nie chłodzi klima golf IV tdi 110km

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

nie chłodzi klima golf IV tdi 110km

Post autor: maki.pioterk » czw maja 22, 2014 11:28

Witam , zacznę od tego że pojechałem na dobicie klimy i okazało się ze mam tego czynnika ok 500g, i chcieli dobić lecz okazało się ,że kompresor nie daje ciśnienia, więc zostawili tyle czynnika ile było i kazali podjechać do kogos kto się zna, wiec wyszykiwarka warszat specjalizujący sie w klimach podjechałem ,i 'mechanior' zaczął sprwdzanie, podłaczył akumulator na krótko niby coś cyka, i mowi ze jest ok, okazało się przy okazji ze nie załaczają sie wentylatory , wiec powiedzieli wszystko do wymiany kompresor,chłodnice,osusacze itd czyszczenie i nabijanie cena ok 2 tys zł, wiec powiedział zebym sie zastanowił, wiec pojechałem do domu i zacząłem wertować neta co jest nie tak, dostałem się do sterownika wentylatorów okazało się ze jest ok, podpiąłem wentyaltory bezposrednio z wtyczki 3 pinowej do akumulatora i rezultat taki, nie działa ten od chłodnicy , a od klimy działa na jednym biegu, wiec zeby się upewnić zaminiłem przewody plusowe (biegowe) od wentylatora klimatyzacji i wiatrak się uruchomił, klikając klime na panelu klimatronika obroty idą delikatnie na dół ale za chwilę wracją do normy więc jakby się uruchamiała lecz nie chłodzi nadal ,co moze być przyczyną ? czy to ze nie chłodzi klima ma cos do tego drugi wentylator( juz zamowione oba ,moze niedługo wymiana jak znajdę czas), jeszcze jak byłem w warsztacie tym drugim to przy nabijaniu klimy wskazówka jedna rosła a druga nie tak jakby kompresor nie dawał ciśnienia, wiec moze uszkodzony kompresor ??? czy takie uszkodzenie ze uruchamia się klimatyzacja a nie chłodzi moze spodowowac wytrącenie się opiłków w układ klimatyzacji bo podobnież to bardzo kosztowna operacja czyszczenia ? i co mogło paść w tym kompresorze? zna ktoś dobry i tani warsztat w okolicach Piaseczna? poprzednio klima nabijana 2 lata temu, super chłodziła lecz na jesieni powodowała bardzo duze obciązenia silnika i biegu jałowego np podczas jazdy z włączoną klimą silnik miał chwilowe dośc duze obciązenia silnika) , ale pożniej się ustatkowało i działała poprawnie chłodząc . proszę o pomoc ( w teście klimatronika zadnych błedów )

golf IV tdi 110 km
przebieg 200 tys km
klimatronik



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

nie chłodzi klima golf IV tdi 110km

Post autor: artur_n » czw maja 22, 2014 15:42

Skoro stwierdzili że sprężarką nie daje odpowiedniego ciśnienia to nic nie wydumasz potrzebna jej regeneracja.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

nie chłodzi klima golf IV tdi 110km

Post autor: grg474 » czw maja 22, 2014 19:54

maki.pioterk, od angola wyjąć kompresor klimy (koszt max 300zł), podjechać do zakłądu - niech spuszczą środek. Wymienią kompresor, nabiją spowrotem środek tylko nie 500 tylko 750 - wogóle co to k...a za fachowcy - nabija się prawidłową ilość środka, i sprawdza wtedy ciśnienia podczas pracy układu (wentylatory muszą być sprawne) - jesteś z Radomia - obok Szydłowca - na Szydłówku jest stacja diagnostyczna Górlickiego. Ma chłopaka który naprawdę ma pojęcie o klimach ( w tych autach co przyprowadziłem trafnie zdiagnozował czy wymieniać kompresory klimy czy też zawory rozprężne).
Więc zacznij od:
1. zrobić oba wentylatory
2. ustalić czy na 100% kompresor - jak tak - kupić kompresor i filtr osuszacza
3. wymienić


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

nie chłodzi klima golf IV tdi 110km

Post autor: maki.pioterk » czw maja 22, 2014 23:48

a co czyszczeniem obiegu ? BO PODOBNIEŻ MOGĄ BYC JAKIEŚ OPIŁKI, tzn w jakim przypadku uszkodzenie spręzarki powoduje ze będą w układzie ? oraz pamietam że załaczając klime dmuchawa wewnątrz zmianiała swoją prędkość mimo ze np była na 3 kresce w klimatroniku natomiast teraz się tak nie dzieje , czy jest uruchomiona czy nie.



zibi-78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:18
Lokalizacja: Niemcy, Wassemberg

nie chłodzi klima golf IV tdi 110km

Post autor: zibi-78 » sob sie 02, 2014 14:42

Witam. Chcialem sie dolaczyc do tematu. Moje auto to VW gilf 4 1,9 tdi 2002 rok. Mam problem od tygodnia z klimatyzacjia (klimatronik). Nabijalem nowym czynnikiem chlodzacym okolo miesiac temu i bylo wszystko ok i tydzien temu podczas jazdy zaczela dmuchac goracym powietrzem. bylem ponownie w stacji na sprawdzeniu i czynnik chlodzacy jest ok 750gram kompresor daje odpowiednie prawidlowe cisnienie. Nie potrafili w stacji podac przyczyny awari. Prosze o pomoc

ps. przepraszam za bledy ale nie mam polskich znakow w kompie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości