Montarz monowtrysku schemat instalacji

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej.Pr.P
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 09, 2009 19:22
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: Andrzej.Pr.P » pn wrz 15, 2014 22:45

ok to pokaż mi 2x 100 bo ja albo ślepy jestem albo nie wiem co



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: grg474 » pn wrz 15, 2014 22:50

Andrzej.Pr.P pisze:ok to pokaż mi 2x 100 bo ja albo ślepy jestem albo nie wiem co
w celu?? widzę że tłumaczenie moje nic nie da więc szkoda tu bić pianę
przy liczbie 100 masz nie bl/ws tylko li/ws - pytałeś o bl/ws z G1/11 - on się kończy liczbą 103 i przechodzi w 103 co ci nawet pokazałem
sam napisałeś
Andrzej.Pr.P pisze:jest przewód bl-ws i idzie do gniazda g-1 pin 11 i potem wychodzi ze skrzynki i sie urywa


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Andrzej.Pr.P
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 09, 2009 19:22
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: Andrzej.Pr.P » wt wrz 16, 2014 09:08

Schemat już ogólnie kapuje tylko powiedz mi gdzie idzie ten przewód li-ws z 27 pinu kompa.
Ciekawi mnie też jedno może powiesz że nie potrzebnie, ale przewody z wtyczki G-2/5 i G-2/6 co wchodzą do skrzynki i kończą się taką literką Y i potem jest do góry nogami co te symbole oznaczają??
Ostatnie dręczące mnie pytanko bo nie widzę nigdzie sygnału branego z rozrusznika czy jest brany do czegoś?? tylko ja tego nie widzę
Sory kolego że tak nadwyrężam twoją cierpliwość, ale dzięki tobie w końcu zamontuje benzynkę w swoim autku :okej: :pub:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: grg474 » pn wrz 29, 2014 16:43

Andrzej.Pr.P pisze:
Montarz monowtrysku schemat instalacji
Andrzej.Pr.P pisze:Witam kolego odpowiedz mi na to pytanko z ostatniego postu a i jedno jeszcze, jak montować przekaźnik bądź przekaźniki gdy mam lpg? bo o co mi chodzi w tej instalacji były dwa przekaźniki jeden w szereg z wtryskiwaczem a drógi w szereg z sondą lambda czy mam tak samo zrobić??

Postprzez Andrzej.Pr.P » N wrz 14, 2014 17:00
od 14-go września nie potrafisz k..a zrobić prostej instalacji?? A w dodatku jeszcze zanim odpalisz silnik wp...asz gaz??? A jak gaz ci będzie blokował wtrysk to skąd będziesz wiedział ze to wina instalacji gazowej a nie wina złego podpięcia wiązki silnikowej.
Dziwić się że ludzie potem nie chcą pomagać??

Zakłada się temat i po uzyskaniu odpowiedzi wykonuje. Tu moja ostatnia odpowiedź w tym temacie i uważam go za zakończony
Andrzej.Pr.P pisze:gdzie idzie ten przewód li-ws z 27 pinu kompa.
poprzez wtyczkę T1e do pinu 26 wtyczki 28 pinowej licznika
Andrzej.Pr.P pisze:ale przewody z wtyczki G-2/5 i G-2/6 co wchodzą do skrzynki i kończą się taką literką Y i potem jest do góry nogami co te symbole oznaczają??
piny nóżki podstawki przekaźnika w polu 12 przekaźnika
Andrzej.Pr.P pisze:Ostatnie dręczące mnie pytanko bo nie widzę nigdzie sygnału branego z rozrusznika czy jest brany do czegoś??
nie rozumiem pytania
Andrzej.Pr.P pisze:Sory kolego że tak nadwyrężam twoją cierpliwość, ale dzięki tobie w końcu zamontuje benzynkę w swoim autku
raczej wątpię skoro nadal tego silnika nie podłączyłeś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Andrzej.Pr.P
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 09, 2009 19:22
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: Andrzej.Pr.P » pn wrz 29, 2014 17:01

Narazie to nie mam czasu na zabawę z instalacją bo mam od groma roboty pytam tylko o to co mnie ciekawi czy to takie dziwne?? a na samym gazie pomykam już kilka lat tak że nie zaczynam od dupy strony tylko jak mi chodzi to jeżdżę tylko parowniki zmieniam i tyle a ta instalacja co kupiłem leży ponad dwa lata ale żeby zamontować wole się wypytać a jak znajde czas to wtedy siadam i montuje a auto mi w każdej chwili jest potrzebne także nie mogę rozpaprać i zostawić, a jeżeli zajdzie taka potrzeba to i tę zime na samym LPG będe jeździł w tej chwili robie to co jest najważniejsze.
Dobra i tak dzięki za pomoc mimo twojego chamskiego zachowania



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: grg474 » pn wrz 29, 2014 18:35

Andrzej.Pr.P pisze:a na samym gazie pomykam już kilka lat tak że nie zaczynam od dupy strony
zaczynasz od dupy strony - powiem tak - montowałem teraz silnik 1,8 20V 2003 rok do golfa 4 1,4 1998 rok. I teraz tak - ten 1,4 miał gaz - zamontowałem silnik (gazu nie montowałem) - silnik nie chciał pracować - dotąd rzeźbiłem w wiązkach aż przestał siać błędami. Dopiero wtedy zacząłem się bawić gazem. A dlaczego? Bo jakby źle palił np na jeden gar to bym nie wiedział czy to wina robionej wiązki, czy tez źle podłączonej wiązki gazu czy też samego sterownika gazu.
Andrzej.Pr.P pisze:Dobra i tak dzięki za pomoc mimo twojego chamskiego zachowania
bo niejednemu baranowi natłumaczyłem się już 3 razy a on jeszcze do dzisiaj nie zrobił bo ma tylko zamiar - zresztą
Andrzej.Pr.P pisze:Na razie to nie mam czasu na zabawę z instalacją bo mam od groma roboty pytam tylko o to co mnie ciekawi
to się zakłada temat " dumam nad montażem ale nie wiem czy będę robił - jak ktoś ma nadmiar czasu to proszę o udzielenie odpowiedzi".
Dla mnie temat do zamknięcia - bo szkoda czasu na temat który może zakończy się montażem a może nie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Andrzej.Pr.P
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 09, 2009 19:22
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: Andrzej.Pr.P » wt wrz 30, 2014 00:10

Temat zakonczy się montażem na 2000% kolego tylko muszę chwile znaleźć a chyba zrobię to w tą sobote lub niedziele bo w sumie kolejna zima bez benzynki to lipa troszke ale jak nie było wyjścia to tak trzeba było jeździć a jeżeli twoje życie łatwiej przebiega to się ciesz nie ubliżaj innym,bo jak byś zobaczył czym się zajmuje to byś nie wiedział w 3% o co w tym chodzi tak że nie rżnij cwaniaka a jeżeli chodzi o temat to i tak Sliczne dzięki za pomoc.
Kolejna sprawa skoro podejmę decyzje że właśnie w tę sobotę będę zakładać te wiązkę to co może wtedy usiąde przy kompie i będę pytał? po co? skoro już wiem co chciałem wiedzieć.
Dziwny jesteś ale trudno twój problem

Temat zamykam Pozdrawiam



MK II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob gru 25, 2010 02:05
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświecim

Montarz monowtrysku schemat instalacji

Post autor: MK II » ndz paź 11, 2015 13:04

Witam.jestem w trakcie przekladki 1.3 gaznik na 1.8 mono.Mam cala instalacje do wtrysku z kompem,czy ktos moglby mi podac do czego podpiac kable widoczne na foto?Moje auto jest 88 roku,a dawca byl z 91 i niestety nie mialem mozliwosci wyjecia reszty instalacji,ale sadzac po kolorach to kwestia podpiecia + i- po stacyjce.Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości