nie dziala zlacze diagnostyczne

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Y@RO » wt gru 06, 2011 16:00

czesc. po swapie silnika z aam na ady nie dziala mi zlacze diagnostyczne. nie moge sie podpiac zadnym interfacem. lokalizowalem gdzie ida kale od gniazdka obd to bialy i zoltyod lini KL sa wpiety pod deska kolo kierownicy. jest tam miejsce do wpinania wtyczek , a pozostale kable od + i - ida do skrzynki bezpiecznikow chyba przy zielonych wtyczkach.


eSsssssssssss :))))

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: jeryk10 » wt gru 06, 2011 20:54

puszkę immo masz


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Y@RO » wt gru 06, 2011 22:12

wiec tak, imoo mam z rozbitka z ktorego mam silnik, auto ogolnie pali i jezdzi nie ma z tym problemu. tylko ze nie moge podpiac sie pod komputer zeby zdiagnozowac silnik w poszukiwaniu bledow, w grupe immobiliser tez nie moge wejsc, nie mozna sie polaczyc. ogolnbie z gniazda obd ida 4 kable, zolty, szary, brazowy i czerwony, szary i zolty to linie KL i te kable ida to jakiejs kostki pod deska do ktorej nie sa podpiete zadne kable. takie jedno wolne gniazdo na kilka wtyczek. przed swapem wszystko dzialalo idealnie. zasilanie w gniezdzie obd jest.


eSsssssssssss :))))

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: jeryk10 » wt gru 06, 2011 22:30

bo musisz diagnozę podpiąć pod puszkę immo i będziesz miał diagnozę immo i sterownika silnika podaj ile pin jest puszka immo i z jakiego auta ja masz Z tego co pamiętam możesz mieć 6 pin puszkę immo wiec podam ci rozpiskę ale pisze z pamięci i mogę się mylić bo schematu immo nie mam 4,6 pin masa 1 pin plus po zapłonie 2 pin przewód od złącza diagnostycznego 3 pin diagnoza na sterownik silnika Skoryguj te przewody i zobacz czy masz taka puszkę immo Lub odwrotnie pin 2 z 3


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Y@RO » wt gru 06, 2011 22:58

tak wyglada moje immo:

Obrazek

i z niego odchadza takie kable:

Obrazek

immo jest z golfa 3 GTI z ktorego mam silnik.

na drugim zdjeciu sa kable gdzie pokolei 1 wtyczka brazowa od lewej jest podpieta do wtyczki ktora idzie od wiazki silnikowej, 2 - czarna mala jest wpieta w skrzynke bezpiecznikow do malych poczwornych kolorowych gniazdek ( czarne, zielone, zolte ) akurat mam wpiete w czarne, 3 - czarna duza idzie do czujnika STOP przy pedale, 4 - brazowa mała jest wolna bo nie wiem gdzie ma byc wpieta ( w tamtym gti byla chyba wpieta wlasnie w to gniazdo pod deska ale nie jestem pewien, u mnie tam sie wpiac nie da .. hmmm ? ) 5 - zielona idzie do skrzynki bezpiecznikow. Ogolnie jest jeszcze masa przykrecana na srobke oraz nakladka na stacyjke ....


eSsssssssssss :))))

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: jeryk10 » wt gru 06, 2011 23:27

zrób zdjęcie puszki immo jeszcze raz bo słabo widzę przewody w czarnej kostce gdzie jest więcej przewodów i zasłaniasz przewody ręka bo nie widzę kolorów tez zrób ich zdjęcie Brązowa mała pewnie masa mała czarna zasilanie po zapłonie


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Y@RO » wt gru 06, 2011 23:48

tak, czarna to zasilanie bedzie, a brazowa mala to raczej nie masa bo przewod w niej jest caly szary wiec to bedzie linia K lub L.

oto zdjecia. ta wtyczka co jestpod ta biala naklejka na obudowie idzie do nakladki na stacyjke, jest przy niej 5 kabli. a z tej pierwszej wtyczki od puszki ida dokladnie 3 kable ... dwa szare i jeden czarny. i tyle .. reszte sie rozgalezia potem.

Obrazek Obrazek Obrazek


eSsssssssssss :))))

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: jeryk10 » śr gru 07, 2011 21:51

ze złącza diagnostycznego pin 7 wepnij się do centralki immo do pin 3 a z pin 2 centralki immo wepnij się do przewodu idącego do sterownika silnika do diagnozy i powinna działać diagnoza Mówię z pamięci z blisko bym to wyczaił szybciej co i jak :-) Tak myślałem ze to masa miałeś zakryte ręką i trudno było wyczaić jaki kolor kabla


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Y@RO » śr gru 07, 2011 21:55

wiec tak, pisalem wyzej ze dwa kable ( zolty i czary ) idace z gniazda OBD mam wpiete w jakies gniazko na kilka wtyczke pod kierownica pod deska ... i polaczylem ten szary kabelek z brazowa wtyczka z IMMO co wychodzi ..( zdjecie wyzej ) z tym szarym kablem co idzie z tego gniazda obd i dziala diagnostyka :D


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Szymeek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr lis 03, 2010 22:36
Lokalizacja: SWD

nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Szymeek » śr wrz 24, 2014 17:51

Pom


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=525484" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Szymeek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr lis 03, 2010 22:36
Lokalizacja: SWD

Re: Odp: nie dziala zlacze diagnostyczne

Post autor: Szymeek » śr wrz 24, 2014 17:53

jeryk10 pisze:ze złącza diagnostycznego pin 7 wepnij się do centralki immo do pin 3 a z pin 2 centralki immo wepnij się do przewodu idącego do sterownika silnika do diagnozy i powinna działać diagnoza Mówię z pamięci z blisko bym to wyczaił szybciej co i jak :-) Tak myślałem ze to masa miałeś zakryte ręką i trudno było wyczaić jaki kolor kabla
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=525484" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości