Central problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » śr cze 04, 2014 22:06

Witam . Otóż problem mój wygląda następująca drzwi pasażera reagują na centralny zamek a drzwi kierowcy niestety nie .
Od czego zacząć?
Jak sie za to zabrać?
Proszę o pomoc .
Niestety nie wrzucałem filmu na ytube więc możecie obejrzec go na moim profilu na fb. Oto link.
" onclick="window.open(this.href);return false; p.s zostal kupiony nowy zamek w pelni sprawny.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Central problem

Post autor: Waqa » czw cze 05, 2014 06:53

zimne luty w zamku kierowcy. szukać na forum...



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » czw cze 05, 2014 08:57

Waqa Kupiłem wczoraj zamek kierowcy 100% sprawny wiec to nie to. jak sprawdzić czy jest dobra wiązka?

Pieknie nie dokrecilem zamka i zmknelem drzwi objawy nie moge ich otwozyc. Wracajac do centrala to zamek dostaje prad ale nie zamyka innych drzwi i nie mrugaja kierunki. Sprecyzuje. Nie mam kierunkow w blotnikach ale to chybs nie problem. Jak uda mi sie otwozyc drzwi to bede pissl na biezaca . :banghead:

Nowy zamek do wywalenia . trzeba areogrsfem podmalowac kant drzwi. Bez mlotka sie nie obeszlo. Po 3h walki i lamaniu zamk kombinerkami udalo sie . teraz trzeba czekac dalej az trafi sie dobry zamek i wymienie wiazke odrazu

Nie piszemy posta pod postem, jest opcja "edytuj" // Qto



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » śr cze 25, 2014 23:00

Dalej mam problem z centralem . kupilem wiazke w aso i nowiutki zamek tez z aso. W prawych dzwiach dziala central w lewych juz nie . pomocy gdzie to szukac.???



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Central problem

Post autor: OMEGA » czw cze 26, 2014 00:21

valgas123, A vag nie wywala błędów ??

Ps. ile dałeś za zamek w aso?



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » czw cze 26, 2014 00:53

Vag pokazywał jakieś zwarcie którego nie dało sie usunąć opiszę problem bardzo dokładnie.

1. Stara wiązka podświetlała przyciski działa opuszczanie szyb oraz zamknij otwórz (działa tylko w drzwiach pasażera) i była na sterowanie lusterek starego typu. Dioda centrala nie mryga.
2. Nowa wiązka nie podświetla przycisków nie działa sterowanie lusterkiem / szyba sie opuszcza. Nowy typ sterowania lusterkiem. Dioda centrala nie mryga.
Nie wiem jak się do tego zabrać. Auto zostało całe przemalowane a nasz brudas elektryk jedyny w mieście robi auto miecha oraz nie patrzy czy coś rysuje.
Może to być błąd? Moduł? Przekaźnik ? Jak to sprawdzić naprawdę chciałbym w tym sezonie jeszcze wyjechać nim na drogi.

Ps. Za zamek dałem 410zł



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Central problem

Post autor: OMEGA » czw cze 26, 2014 01:19

valgas123, buda z zewnątrz tylko malowana, posprawdzaj masy.
Można i ile się da zamienić silniki podnoszenia szyb bo waz z nimi jest "sterownik drzwi" może to on jest winny.
Ta wymieniona wiązka idzie od drzwi do ... ?
Skoro na nowej nic nie działa to odpuść sobie ją, i najlepiej posprawdzać wiązkę cała do modułu komfortu i sam moduł (lub podmienić go)



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » czw cze 26, 2014 02:33

Spać nie moge przez ten central....
Buda cała przemalowana od podstawy.
Gdzie znajdę masę od centrala?
Wiązka idzie od drzwi do kostki pod nogami przy lince otwierania maski.
Silniczek był wymieniany i on działa szyba podnosi sie i opuszcza. Podświetlenie przycisków na starej wiązce działa a na nowej juz nie . Ja tego nie rozumiem i przerasta mnie to .
Mam drugi moduł wiec z rana go wymienie i polece każdą wiązkę osobno po kablu czy czasem nie jest gdzieś uszkodzony. Moduł o takim samym oznaczeniu.
Oraz podłącze vag i postaram sie obadać te zwarcie.



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Central problem

Post autor: OMEGA » czw cze 26, 2014 02:43

1.zostaw nową wiązkę i próbuj na starej, nie wiem jak bardzo jest moduł sterowania drzwiami(duża wtyczka) zintegrowany z silnikiem szyb.
Wszystkie masy posprawdzaj pod akumulatorem, podszybie, pod kierownicą chyba (przy przekaźnikach) reszty nie wiem gdzie są.
Problem musi być na drodze zamek- moduł komfortu kilometrów kabli nie ma, jak nie to oddać do jakiegoś dobrego elektryka/elektronika to pewnie ogarnie.
Jak instalacje były ruszane przy malowaniu to sprawdź czy we wtyczce przewody dobrze siedźą.



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » czw cze 26, 2014 02:49

Tylko ze w starej wiązce jest ten problem iź jest stare sterowanie szyb i stara kostka .
postaram sie jutro wszystko posprawdzać i dam znać.
dodam jeszcze ze elektryczne lusterka także nie działają chodz przycisk na starej wiązce sie podświetla
PS. Może to mieć związek z nie oryginalnym radiem? Mam kennwood kdc bt61

Edit. Wymienilem podnosnik szyb central dziala. Podswietlenia dalej brak . zabieram sie za wymiane modulu .oraz zaczynam walke z lusterkami.

Edit2. Central działa . Lusterka działają. Moduł brzęczy. Zostało do zrobienia podświetlenie. Czas na starą wiązkę . Jutro postaram sie zdać relacje czy wszystko działa.



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » pt cze 27, 2014 18:11

Podlaczylem stara wiazke wszystko dziala ladnie a tu nagle central zaryglowal drzwi i w zaden sposob nie moge ich otworzyc pomocyyyyyy!!!!! Central dziala ale nie odryglowuje drzwi cypel chodzi


Edit. Udalo mi sie otwozyc drzwi boje sie je tetaz zamknac . czy to stara wiazka??? Gdzies jest uszkodzona i czasem zlapie prad i centrsl otworzy???? Prosze o pomoc



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » sob cze 28, 2014 11:57

Drzwi zatrzasnęły sie na amen nie wiem co mam robić :(



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Central problem

Post autor: OMEGA » sob cze 28, 2014 21:19

valgas123, poszukaj gdzieś było opisane jak w takim przypadku odtworzyć drzwi, jak nie tu to na leonclub.
Posprawdzałeś te masy ? moduł przekładałeś?
Może przewód np.za bezpiecznikami luźny i dlatego takie cyrki?



valgas123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:45

Central problem

Post autor: valgas123 » ndz cze 29, 2014 12:02

Omega , Problem rozwiązany wiązka sprawna zamek sprawny . Zamek się blokuje ponieważ jest za długa śrubka w zamku i blokuje linkę od klamki która zostaje w pozycji otwartej i nie da rady otworzyć drzwi . Teraz idę dobrać jakieś śrubki i przetestuje ze 100 razy i powiem czy to na pewno to . Co do modułu sprawa wygląda następująco gdy przykręcam moduł do tej podstawki raz łapie a raz nie trzeba nim poruszać wiec moduł wypnę z tej podstawki zamocuje go na opaski na skrzynce z przekaźnikami tak by kabel był luźny , innego wyjścia nie widzę niestety ponieważ ściągać ponownie deskę odczepiać podświetlenie od kratek z bory i grzanych foteli wszystko po izolowane wiec była by jednym słowem masakra.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości