nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
G4rcU
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt sie 16, 2011 21:09
Lokalizacja: Amsterdam / Wroclaw

nie odpala

Post autor: G4rcU » pn cze 30, 2014 23:56

Witam szanownych fachmenów :helm:

tematów takich, jak ten było już co prawa kilka i każdy w większym lub mniejszym stopniu pasował do mojego problemu, ale nie do końca.
Odpowiedzi też bywały różne, więc nie wiedząc kompletnie gdzie szukać przyczyny (akumulator, rozrusznik, masa, kostka stacyjki, czy jeszcze inne dziadostwo) postanowiłem poprosić Was o pomoc.

Krótkie słowo wstępu: problemy pojawiły się po moim dzisiejszym dłubaniu
Kupiłem oryginalną manetkę tempomatu (do wymiany obecnej, prawie-oryginalnej) oraz ori komfortowe kierunki.
Kierunki montowałem zgodnie z instrukcją (która była nieco niedokładnie opisana) i podczas ich montażu zetknąłem ze sobą wypinane uprzednio kable z wiązki świateł awaryjnych.
Swoją amatorszczynę w tym zakresie pozostawię w milczeniu :kac:
Wymiana manetki przebiegła już z odłączonym akumulatorem.

Po zamontowaniu manetki i złożeniu komfortowych kierunków (według instrukcji), sprawdziłem czy wszystko działa.
Przekręciłem kluczyk na zapłon (nie uruchamiałem silnika) i sprawdziłem najpierw awaryjne - działały
Następnie kierunki - nie działały.
Sprawdziłem więc bezpiecznik - przepalony.
Nie miałem pod ręką tych malutkich 10A a wszystkie sklepy w okolicy już zamknięte, więc wsadziłem na chwilę 15A.
Daję zapłon, kierunki działają. Składam wszystko do kupy, zamykam auto i idę do domu.
2h później chcę jechać do sklepu i nie mogę zapalić. Objawy jak na filmiku

[youtube][/youtube]

Jakieś pomysły? Gdzie szukać przyczyny?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

nie odpala

Post autor: wojtas46 » wt lip 01, 2014 05:41

G4rcU, sprawdż klemy na aku czy dokręcone , wszystkie przewody idące od aku czy mają poprawny styk , ewenyualnie podmianka aku w celu sprawdzenia czy zagada



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

nie odpala

Post autor: Qto » wt lip 01, 2014 12:27

sprawdź to o czym pisze wojtas46, jak ok to naładuj aku... brakuje prądu i albo ucieka gdzieś na słabym łączeniu albo go nie ma :okej:



Awatar użytkownika
G4rcU
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt sie 16, 2011 21:09
Lokalizacja: Amsterdam / Wroclaw

nie odpala

Post autor: G4rcU » wt lip 01, 2014 16:54

aku sprawdzane w pierwszej kolejności
napięcie mierzone w spoczynku (12,3V) oraz czy nie spada przy próbie odpalenia (nie spada)
klemy zaciśnięte solidnie, kable na swoich miejscach, całe, bez otarć.

idąc jednak po swoich krokach, postanowiłem zdemontować wszystko co wczoraj założyłem i ku mojemu zdziwieniu auto zapaliło.

Okazuje się, że problemem jest wiązka komfortowych kierunków.
Montowana zgodnie z załączoną instrukcją daje efekty takie jak na filmiku.

Pytanie teraz, czy wiązka kierunków jest uszkodzona, czy moja instalacja jest inna niż być powinna...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości