Problem z akumulatorem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ługol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 02, 2004 16:02

Problem z akumulatorem

Post autor: Ługol » wt gru 03, 2013 23:56

Witam, mam taki o to problem, że ostatnio po miesięcznym postoju w garażu w moim cabrio padł doszczętnie półroczny akumulator. Cały sezon przejeździłem i wszystko było ok aż do teraz. Od tej pory akumulator nawet po naładowaniu wytrzymuje max 3-5 dni, potem już nie odpala. Zmierzyłem ładowanie i jest 14,4 więc chyba ok. Pobór prądu na postoju zmierzyłem zgodnie z opisem z netu, na zakresie w mierniku 10A (mam tylko taki lipny miernik) wynosi 0,23 a po paru sekundach spada do 0,01 czyli minimum z zakresu miernika i cały czas utrzymuje się 0,01 więc to też chyba prawidłowy wynik (dla porównania na włączonej lampce oświetlenia wnętrza miernik na zakresie 10A pokazuje około 0,5). Strasznie mnie to nurtuje, wyniki chyba są ok, ale czy półroczny akumulator Varta Silver może po takim okresie zakończyć żywot, jakoś w to wątpię. W wolnej chwili zamierzam podjechać do elektryka żeby mi pomierzył lepszym miernikiem i jak będzie ok to reklamuję.
Czy moje wyniki pomiarowe są aby na pewno dobre, może jednak nie? Ehh, nienawidzę takich usterek :banghead:



maciej.kucinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt lut 26, 2013 22:28
Lokalizacja: łódź

Problem z akumulatorem

Post autor: maciej.kucinski » śr gru 04, 2013 00:04

Może łożysko alternatora się wyrobiło i nie doładowuje. Czasami zapraży i wszystko spoko a z czasem może się po prostu zje.... :D



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Re: Problem z akumulatorem

Post autor: wizjer01 » śr gru 04, 2013 10:48

Ługol pisze: Zmierzyłem ładowanie i jest 14,4 więc chyba ok. Pobór prądu na postoju zmierzyłem zgodnie z opisem z netu, na zakresie w mierniku 10A (mam tylko taki lipny miernik) wynosi 0,23 a po paru sekundach spada do 0,01 czyli minimum z zakresu miernika i cały czas utrzymuje się 0,01 więc to też chyba prawidłowy wynik
Jak dla mnie wyniki dobre. 0,23 jest przez kilka sekund gdyż licznik się załadowuje dlatego taki wynik a potem spada. Sprawdz sam czy aku ci się nie skończyło. Wyjmij z budy i postaw obok auta na parę dni potem podłącz i zobaczysz czy zapala czy nie.



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Problem z akumulatorem

Post autor: devill4 » śr gru 04, 2013 11:42

Wygląda na to, że mierzysz dobrze. Jeśli miernik to naprawdę tani chiński produkt to nie opierałbym się na tych pomiarach bo mogą być znacznie przekłamane. Jedź na pomiar albo kup lepszy miernik wtedy będziesz gdybał.
Po drugie Varta to też wcale nie najlepszy akumulator na rynku. Jeśli akumulator był przez dłuższy czas był w fazie głębokiego rozładowania to zwykle nadaje się on na śmietnik. W takim wypadku w większości kart gwarancyjnych jest uwzględniony odpowiedni punkt dotyczący właściwego użytkowania. Radzę w razie ew reklamacji nie wspominać na temat tego miesięcznego postoju auta.
Co do samego postoju...po 2 tygodniach takiego stania wypadało jednak podłączyć prostownik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości