dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pietras87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:14

dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: Pietras87 » śr lut 12, 2014 19:53

Witam serdecznie

ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym odrazu się przywitać :)

mam następujący problem w swoim vw golf IV 1.9 tdi 66kw 2000r. silnik ALH
podczas ostatniej trasy zegary w moim golfie zwariowały, podczas jazdy prędkościomierz spadł do 0, temperatura silnika również, zapaliły się kontrolki, po czym nagle zgasły, spod zegarów dobył się delikatny dymek i zaczęło śmierdzieć spaloną elektroniką :/ Zjechałem na pobocze, odrazu zgasiłem silnik, obrotomierz stał na 3 tysiące obrotów i paliwo pokazywało na pół zbiornika. podczas ponownej próby uruchomie, silnik odpalił na kilka sekund i zgasł.

Wyjąłem zegary, przetrzepałem wszystkie wiązki za nimi w celu zlokalizowania jakiejś nadtopionej izolacji czy czegos takiego, niestety nic nie znalazlem.
Po rozebraniu zegarów okazało się ze spalił się/stopił taki maleńki czip znajdujący się pod głośniczkiem. widac ze jest nadtopiony i okopcony.
mam zegary z numerem 1J920 825B. Czy wystarczy kupić kupno samych zegarów o takim samym numerze ? czy trzeba będzie coś kombinować z immo? programować itp itd? Czy muszę kupić zegary o takim samym numerze, czy mogą być inne ? oryginalnie było 1/2 fis. Prosze o odpowiedź bo potrzebuję auta na codzień, a na chwile obecna jestem uziemiony :/

pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 12, 2014 20:38

najlepiej kupić z takim samym numerem jak nie chcesz za dużo kombinować ale i tak immo musisz wyłączyć lub w kodować na nowo!



Pietras87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:14

Re: dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: Pietras87 » śr lut 12, 2014 20:45

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź muszkatobiasz :)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 12, 2014 20:49

po naprawie sprawdź jeszcze ładowanie czy czasami alternator niema za dużego ładowania



Pietras87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:14

Re: dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: Pietras87 » śr lut 12, 2014 21:10

właśnie tak myślałem też nad tym, bo sam z siebie ten chip nie raczej nie mógł się spalić, jakas przycyzna musiała być. Dzieki jeszcze raz :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: grg474 » czw lut 13, 2014 20:00

sprawdź czy czasem nie ma zwarcia na przewodzie idącym od impulsatora skrzyni biegów z innym od tegoż czujnika(zasilanie lub masa)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

dym z licznika, spalony chip pod głośniczkiem

Post autor: Diagi » sob lut 15, 2014 21:44

Nie musisz też kupować licznika o tym samym numerze. To ważne dla Ciebie bo widać że na aucie Ci zależy na co dzień. Może być również każdy nowszy czyli z końcówką 6, ma on nowszy immobiliser, ale procedura adaptacji pozostaje taka sama. Dodatkowo w takim nowszym liczniku w zależności jakiej firmy trafisz odpalisz funkcje np ile do przejechania na baku ale to tak nawiasem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości