problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » sob cze 28, 2014 23:40

mam stary telefon (neo v) i nim robie zdjecia, ale na zywo wyglada inaczej ten xenon


Moje MK4

Obrazek

szczyku

Re: Odp: problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: szczyku » ndz cze 29, 2014 00:16

Obrazek
Jakis zwykly telefon z beznajdziejnym aparatem.



Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 29, 2014 10:09

ale masz możliwie najprostsze, najtańsze te żarniki czy jakies blue vision czy inne wynalazki ale 4300 K z philipsa ?


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 29, 2014 10:21

Obrazek

swoje zarniki mam około 3 tygodni dopiero (od 10 czerwca), i uzywam ich tylko w nocy/wieczorem bo mam ledy do dziennej, wiec zarniki nabieraja dopiero swoje wlasciwosli :)


Moje MK4

Obrazek

szczyku

Re: problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: szczyku » ndz cze 29, 2014 10:48

Mam oryginalne philipsa 4300k. Kupilem je zaraz po kupnie golfa (okolo 3 lata temu), bo na starych byla roznica barw, czyli ktos juz jedna zmienil. Stare ( sa sprawne) mam jako zastepcze. Nigdy, a to przenigdy (gdyby cos nawalilo) nie szukalbym zamiennikow (czy to zaplonnik, czy zarowka, czy przetwornica), bo za kazdym razem konczy sie to jeszcze wiekszymi kosztami.



Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: kamil_leon » ndz cze 29, 2014 16:58

rafal15rs, z xenonu i zagadnień z nim związanych mógłbym Ci spokojnie esej napisać tak więc jak już wyżej napisałem
Jak ktoś coś pisze to zazwyczaj (podkreślam zazwyczaj) wie o czym mówi.
W swoim aucie zamontowałem bixenon na akcesoryjnej soczewce. Jestem bardzo zadowolony, nikogo nie oślepiam a sam mam jasno.

Tak więc barwa światła nie jestem dla mnie niczym nowym. Dlatego zwróciłem uwagę, że kolor światła z Twoich żarników nie wygląda na zdjęciu na barwę 4300K.
Poproszę nie traktuj moich postów jako atak, staram się pomóc Ci w problemie. Pytałem bo może również być to kwestia zdjęcia.

Kupiłeś oryginalne żarniki? Z pewnego źródła? Jest bardzo ale to bardzo dużo podróbek żarników, które mimo, że kosztują np 160zł i mają logo PHILIPS to są warte tyle samo co żarnik HID za 13zł.


Pozdro!

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 29, 2014 18:21

uważam, ze kupiłem z dobrego żródła, one są nowe i tak jak na zdjeciu wyzej one potrzebuja czasu zeby osiagnac swoja barwe, na zdjęciu wyglądają inaczej niz na zywo


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » wt lip 01, 2014 20:44

odświeżam temat
zamieniłem przetwornice, i dalej ta sama lampa sie nie zapala mimo ze ma zaplonnik z tej dobrej, a ta lampa ktora sie zapalała zawsze ma przetwornice z tej ktora sie nie zawsze zapalała i mimo tego zapala sie zawsze.
wychodzi na to ze przetwornice są sprawne. obecnych żarników jeszcze nie podmieniałem ale nie wiem czy jest sens skoro na tych chinolach bylo to samo co teraz na osram...
gdzie lezy przyczyna niezapalania tego xenonu.... ? przewody, włącznik swiateł ?
a moze ten zaplonnik nowy jest w takim samym stanie co poprzedni, chociaz w to watpie bo sklep w ktorym go kupowałem jest wiarygodny i wg i wszystkie czesci tam sprawdzaja ..


Moje MK4

Obrazek

szczyku

Re: problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: szczyku » wt lip 01, 2014 22:32

Rozumiem ze vaga juz podlaczales i nie ma bledow z xena?

Ptzetwornice zamieniles, a zaplonnik zamieniales? Sprobuj zamienic lampy (jesli mozna),



Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » wt lip 01, 2014 23:43

zapłonnik też zmieniłem, bledy sa od jakiegos ukladu zaplonowego lamp no i nie dziala to samopoziomowanie..
lamp nie zamienie raczej, od pasazera moge wyjać, ale ta od strony kierowcy jest na 2 wtyczki, jedna taka jak w tej pierwszej lampie i jeszcze jakaś mała wtyczka z ktora nie moge sobie poradzic zeby wyjąć. dziwna sytuacja z tymi xenonami


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
G4rcU
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt sie 16, 2011 21:09
Lokalizacja: Amsterdam / Wroclaw

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: G4rcU » śr lip 02, 2014 17:59

miałem identyczne objawy jak i Ty i też stałem przed wyborem: palniki albo przetwornica (ewentualnie startery).
Startery bardzo łatwo sprawdzić: wyciągnij lampy i przyjrzyj się starterom, czy nie są nadpalone. Spróbuj też śrubokręcikiem dogiąć lekko blaszki, które tam w środku siedzą - możliwe, że nie stykają.

Ja w celu naprawy swoich świateł wybrałem tańsze rozwiązanie - czyli wymiana palników i trafiłem w dziesiątkę.

Ksenon, jak kończy swój żywot, to albo zaczyna świecić na różowo, albo nie zapala się wcale / raz na jakiś czas.

Żarniki jakie wtedy miałem to właśnie Osram Xenarc 4300K....



Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » czw lip 03, 2014 15:00

przekładka żarników nic nie dała, dalej lampa sie nie zapala za każdym razem .. jesli chodzi o wnetrze lampy to zauwazylem tylko zmiazdzony kabelek, ktos kiedys przytrzasnął go klapką z tyłu lampy i sie zgniótł, ale watpie zeby sie w srodku np przerwał.. dziwne by tez bylo gdyby raz łączył a raz nie, zadne sily we wnetrzu lampy na niego nie działaja

Obrazek

Obrazek


Moje MK4

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości