Dorabianie kluczyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darek1004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:56

Dorabianie kluczyka

Post autor: darek1004 » wt sie 05, 2014 23:34

Witam! Posiadam golfa 4 lecz przy zakupie dostałem tylko 1 kluczyk. Problem polega na tym, że chciałbym dorobić sobie drugi gdyż zdarzyło mi się już zatrzasnąć kluczyki w aucie. Drugi kluczyk chciałbym dorobić tańszą drogą, gdyż w sklepach oferujących tego typu usługi cena sięga w granicy 450/500 zl (kluczyk identyczny jak mój, scyzoryk) . Chciałbym podjąć się tego na własna rękę (oprócz grawerowania grotu klucza), posiadam interface do samochodu. Zależy mi na tym aby nic nie zmieniać w aucie tzn nie wymieniać immo, czy tez zamków.
widziałem w internecie pusty kluczyk z czystym grotem za ok 20 zl.
i teraz pytanie; jeżeli już bym kupił ten pusty kluczyk i dal go do grawerowania co jeszcze musiałbym dokupić i jak to mniej więcej zrobić aby autko zapalało - to najważniejsze- oraz czy dużo więcej pracy i kasy trzeba było by dołożyć na otwieranie centralnego z pilota ( mam na myśli kopię mojego kluczyka / te same funkcje )



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dorabianie kluczyka

Post autor: Skrzak » śr sie 06, 2014 00:33

Najlepiej kupić taki sam jak masz ori używkę, dorobić grot, do tego czysta pastylka crypto 48, którą zaadaptujesz vagiem. O adaptacji jest na forum, szukaj.



darek1004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:56

Dorabianie kluczyka

Post autor: darek1004 » śr sie 06, 2014 10:31

Rozumiem ze muszę kupić używany kluczyk oraz nowy z czystym grotem? Wtedy ten nowy daje do grawerowania i elektronikę przekładam z tego używanego oraz dokupioną pastylkę?
A jeśli chciałbym tylko możliwość odpalania z kluczyka to obejdzie się bez kupna używanego kluczyka? czy wystarczy tylko nowy kluczyk z czystym grotem i pastylka immo? Chodzi mi o ręczne otwarcie i odpalenie auta.
Orientujecie się może ile kosztuje dorobienie grotu?



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Dorabianie kluczyka

Post autor: W_I_T_E_K » śr sie 06, 2014 11:00

Musisz kupić czysty kluczyk z elektroniką pod twój alarm ( częstotliwością nadawania) i go dokodować z modułem komfortu.
Pastylkę immo też musisz dokodować do zegrów.
U mnie dorobienie kluczyka kosztowało mnie 20zł.



mk3greg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 13:22
Lokalizacja: Lbn

Dorabianie kluczyka

Post autor: mk3greg » czw sie 07, 2014 17:07

Kolego rozpoławiasz swój kluczyk co masz (scyzoryk mam na myśli) spisujesz numer i herce na jakich pracuje na moim przykładzie HLO 1J0 959 753 AG 434 MHz szukasz używki o takich parametrach co ty masz. Idziesz ze swoim i tym nowym zakupem do dorabiania kluczy mówisz gościowi, że pragniesz żeby CI dorobił grot i założył ( ja płaciłem 30 zł). Wracasz rozweselony że masz dorobiony grot sprawdzasz czy drzwi reagują na niego i robisz prosty sekwens oryginalny klucz do stacyjki na zapłon a ten nowy nabytek do drzwi kierowcy przekręcasz na zamknij czy tam otwórz tak do końca ile się da i naciskasz guziki pilota i wyciągasz klucz wyłączasz zapłon i sprawdzasz czy już się zaadoptował, czyli czy zamyka samochód. Jak nie to ponawiasz próbę. Już się możesz dostać do auta. teraz odpalanie immo nowa pastylka tak jak wyżej pisali x48 ( ja płaciłem 12zł) i żeby cokolwiek zrobić musisz nabyć PIN zegarów czyli kabel vag nie wystarczy tylko jakić KKL ewentualnie vag tacho. mając pin zegarów adoptujesz na nowo kluczyki uprzednio tym PINEM dostając się do zegarów zwyklym VAGIEM. Na forum jest dużo tematów co do immo i VAg-coma. Ja jak orientowałem się ile dorobienie kluczyka do mnie krzyczeli od 250 do 500 zł. wydałem 50 kluczyk, 12zł immo, 30zl dorobienie grotu, kable mam swoje. 92 zł.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dorabianie kluczyka

Post autor: Skrzak » czw sie 07, 2014 17:43

Ewentualnie jak mieszkasz na Pomorzu to Ci zrobię odczyt pin, adaptację immo i pilota za Ambera Chmielowego. Jak mieszkasz gdzie indziej to pytaj na forum, na pewno są inne dobre regionalne browary :)



darek1004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:56

Dorabianie kluczyka

Post autor: darek1004 » czw sie 07, 2014 22:21

Dzięki wielkie za zainteresowanie ;)
Powracając do tematu
Jestem z kuj-pom okolice Brodnicy. U mnie za dorobienie grota krzyczą 60 zł
Znalazłem taką ofertę, co o tym myślicie? opłaca się?
http://allegro.pl/pilot-hlo-1j0-959-753 ... 93154.html" onclick="window.open(this.href);return false;
co do kodowania immo i odczytania pinu, posiadam kabel, pożyczony od znajomego mechanika, i pisze na nim OBD II a z drugiej str. KKL LINE do kompa podłączany na USB. będzie się on nadawał?



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Dorabianie kluczyka

Post autor: W_I_T_E_K » czw sie 07, 2014 22:42

Do odczytania piny vag tacho.
Do kodowania immo zwykły vag.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dorabianie kluczyka

Post autor: Skrzak » czw sie 07, 2014 23:30

do odczytu pin też vag k+can (sam mam i robiłem nim) i (tego nie potwierdzam) kkl od viakena + program commander w którym zczyrujemy wsad licznika po linii k. Mój chiński kkl tego nie robi ale ten od viakena podobno robi.

A ten klucz z aukcji to bez sensu, lepiej kupić ori używkę, tylko koniecznie z tym samym oznaczeniem co twój obecny, ewentualnie może trzyprzyciskowy z funkcją otwierania klapy alemwtedy będzie miał już inne oznaczenie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości