ciężki problem alarmu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

phoenix112
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn lis 11, 2013 17:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

ciężki problem alarmu

Post autor: phoenix112 » pt mar 07, 2014 09:00

Witam.
Posiadam Golfa 3 varianta z 98r. a moim problemem jest to że alarm mi szwankuje, chodzi mi tu o samoistne włączenie alarmu lub wariowanie czujników które informują mnie o tym że ktoś się dobiera do zamka informując mnie o tym bardzo wkurzającą wiązką dzwięku który miałem dzisiaj w nocy. zdziwieniem było to że do samochodu nikt się nie dobierał.sam zaczą wariować.
Od razu chciałbym zaznaczyć że nie chce do demontować ani usypiać, ponieważ jest mi potrzebny.



dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

ciężki problem alarmu

Post autor: dawmor » pt mar 07, 2014 16:09

Poodpinaj wszystkie zewnętrzne czujniki tj. czujnik mikrofalowy, ultradźwiękowy, krańcówki. Jak przestanie to podpinaj po kolei i zobacz co dostało na łeb.



phoenix112
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn lis 11, 2013 17:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

ciężki problem alarmu

Post autor: phoenix112 » pt mar 07, 2014 17:29

chodzi o odpięcie ich ze sterownika alarmu?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

ciężki problem alarmu

Post autor: ForeCast » sob mar 08, 2014 12:33

phoenix112 pisze:zdziwieniem było to że do samochodu nikt się nie dobierał.sam zaczą wariować.
może uciekł? bo raczej nikt nie czeka, żeby Ci pomachać i powiedzieć, że to nie usterka alarmu :bigok:
phoenix112, alarm ma oddzielne zasilanie, czy leci z aku? może jest jakiś spadek napięcia i świruje sterownik. jesli nie, no to trzeba robić tak jak pisze dawmor


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

ciężki problem alarmu

Post autor: Qto » sob mar 08, 2014 12:42

alarmy często mają możliwość sprawdzenia przez który czujnik są wzbudzane - tu należy zajrzeć do instrukcji od alarmu



phoenix112
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn lis 11, 2013 17:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: ciężki problem alarmu

Post autor: phoenix112 » sob mar 08, 2014 14:56

ForeCast pisze:
phoenix112 pisze:zdziwieniem było to że do samochodu nikt się nie dobierał.sam zaczą wariować.
może uciekł? bo raczej nikt nie czeka, żeby Ci pomachać i powiedzieć, że to nie usterka alarmu :bigok:
phoenix112, alarm ma oddzielne zasilanie, czy leci z aku? może jest jakiś spadek napięcia i świruje sterownik. jesli nie, no to trzeba robić tak jak pisze dawmor
jeżeli ktoś się dobiera do naszych drzwi to jeden z czujników informuje mnie o tym poprzez sygnał dzwiękowy beep. jeśli już drzwi zostaną otworzone wtedy włącza się alarm i wyje na całe osiedle ponieważ jest uzbrojony. ja przez dłuższy czas miałem te sygnały beep. Często mam też tak że jak siedzę sobie w pracy to samochód wyda mi z siebie dzwięk beep ale nawet nikt koło niego nie stoi, nic nie chuczy itp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości