Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: adiq » pn sty 27, 2014 20:07

Mi to wyszło przedwczoraj z tą chłodniczką, w ASO ok 13 zł kosztuje .

tu chłopaki opisywali ten problem, pierścień uszczelniający +38 117 070 A nr części 11 oznaczenie 59x5 w moim przypadku.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298758" onclick="window.open(this.href);return false;



VanP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 28, 2011 10:51
Lokalizacja: Nowa Sól

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: VanP » pn sty 27, 2014 23:42

fajno dzieki kolego :)


..............................................................
Był -Golf IV 1.4 16V
Był -Golf IV 1.9 TDi

A3 2005 1.9 TDI

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: adiq » śr sty 29, 2014 15:05

naprawa się przeciągnie na przyszły tydzień niestety :banghead: , oczywiście od razu dam znać co i jak było nie tak.



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: adiq » wt lut 11, 2014 23:45

nie uwierzycie, ale cały czas czekam na miejsce na kanale :rozpacz:



Wildin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:36

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: Wildin » ndz lut 16, 2014 15:37

Witam.
Postanowiłem nie zakładać nowego tematu ponieważ ten wygląda w miarę podobnie do mojej usterki. Aczkolwiek kilka rzeczy się rozni. Mam nadzieję, że jednak ktoś się wypowie i pomoże.:))

Otóż u mnie problem wygląda tak, że po jakimś czasie jazdy gdy wysiąde z samochodu, np na stację czy do sklepu (na kilka/kilkanascie minut jest zgaszony silnik itp) i gdy wracam to czasami samochod nie chce w ogole odpalić. Próbuję kręcić i kręcić ale nic nie rusza. Taki problem, w odroznieniu od autora tematu, nigdy nie pojawił się jeszcze na zimnym silniku. Po takiej akcji wystarczy, że np wróce do samochodu za kilka godzin i wtedy odpala jak gdyby nigdy nic.
Oczywiscie byłem o poradę u mechanika i mówił, że na 90% obstawia akumulator a na 10% rozrusznik. Mimo wszystko stwierdziłem, że spytam też innych osób żeby uniknąc wtopy finansowej. Mechanik robił pomiary i gdy autko zapalało i pracowało normalnie to wskazywalo 13 lub 14V, juz teraz nie pamietam ale podobno tylko ile powinno byc prawidłowo. Jednak gasilismy samochod i odpalalismy tak dlugo az pojawil sie wyzej wspomniany problem. Wtedy mechanik powiedzial ze napiecie spada ponizej 7 (wtedy gdy nie chce odpalić) i po prostu nie ma tyle pradu samochod zeby odpalic i dlatego obstawia na akumulator. Mechanik twierdził, że pozniej za godzine lub jakis dluzszy czas odpalanie przebiega prawidłowo bo akumulator jak jakby "odpoczął" - tak to przekładał na mój język ponieważ ja się nie znam na samochodach;)
Cena akumulatora nie jest mała więc ryzyko, że kupię inny a to nie rozwiąże problemu mnie przeraża bo wtedy musiałbym szukać usterki gdzie indziej.

Na koniec jeszcze kilka informacji o samochodzie: VW polo 98 6N 1.4 lpg, na moim aku widnieją takie liczby: 12V 50Ah 390A firmy Perion
Dodam jeszcze, że wczoraj ładowałem aku i teraz przy pomiarze wskazuje równo 13V

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś coś doradzi mimo, że to nie nowy osobny temat:))



Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: bjks88 » ndz lut 16, 2014 16:59

Jak dla mnie bzdura. Gdyby akumulator był padnięty to tak samo nie mógłby zakręcić na zimnym silniku, a nawet kręciłby gorzej bo olej byłby gęstszy w tych temperaturach. Nie doprecyzowałeś, jak jest ciepły i palisz po tym wyjściu ze sklepu to rozrusznik kręci słabo, dobrze czy w ogóle nie kręci? Jeżeli kręci tak samo jak na zimnym to szukaj gdzie indziej usterki.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: ciachotdi » ndz lut 16, 2014 18:22

na moje oko brak kompresji silnika, aku o większej pojemności da sobie radę ale do remontu jeden krok. Pierwsze co sprawdź rozrusznik drugie kompresja


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Wildin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:36

Re: Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: Wildin » ndz lut 16, 2014 19:57

@bjks88
Na zimnym kreci dobrze. Na ciepłym po jezdzie czasami (tylko czasami) nie chce w ogole krecic, cos tam niby slychac ale nie nazwałbym tego kreceniem a już na pewno nie takim jak w wypadku "na zimnym". Czyli w skrocie po dluzszej jezdzie kreci słabo, praktycznie wcale (problem ten pojawia sie tylko czasami). A na zimnym kreci dobrze.
@ciachotdi
Wiec mowisz ze na pewno nie aku? Rozrusznik to mechanik mowil ze moze mi sprawdzic i cos tam z szczotkami mowil. Ale o kompresji to szczerze nawet nigdy przedtem nie slyszalem.

Więc czemu mechanik zakładał aż w 90%, że to wina akumulatora? Jak jeszcze powinienem coś podać z informacji to pytajcie bo nie wiem co może się przydać a co nie.



Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: bjks88 » pn lut 17, 2014 11:18

@Wildin kiedyś miałem taki problem w Polo ale z silnikiem 1.0. Jak był ciepły, rozrusznik nie chciał obracać. Przy przekręceniu kluczyka było tylko głośne buczenie. Tym autem jeździliśmy mało to nikt tego nie robił bo zazwyczaj pomagało całkowite wyłączenie na off i włączenie ponownie. Zawieszają się szczotki. Myślę ,że porządna inspekcja rozrusznika + wyczyszczenie wszystkich przewodów zasilających pomoże.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: jhosef » pn lut 17, 2014 11:32

Trzeba sprawdzić czy na krótko rozrusznik chce kręcić podając plus na wzbudzenie.

Jeśli zakręci normalnie to problem jest w wiązce lub kostce stacyjki. Jak nie zakręci to rozrusznik do przeglądu.



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: adiq » pt kwie 18, 2014 00:15

Dziś zniknęły wszystkie moje problemy, że się tak wyrażę nareszcie :-) przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasu, poszedł nieszczęsny rozrusznik na stół i tak jak mówiliście szczotki na wykończeniu były zostały wymienione + nowe tulejki. A za drgania na jałowym o których pisałem winny był dwumas.



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: sokol27je » śr maja 20, 2015 17:20

Witam, odswiezam temat gdyż problem ten sam... zapala sie kontrolka ABS wyglada na to że rozrusznik do roboty wszystkie info do naprawy znalazłem zaś mam problem z dobrem szczotkotrzymacza(nie udało mi sie znależć na nim nr) wiek ktoś jaki jest w golf 4 1.9tdi 110k AHF?( bosch 110?), ewentualnie co jeszcze mogło sie zurzyć w rozruszniku, tulejki to wogóle są? :grin:
ObrazekObrazek



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: XV2 » śr maja 20, 2015 19:13

Patrząc po stanie zapewne pampersa nie masz?


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Rozrusznik?-spadek napięcia podczas rozruchu

Post autor: sokol27je » pt maja 22, 2015 17:45

ok znalazłem nr rozrusznika(foto jakby ktoś też szukał i nie mógł znależć) ale mam problem nadal bo nie moge w raz szczotkotrzyacza dobrac do dokładnie mojego modelu 0 001 125 012 (013)
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości