Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: DOJCZEWOT » sob lis 08, 2014 19:57

Witam. Mam pytanie czy potrzeba dużo pracy aby zrobić owe kierunki ? W samochodzie posiadam moduł komfortu więc (wydaje mi się) wystarczy coś dołożyć ? podłączyć ? Funkcja bardzo mi się spodobała gdyż mam ją w golfie V i się już przyzwyczaiłem . Z góry dzięki za odpowiedź , pozdrawiam .


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

dzygit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:35
Lokalizacja: Wrocław

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: dzygit » sob lis 08, 2014 20:14

Można założyć takie uniwersalne.
http://allegro.pl/komfortowe-kierunkows ... 31652.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Minimum wiedzy z elektryki i posiadanie lutownicy. Mam takie od 4 lat i sprawują się idealnie.

Tutaj masz oryginał.
http://allegro.pl/miekkie-kierunkowskaz ... 63796.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wybór należy do ciebie


Nie ma nic niemożliwego dla człowieka, jeśli nie musi tego sam robić.

Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: DOJCZEWOT » sob lis 08, 2014 20:25

dzygit, Dzięki kolego wybiorę chyba tą pierwszą opcje , tylko muszę znaleźć kogoś kto mi to polutuje .


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: byh81 » sob lis 08, 2014 22:04

Tylko tam nie trzeba nic lutować, jak zresztą jest napisane w aukcji. Sam czekam na ten moduł, zamówiłem wczoraj.



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: DOJCZEWOT » sob lis 08, 2014 23:02

byh81, Nie no w tym pierwszym to raczej trzeba to zrobić , tak mi się wydaje . A ten drugi to trochę za drogo .


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: byh81 » ndz lis 09, 2014 11:47

Przeczytaj opis aukcji. Zresztą jak się boisz to jak mój przyjdzie i podłączę to zdam relację jak i z czym to się je ;-)



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: DOJCZEWOT » ndz lis 09, 2014 12:07

byh81, O dobry pomysł :) jakbyś dał radę jakieś foty , może nawet film byłbym bardzo wdzięczny :)


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: byh81 » pt lis 14, 2014 21:20

Trochę to trwało ale zamocowane. Faktycznie nie trzeba nic lutować ani ciąć. Nagrałem mały filmik, na Oskara on nie zasługuje i trochę śmiesznie gadam ale to mój pierwszy tego typu filmek, ale może pomoże :-P Moduł działa, nawet aż za nadto, jak się używa migaczy w tradycyjny sposób to po wyłączeniu czasem mignie raz albo dwa a czasem nie nie wiem od czego to zależy. Napiszę do gościa celem wyjaśnienia czy tak ma być czy ja mam jakiś wybrakowany model. Acha to jest Octavia ale w goferze jest tak samo, jeżeli chodzi o podłączenie.
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: DOJCZEWOT » sob lis 15, 2014 00:03

byh81, o to super pod koniec listopada zamawiam :)


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: Maszan » sob lis 15, 2014 00:32

A ja polece moduł zrobiony przez forumowego kolegę Hyperekpo.Mam zainstalowany już pól roku i sprawuje sie bardzo dobrze.Ladnie wykonany plus opis montażu i programowania.
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2014 21:37 przez Maszan, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: byh81 » sob lis 15, 2014 09:05

Dojczewot zapisz sobie namiary na gościa bo on nie ma tego w ciągłej sprzedaży. Jak się zdecydujesz na zakup a skończy się aukcja to wystarczy napisać do niego i za jakiś czas wystawia kolejną aukcję bo niby sam to robi.



dzygit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:35
Lokalizacja: Wrocław

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: dzygit » sob lis 15, 2014 19:54

byh81 pisze: jak się używa migaczy w tradycyjny sposób to po wyłączeniu czasem mignie raz albo dwa a czasem nie nie wiem od czego to zależy
Ja mam tak samo. Czasem mignie , czasem nie. Myślę że nie jest to żadna wada , tylko tak już jest zrobiony dany moduł.W końcu to chałupnicza robota. Co do montażu , ja osobiście polutowałem kabelki.Nie chciałem wciskać je we wtyczkę , bo jak któryś się obluzuję i wypadnie zrobi zwarcie. W najlepszym wypadku spali się bezpiecznik a w najgorszym spali się auto.Ja dołożyłem dodatkowy bezpiecznik (5A)na kablu plusowym między modułem a instalacją auta.


Nie ma nic niemożliwego dla człowieka, jeśli nie musi tego sam robić.

byh81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 23:31

Re: Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: byh81 » sob lis 15, 2014 20:34

No czasem to jest irytujące dlatego miałem na początku na cztery mignięcia ale jak mi kilka razy po wyłączeniu mignął migacz jeszcze trzy razy zrobiłem na trzy i teraz jest dobrze. U mnie jak na razie chodzi, dzisiaj jechałem małą traskę po niezbyt równej drodze i nic się nie działo, ale jak będą jakieś objawy niedomagania to połączę kabelki na te kostki co na filmiku pokazywałem, nie chcę lutować bo nie mam aż takich zdolności a tak nie trzeba nic kombinować tylko na odpowiednich kablach zacisnąć.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Komfortowe kierunki golf IV jak to zrobić .

Post autor: markus420 » sob lis 15, 2014 23:23

dzygit pisze:jak się używa migaczy w tradycyjny sposób to po wyłączeniu czasem mignie raz albo dwa a czasem nie nie wiem od czego to zależy
Po prostu jest to tak zrobione, że moduł wykonuje pełne cykle. Jeśli po wyłączeniu kierunku akurat wypadnie na 1 to te dwa musi do-mrugać. Jeśli cykl zakończy się akurat na trzeci mrugnięciu to już więcej się nie włącza. To tak w kwestii wyjaśnienia :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości