Pozostała kostka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » pt lis 29, 2013 16:15

Jak w temacie została mi taka kostkaObrazek o przewodach kolorze brązowym i czarno-czerwonym. Gdzie ona mogłaby być wczepiona gdyż nigdzie nie mogę znaleźć dla niej miejsca. Być może jest zostawiona wolna??? Kostka ta wychodzi z wiązką kabli od podłączenia radyjka a zaczyna się gdzieś w puszce. Pasuje również do wejścia pod oświetlenie pokręteł ale tam jest już zajęte. Proszę o pomoc. Nr kostki to 191972702 ale to chyba nie istotne.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pozostała kostka

Post autor: Paweł Marek » pt lis 29, 2013 21:32

nie pamiętam teraz kolorów - ale nie do podświetlenienia schowka?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » sob lis 30, 2013 09:06

może i być to założę aku i zobaczę czy po włączeniu światła będzie tam prąd. Schowka nie mam czyli pozostaje wolny :grin: jeszcze pytanko czy jak to jest wtyczka od podświetlenia schowka to czy tam jest prąd cały czas czy dopiero po włożeniu kluczyka do stacyjki czy w schowku jest jakiś "dzyndzelek" co dopiero puszcza prąd?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pozostała kostka

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 01, 2013 00:00

prąd jest cały czas albo po zapłonie albo po zapłonie i włączeniu świateł (nie pamiętam). Natomiast włącznik jest częścią integralną lampki której nie masz bo jest mocowana w ściance schowka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Pozostała kostka

Post autor: anakonda134 » ndz gru 01, 2013 02:51

coś mi sie wydaje ze to kostka do zarówy do podswietlenia popielniczki...



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » pn gru 02, 2013 14:49

ok okazało się że to kostka od schowka. Prąd po włączeniu zapłonu jakby chciał ktoś wiedzieć. Oczywiście dziękuję za pomoc. A teraz problem zaczął się z kontrolkami. Po przekręceniu kluczyka na zapłon trzeba odczekać kilkadziesiąt sekund zanim się zapalą. Co może być przyczyną tego? Zaznaczam że masy już wyczyściłem a nadal jest tak samo :banghead: czyżby problem z alarmem? Chciałbym się dowiedzieć jeszcze od czego jest mała puszka zamocowana pod zbiorniczkiem wody???



Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Pozostała kostka

Post autor: anakonda134 » wt gru 03, 2013 01:56

wizjer01 pisze: A teraz problem zaczął się z kontrolkami. Po przekręceniu kluczyka na zapłon trzeba odczekać kilkadziesiąt sekund zanim się zapalą
Kostka stacyjki może już nie trybi jak powinna i stad te opóźnienie
wizjer01 pisze: czyżby problem z alarmem?ą
alarm masz dostawiany?
wizjer01 pisze: Chciałbym się dowiedzieć jeszcze od czego jest mała puszka zamocowana pod zbiorniczkiem wody???
jak dobrze Cię zrozumiałem to jest to sterownik wentylatorów



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » wt gru 03, 2013 09:14

Kostka stacyjki jest ok ale po wyjęciu ori alarmu i wypiciu kilku piwek włączyło się myślenie. Przyczyna banalnie prosta ale trudna do zlokalizowania. Podzielę się z wami bo może ktoś ma podobny problem. A więc trzeba wyjąć puszkę od alarmuObrazek potem zdjąć z niego obudowę. Podłączyć kostki z powrotem włączać zapłon i patrzeć czy Obrazek "to coś" (nie znam fachowej nazwy tego urządzenia) w czerwonym "kółku" działa tzn przyciąga do siebie blaszkę. Jak nie przyciąga to prawdopodobnie jest winowajcą. U mnie wystarczyło lekko ja podgiąć do środka aby ten mały "elektromagnes" dał radę ją przyciągnąć. Ustrojstwo to odcina prą na elektromagnes i kontrolki licznika. Mam nadzieję że komuś to pomoże. anakonda134, dzięki za tą puszeczkę bo miałem ją rozebrać :crazy:
Teraz piszczy mi alternator tzn czym dłużej chodzi to głośniej piszczy. Czyżby łożyska?? Z tego co pamiętam pasek ma odwrotnie że wraz z biegiem czasu on milknie. Ile da się radę pojeździć na piszczących łożyskach w altku? Nie jestem też pewien co do jego ładowania gdyż na początku jest 14.46V A po pół godziny 14.78V dalej już nie idzie. Czy to norma w altkach Valeo czy coś nie tak? Pobór prądu z aku mam 0.06 0.07A czy to jest ok?



Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Pozostała kostka

Post autor: anakonda134 » wt gru 03, 2013 11:35

Bardziej obstawialbym na piszczacy pasek niz lozyska...a może pasek od wspomy ci piszczy?wez nawet wd40 prysni lekko po paku i zobaczysz



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Re: Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » czw gru 05, 2013 09:37

wizjer01 pisze: Nie jestem też pewien co do jego ładowania gdyż na początku jest 14.46V A po pół godziny 14.78V dalej już nie idzie. Czy to norma w altkach Valeo czy coś nie tak? Pobór prądu z aku mam 0.06 0.07A czy to jest ok?
Czekam na odpowiedź na to pytanie.



Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Pozostała kostka

Post autor: anakonda134 » czw gru 05, 2013 23:30

wizjer01 pisze: Nie jestem też pewien co do jego ładowania gdyż na początku jest 14.46V A po pół godziny 14.78V dalej już nie idzie. Czy to norma w altkach Valeo czy coś nie tak? Pobór prądu z aku mam 0.06 0.07A czy to jest ok?
a jaki masz aku? ile (A) masz altka? a te ładowanie 14,78 przy właczonych swiatłach i nawiewie?



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Re: Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » sob gru 07, 2013 15:13

anakonda134 pisze:
wizjer01 pisze: Nie jestem też pewien co do jego ładowania gdyż na początku jest 14.46V A po pół godziny 14.78V dalej już nie idzie. Czy to norma w altkach Valeo czy coś nie tak? Pobór prądu z aku mam 0.06 0.07A czy to jest ok?
a jaki masz aku? ile (A) masz altka? a te ładowanie 14,78 przy właczonych swiatłach i nawiewie?
Aku 74a firmy nie pamiętam altek valeo 70A 14,78 przy wyłączonym wszystkim nic nie działa oprócz licznika



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pozostała kostka

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 08, 2013 00:51

wizjer01, troche za dużo, to już jest górna granica dopuszczalna na dodatek małe bo małe ale są wachnięcia napięcia, ja bym się szarpnął na nowy regulator bo różne rzeczy z elektryki mogą paść jak jeszcze trochę napięcie wzrośnie. Utrata prądu w normie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Pozostała kostka

Post autor: wizjer01 » ndz gru 08, 2013 11:13

Paweł Marek, anakonda134, dzięki śliczne za wszystko. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości