Skaczące obroty

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

Skaczące obroty

Post autor: KOoCurR » pt mar 14, 2014 01:01

Witam mam taki problem. Pacjent to golf3 1.8 .
Od tygodnia mam problem z obrotami w aucie. Najpierw w pierwszy ładny pogodny dzień zapowietrzyło i wywaliło mi płyn z chłodzenia bo uwalił mi sie czujnik wentylatora chłodnicy wymieniłem jest ok. Dolałem troche koncentratu i wody odpowietrzyłem wiatraczek załącza i ok.

Ale teraz mam problemy z obrotami. Na benzynie po odpaleniu budą szarpie jest na 400obrotów i nie chce wskoczyc na 900obrotow i sie ustabilizować. Również gaśnie. Po nagrzaniu i przyciśnięciu pedału gazu do 900obrotów jakos stabilizuje po odczekaniu. Jedzie ale przy jezdzie co jakis czas po spuszczaniu pedalu gazu rownież nieregularnie spada i warpi budą jak i rownież gasnie po spuszczeniu pedalu na wiekszych predkosciach.

Na postoju potrafi ładnie trzymać i po chwili obroty mu rosną na jakieś 1200 nie wiadomo po co bo jak rozgrzany to ssanie mu nie potrzebne co nie ? Po wcisnięciu pedału sprzęgła wracają na prawidłowe, jak i rowniez po odpuszczeniu znow robi 1100-1200obr.
Po rozgrzaniu jezdzi troche lepiej ale objawy dalej uciążliwe. Dzieje się to i na benzynie i na LPG.

Sprawdzałem przeczyściłem swiece i kopułke są raczej ok. Przewody mają czyste koncówki , niestwardniałe wyglądają na dobre. Filtr paliwa tez dzisiaj wymienilem.
pomożcie bo nie wiem o co mu chodzi



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Skaczące obroty

Post autor: Mavrick » pt mar 14, 2014 19:19

Temperature dobrze Ci pokazuje?



KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

Skaczące obroty

Post autor: KOoCurR » sob mar 15, 2014 00:49

Właśnie mam już od czasu kupna auta nieczynny zegar od temperatury. Co zrobić nie cierpie grzebać przy tych plastikach i wymieniać tam juz poprzedni wlasciciel grzebal pourywał niektore zatrzaski taki z niego magik był , w rączce od drzwi zrobił podkładke z kapsla od harnasia do śruby :banghead: :rotfl: . Wszystko musze po tym cymbale poprawiać.

Co sprawdzić dalej ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Skaczące obroty

Post autor: Mavrick » sob mar 15, 2014 10:32

Zapal samochod i zobacz czy jest jakas roznica w obrotach przy odpinaniu i podpinaniu czujnika...



KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

Skaczące obroty

Post autor: KOoCurR » wt mar 18, 2014 03:36

Odebralem od mechanika . Problem z przeskakiwaniem na ssanie zlikwidowany . Z szarpaniem w miare ok chociaż na benzynie jeszcze przy pierwszych metrach jazdy. No i ogólnie poprawione ustawienie zapłonu jezdzi dynamiczniej przy przyspieszaniu bardziej harmonijnie jakby.
Jednak pozostał problem ze spadającymi obrotami w mniejszym stopniu lecz dalej i w koncu z tym gasnięciem jak tak na luzie pojedzie bez biegu.
Co zrobic z tymi spadkami obrotów. Czyścić krokowy? Przepustnice czyścili już naprzyklad i wymieniony został czujnik cieczy.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Skaczące obroty

Post autor: Mavrick » wt mar 18, 2014 12:21

Przypadkiem nie wyglada to tak?? " onclick="window.open(this.href);return false;



KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

Skaczące obroty

Post autor: KOoCurR » śr mar 19, 2014 19:07

Właśnie tak stary. Ale wczoraj zabrałem się sie za niego calego. Znalazlem przerwy na kablach idących do wtyczki czujnika przepustnicy i wokół. Przeczyscilem pompe paliwa i w baku w srodku , wymylem w benzynie krokowy i znajomy mi popuscil linke od gazu była zbyt napięta. I od wczoraj auto chodzi pięknie tak jak powinno. Już nie wariuje.
Słuchaj a dzisiaj zabralem sie za wymiane regulatora napiecia w altku. Tylko nie odłączylem akumulatora bo nie chcialo mi sie i lekko zwarł przewód do obudowy gdzie i iskra walneła. Posprawdzalem bezpieczniki i dziwne bo zaden nie poszedł , czy moglo mi sie coś uszkodzić przy alternatorze albo gdzie w elektryce.?
Odpalilem niby chodzi ok.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Skaczące obroty

Post autor: Mavrick » czw mar 20, 2014 12:27

No to dobrze ze namierzyles poroblem bo u mnie byly uwalone pierscienie:/. Nie powinno nic sie stac po chwilowym zwarciu...tez czasem mi sie zdarza jak np odpalam auto z kabli...i nic sie nie dzieje...chociaz jak kiedys zrobilem zwarcie w wiazce drzwiowej to wywalilo 12 bezpiecznikow:D...



KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

Skaczące obroty

Post autor: KOoCurR » czw mar 20, 2014 19:41

O hehe to niezła rakieta to zwarcie wywaliła tak to jeszcze nie miałem. Ja też miałem pierścienie uwalone w pierwszym moim golfie raczej zużyte i ktorego szybko sprzedałem ;p chodził normalnie ale żarł pół litra oleju co dwa tygodnie tak i to rocznik 97 a moj obecny jest 92 stary :grin: . Nie wiem co tam było nieład pocenie po pokrywie poodłączane wtyki od czujnika cisnienia oleju w bagazniku butelka po mineralnym oleju rozne patenty
Dzieki za wszystko . Też z Łodzi jestes . A może jezdzisz na takie pikniki lub zloty ?



KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

Skaczące obroty

Post autor: KOoCurR » ndz kwie 13, 2014 13:18

Sprawa rozwiązana więc temat może być zamknięty



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Skaczące obroty

Post autor: Mavrick » wt kwie 29, 2014 11:41

KOoCurR pisze:A może jezdzisz na takie pikniki lub zloty
Swego czasu jezdzilem na spoty pod galerie...ale obecnie nie mam na to czasu ale planuje w tym roku wybrac sie na jakis ogolnopolski zlot wiec jezeli tez bedziesz mial zamiar gdzies sie wybrac to mozna sie ustawic:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości