Mam alarm ale nie mam centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Darkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 30, 2014 01:09

Mam alarm ale nie mam centralnego zamka

Post autor: Darkk » sob paź 18, 2014 20:49

Witam, wczoraj nabyłem MK3 i jest taka sprawa że zlokalizowałem w nim alarm. Znalazłem pilot na którym napisane jest "PREDATOR" :). Alarm działa prawidłowo, centralny zamek nie działa, wątpię czy wgl jest. Szukałem silniczka ale nie mogłem go znaleźć. Kiedyś grzebałem w centralnym zamku w Ibizie z 93r i silniczek był schowany w bagażniku po prawej stronie.

Więc moje pytania:
Gdzie szukać tego silniczka?
Jest taka możliwość żeby był alarm bez centralnego zamka?
Jeśli nie ma centralnego zamka co muszę kupić żeby mieć go z pilota połączonego z alarmem?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Mam alarm ale nie mam centralnego zamka

Post autor: Kamel » pn paź 20, 2014 14:48

Darkk pisze:Gdzie szukać tego silniczka?
Ale jaki silniczek masz na myśli?
Chodzi Ci o siłowniki w drzwiach czy o pompkę CZ (powinna być pod boczkiem w bagażniku)?
Darkk pisze:Jest taka możliwość żeby był alarm bez centralnego zamka?
Jak najbardziej, zwłaszcza, że masz na pilocie markę alarmu.
Darkk pisze:Jeśli nie ma centralnego zamka co muszę kupić żeby mieć go z pilota połączonego z alarmem?
To zależy jak chcesz to zrobić.
Możesz kompletować OEM-owe komponenty (pompkę, siłowniki, wężyki, instalację) i zrobić to jak w oryginale, a następnie podpiąć to pod alarm, który masz zamontowany.
Możesz również kupić jakiś uniwersalny zestaw i sparować go ze swoim alarmem.
Na początek sprawdź jaki masz alarm (sczytaj model alarmu) i poszukaj do niego schematu podłączenia. Dowiesz się wtedy czy Twój alarm obsługuje CZ czy będzie potrzebna dodatkowa centralka.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mam alarm ale nie mam centralnego zamka

Post autor: Paweł Marek » wt paź 21, 2014 19:41

Darkk, nie wiem czy zrozumiałeś: alarm z pilotem jest zawsze dokładany, a centralny zamek może być oryginalny - pneumatyczny, wówczas jest pompka w bagażniku po prawej, albo dokładany i wtedy zwykle są elektryczne siłowniki w drzwiach. Poszukaj tej pomki może trzeba tylko naprawić lub zmienić, jeśli jej nie masz i nie siłowników pneumatycznych w drzwiach - to zostaje montaż elektrycznych siłowników, są łatwe do znalezienie fotoporady w faq i gdzie indziej w necie. A jeśli twój alarm nie obsługuje zamka centralnego jak kolega wyżej pisze - to najprościej kupić alarm obsługujący zamek centralny i on obsłuży siłowniki elektryczne - czyli jedna centralka obsługuje i alarm i central.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości