

Musimy wtedy odpiąć na przykład klemę plusową od akumulatora i czarną sondę przyłożyć do tej klemy, a czerwoną sondę przyłożyć do plusowego bolca na akumulatorze.

Miernik ustawiłem na 10A i nic:/ Na miernik cały czas wartość 0.00. Co może być nie tak? Próbowałem odwrotnie i dalej 0.00.
Dodam, że teraz gdy przekręcę kluczyk na pierwszą pozycję to nie gaśnie mi kontrolka akumulatora. Gdy uruchomię silnik kontrolka gaśnie.

W czym jest problem? Dlaczego wartość to 0.00?
Dziękuje.

Tak wygląda podłączenie mojego akumulatora. Podpowiedziałby mi ktoś jak dokładnie mam to wszystko podłączyć? Element, który zaznaczone mam na żółto muszę odłączyć z tej klemy? Czy nie trzeba go odłączać gdy przykładam sondę do klemy?

Obrazek


Do usunięcia.

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: dawidk92 » sob lis 30, 2013 17:07

Dobrze robisz, tylko czarny kabelek w mierniku włóż w miejsce oznaczone "10A".

edit. nie czarny, tylko czerwony!



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » sob lis 30, 2013 18:50

Czyli czarny do czarnego, a czerwony do niebieskiego i powinno pokazać wartość?


Do usunięcia.

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukasz_bliw » ndz gru 01, 2013 00:11

kleme masz zdjąć z aku. odłączasz + od akumulatora i do odłączonej klemy przykładasz czerwony kabelek a do bieguna na aku czarny kabelek. Prąd ma płynąć przez miernik. jak podłączysz na odwrót to powinien pokazywać wartości ujemne.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Re: Akumulator się rozładowuję.

Post autor: jointone » ndz gru 01, 2013 01:18

lukasz_bliw pisze:kleme masz zdjąć z aku. odłączasz + od akumulatora i do odłączonej klemy przykładasz czerwony kabelek a do bieguna na aku czarny kabelek. Prąd ma płynąć przez miernik. jak podłączysz na odwrót to powinien pokazywać wartości ujemne.
dokladnie. jak ustawisz na 10A to dokladnosc pomiaru bedzie slaba ale pierw ustaw sobie na 10A zobacz ile ci pokaze nastepnie zmien na mniejsza wartosc a wynik bedziesz mial bardziej dokladny



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » pt gru 20, 2013 12:23

Witam, ostatnio próbowałem przeprowadzić testy i ...

Otworzyłem drzwi kierowcy, w zamku zablokowałem (zamknąłem) cięgno, które zaznaczyłem na obrazku (kolor pomarańczowy). Następnie zamknąłem samochód z pilota. Podłączyłem miernik i pokazywało wartości około 0,80 A. Rozumiem, że źle zrobiłem z tym żeby auto "myślało" że drzwi są zamknięte. Co zrobiłem nie tak? Dziękuję, pozdrawiam.

Obrazek


Do usunięcia.

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukasz_bliw » pt gru 20, 2013 13:11

rozwaliłeś mnie :) Auta myśli że jest zamknięte jak jest wciśnięty wyłącznik krańcówki (to co Ci włącza/wyłącza światło w kabinie po ptwarciu drzwi). Jest to na słupku. Musisz jeszcze się trochę poduczyć a w między czasie jedź do elektryka bo więcej szkód narobisz niż to jest warte.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Akumulator się rozładowuję.

Post autor: lukaszop » pt gru 20, 2013 13:30

Serdeczne dzięki :) Dopiero się uczę. Każdy kiedyś zaczynał. Tak tylko sprawdzam, pytam. Więcej nie zepsuję niż jest obecnie :)


Do usunięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości