Halogeny dalekosiężne.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Radzio0018 » pn kwie 28, 2014 23:18

Panowie , ja mam takie pytanie co do tego przełącznika obok licznika , na nim jest narysowany obrazek ze świateł przeciwmgłowych i gdy go uruchamiam , na 1 stopniu uruchamiam światło przeciwmgłowe z tyłu , a na 2 tył + światła wewnętrzne na atrapie . To one w końcu są przeciwmgłowe czy drogowe ? :P Bo na manetce światła "długie" działają mi w zwyczajnych lampach . Czy to rozwiązanie jest fabryczne czy ktoś tam już kiedyś rzeźbił ? :bigok:



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » wt kwie 29, 2014 00:20

Radzio0018 pisze:Panowie , ja mam takie pytanie co do tego przełącznika obok licznika , na nim jest narysowany obrazek ze świateł przeciwmgłowych i gdy go uruchamiam , na 1 stopniu uruchamiam światło przeciwmgłowe z tyłu , a na 2 tył + światła wewnętrzne na atrapie . To one w końcu są przeciwmgłowe czy drogowe ? :P Bo na manetce światła "długie" działają mi w zwyczajnych lampach . Czy to rozwiązanie jest fabryczne czy ktoś tam już kiedyś rzeźbił ? :bigok:
Oj, to chyba nie jest tak jak powinno... Przełącznik ten raczej służy do włączania przeciwmgłowych/mgielnych :jezor: - czyli takich, które czasem zanajdują się np. u dołu w tzw. szerokim zderzaku (lub gdzieś w tych okolicach jak se ktoś przykręci samodzielnie jakieś third-party). Natomiast halogeny w atrapie są to reflektory dalekosiężne i powinny być załączane automatycznie razem ze światłami drogowymi, czyli „długimi”. Podejrzewam, że ktoś chciał mieć załączane i wyłączane niezależnie, stąd taki patent. Byłby nawet sprytny, gdyby nie to, że przymusowo włącza jednocześnie tylne światło przeciw… no wiesz ;)


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Radzio0018 » wt kwie 29, 2014 01:03

Rozumiem, dziwiło mnie to po tym co tu czytałem , miałem wątpliwość czy tak chciał VW czy jakiś amator elektryki. A więc na "długich" powinny świecić obie pary świateł z tego co rozumiem. Na razie chyba zostawię to tak jak jest bo w tych lampach środkowych musiałbym wymienić żarówki na takie jak są w tych zwykłych , bodajże Philips BlueVision. :okej: Ale jeśli już byłbym na etapie przywrócenia tego pod "fabrykę" to jak to zmienić ?



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » wt kwie 29, 2014 01:50

Radzio0018 pisze: Ale jeśli już byłbym na etapie przywrócenia tego pod "fabrykę" to jak to zmienić ?
Przeczytaj ten wątek :), najlepiej cały od nowa. Jest wyjaśnine, gdzie i jakich wtyczek powinieneś szukać pod przeciwmgielne. Jeśli chodzi o instalację do dodatkowych halogenów, to nie jestem pewien, czy nawet oryginalnie nie były wpięte w kable od głownych reflektorów. Ale tu by się przydała opinia kogoś, kto ma fabryczną instalację pod dodatkowe lampy. Ewentualnie samodzielnie to bardzo łatwo wykonać, są takie złączki na kable, którymi prawie bezinwazyjnie podpinasz się pod wiązkę i możesz w ten sposób pozyskać zasilanie swoich dodatkowych lampek. Z tym, że tutaj tym bardziej odsyłam do mojego posta nt. przekaźników (na str. 2 tego wątku) - bo wg mnie wtedy oryginalna instalacja oświetleniowa jest tak obciążona, że bez przekaźników długo nie pożyje. Albo świecić to będzie licho, bo najlepsze żarówki nie pomogą jak masz spadek napięcia na kablach rzędu 1-2 V...


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marcinek84 » śr kwie 30, 2014 10:47

Oryginalnie jest wiązka typu rozgaleziacz że wypinamy wtyczkę z lampy H4 wpinamy w ten rozgaleziacz gdzie mijania idzie dalej a długie rozdzielone są na 2 lampy. Nie udało mi się znaleść wtyczki z pinami wystającymi jak w H4 bo bez problemu było by wykonanie identycznej wiązki. Ja wykorzystałem tą wiazke to instalacji przekaznikow w razie awarii odpinam i mam tylko zewnętrzne lampy.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » śr kwie 30, 2014 11:22

marcinek84 pisze:Oryginalnie jest wiązka typu rozgaleziacz że wypinamy wtyczkę z lampy H4 wpinamy w ten rozgaleziacz gdzie mijania idzie dalej a długie rozdzielone są na 2 lampy. Nie udało mi się znaleść wtyczki z pinami wystającymi jak w H4 bo bez problemu było by wykonanie identycznej wiązki. Ja wykorzystałem tą wiazke to instalacji przekaznikow w razie awarii odpinam i mam tylko zewnętrzne lampy.
Hmmm ja właśnie taką wtyczkę sobie sam wykonałem na potrzeby instalacji przekaźników - z obciętej żarówki H4... :hmm:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Hubi14 » śr kwie 30, 2014 20:46

ja tam ciągnąłem prosto z przekaźników :D przekaźnik spokojnie wytrzyma, bo ma obciążalność 30A a bezpieczniki mam 10A i all działa jak trzeba :D



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Mac_Abra » śr kwie 30, 2014 23:55

Hubi14 pisze:ja tam ciągnąłem prosto z przekaźników :D
tylko że oryginalnie nie ma przekażników świateł w mkII, więc trzeba najpierw jakoś je dodać do instalacji... :bajer:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Hubi14 » sob maja 03, 2014 16:58

no to to ja wiem, ale to trudne nie jest i przydatne bo włącznik się wtedy nie grzeje jak żelazko :D



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marcinek84 » sob maja 03, 2014 18:02

Jak instalacja w porządku to wyłącznik nie grzeje się do tego stopnia. Ale z przekaźnikami światła dużo lepiej świecą już na zwykłych żarówkach.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Hubi14 » sob maja 03, 2014 18:28

no ja mam instalkę w porządku, ale jak się dłużej pojeździło na światłach to był gorący jak cholera...



Awatar użytkownika
wrobel111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob maja 25, 2013 18:47

Re: Halogeny dalekosiężne.

Post autor: wrobel111 » ndz cze 22, 2014 23:05

Na wstępie przepraszam za odkopywanie tematu. Może ja rozwieję mity dotyczące halogenów przeciwmgłowych w atrapie, owszem istnieją takie i je posiadam ; :grin:

Obrazek

Co do wtyczek, przy przegrodzie silnikowej, to znajduje się tam biała wtyczka która jest do halogenów przeciwmgłowych, czyli takich o oznaczeniu B na szkle, tak jak te moje, jak i wersji w zderzak(szerokie) oraz podczepianych pod zderzakiem(wąski zderzak) Uruchamiane są one z przycisku na konsoli, tego 2-stopniowego.Świecą one niezależnie od świateł mijania/drogowych

Natomiast jeśli ktoś posiada światła środkowe dalekosiężne, te z oznaczeniem HR to należy je podłączyć równolegle z światłami drogowymi i mogą świecić tylko razem z nimi.

Co do przekaźników to wykonałem taką instalację, osobne przekaźniki dla p.mgłowych, drogowych i mijania. I polecam, gdyż napięcie na żarówce podskoczyło o ok 1,5 V w porównaniu z fabryczną instalacją.

Obrazek

Mam nadzieję, że co nieco pomogłem i rozjaśniłem :)


Obrazek

Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: Folxs » czw cze 22, 2017 19:38

Ja również chciałbym odkopać temat i za to przeprosić - ale chciałbym podłączyć się dalekosiężnymi pod oryginalną instalację i chciałbym może kupić kostki żeby samemu zarobić dokupione halogeny.
Halogeny mam z luźnymi kablami a instalacji nie chciałbym ciąć, a wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Halogeny dalekosiężne.

Post autor: marcinek84 » ndz cze 25, 2017 21:40

Folxs, Ty chyba masz te reflektory przeciwmgielne jak dobrze widzę B na reflektorze, a nie dalekosiezne. Pasująca kostkę/ wtyczkę do tej na zdjęciu kupisz na allegro. Sam kupowałem podobne albo takie same obie strony.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości