Podłaczenie elektryki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podłaczenie elektryki

Post autor: morenka » czw lip 31, 2014 13:02

Witam. Mam pewien problem. Poprzedni własciciel mojego golfa zakładał centralny zamek oraz elektryczne szyby z przodu lecz nie z oryginalnymi przyciskami koło klamek, lecz mało wygodne w okolicach korbki, tak więc postanowiłem zrobić tak jak powinno być w oryginale. Zakupiłem boczki pod elektryke, wszystkie klawisze, panel, lusterka, podnosniki do tylnych szyb, wiązki kabli itd. Niestety okazało sie że nie bedzie to tak łatwo podłaczyc jakby się wydawało ponieważ wyczytałem że to wszystko jest połączone z centralnym itd. i boje się tego ruszać żeby nic nie zwalić. Wpadłem na pomysł aby zrobić to troche inaczej. Z siliczka od szyb wyciągnalem 2 kable i jak podłaczam pod akumulator to wszystko elegancko działa tylko teraz pytanie, jak do tego silniczka podlaczyć klawisz opuszczania szyb ? Wychodzą z niego 4 kable.. Czy jest taka możliwość ? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłaczenie elektryki

Post autor: Qto » czw lip 31, 2014 19:29

oryginalnych przycisków nie podłączysz...a nieoryginalne musisz sprawdzić miernikiem jak działają i wtedy pewnie coś da się wykombinować.
Oryginalne elektryczne szyby są powiązane z elektrycznymi lusterkami i centralnym zamkiem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=192820" onclick="window.open(this.href);return false;



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podłaczenie elektryki

Post autor: morenka » pt sie 01, 2014 11:24

Czyli rozumiem że nie podłacze tego wszystkiego bez modułu komfortu ? Bo mam alarm DOG 30 z kartą i jak zaczne grzebać to żeby czegoś nie popsuć.. Najbardziej martwi mnie ten alarm.. Chyba że nie ma problemu podłaczyć modułu komfortu, dodam że centralny też nie oryginalny..

Sterowanie centralnego mam z pilota, więc mam moduł komfortu czy nie ? Pod kolumną mam tylko ten "sterownik" od DOGa, nie widziałem nigdzie komfortu chyba że jest gdzieś upchany...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłaczenie elektryki

Post autor: Qto » pt sie 01, 2014 18:13

poczytaj temat z linku wyżej



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Re: Podłaczenie elektryki

Post autor: morenka » pt sie 01, 2014 18:53

No rozumiem tylko czy jak mam sterowanie centrala przez scyzoryk to muszę mieć moduł komfortu czy DOG 30 może działać bez modułu ? Dzisiaj jeszcze dokładnie sprawdze ten temat.. Tylko jakbyś mógł mi napisać odp na wcześniejsze pytanie to byłbym bardzo wdzięczny.. z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłaczenie elektryki

Post autor: Qto » pt sie 01, 2014 22:35

morenka pisze:centralny też nie oryginalny
czyli pilot też nie oryginalny...więc nie masz oryginalnego modułu który obsługiwałby pilota



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podłaczenie elektryki

Post autor: morenka » sob sie 02, 2014 09:37

Też tak myślałem. A da radę podłaczyć 4x szyby + lusterka nie ingerując w centralny + alarm który obecnie mam ? Bo nie chce tego rozgrzebywać jak jest już dobrze zrobione.. Nie zależy mi na domykaniu szyb i innych bzdetach :P Chce tylko podnosic i opuszczac szybki :)

W tamtym temacie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dlatego pisze tutaj :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 27 gości