Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Post autor: wodeczka94 » ndz sty 11, 2015 18:11

Cześć ! Jako, iż mój golf 4 to wersja Golas(Basic) chce zamontować sterownik centralnego zamka z pilota. Wpadło mi w oko coś takiego
http://allegro.pl/sterownik-vw-polo-gol ... 84305.html" onclick="window.open(this.href);return false; (scyzoryk, i wygląd jak oryginalny)
Było by to dla mnie potrójnie komfortowe, ponieważ
-mam tylko 1 kluczyk(a miałbym 3 - bo 2 scyzoryki)
-centralka z pilota
-wygląd jak oryginał

Zastanawia mnie tylko jak wygląda sprawa z immo, bo wytoczyc wzorek na grocie to raczej nie problem.

Wie ktoś, jak to się robi? Czy trza zanieść do specjalisty, on nowy ,,czytnik" (czy jak to sie tam zwie) zaprogramuje odpowiednio do starego kluczyka, wlozy i bedzie dzialac? Duzy koszt takiej zabawy??

Pozdrawiam
Paweł :)



Krywan2494
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pn paź 08, 2012 14:18
Lokalizacja: warszawa
Auto: VW Golf IV TDI++, Octavia III Kombi.
Silnik: ATD

Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Post autor: Krywan2494 » pn sty 12, 2015 14:39

ja przy wymianie kluczyka na pilota przełożyłem tylko pastylkę ze starego do nowego i wszystko działa jak należy, bez żadnego programowania



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Post autor: pawel.GTI » pn sty 12, 2015 16:09

Żeby dorobić nowe kluczyki to do każdego potrzebujesz pastylkę immobilizera , prawdopodobnie crypto 48. Posiadając wszystko tj. kluczyk , wycięty grot , pastylki immo najlepiej znaleźć kolege w swojej okolicy który posiada odpowiedni kabel i oprogramowanie. Najpierw odczyta PIN do licznika a następnie dopisze dodatkowe klucze. Można to zrobić we własnym zakresie ale trzeba mieć odpowiedni sprzęt i trochę wiedzy na ten temat. :)



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a imm

Post autor: riccardoa » pn sty 12, 2015 16:34

pawel.GTI pisze:Żeby dorobić nowe kluczyki to do każdego potrzebujesz pastylkę immobilizera , prawdopodobnie crypto 48. Posiadając wszystko tj. kluczyk , wycięty grot , pastylki immo najlepiej znaleźć kolege w swojej okolicy który posiada odpowiedni kabel i oprogramowanie. Najpierw odczyta PIN do licznika a następnie dopisze dodatkowe klucze. Można to zrobić we własnym zakresie ale trzeba mieć odpowiedni sprzęt i trochę wiedzy na ten temat. :)
Jeśli mu się uda wydłubać transpondery ze starych kluczyków bez uszkodzenia,to wystarczy że je przełoży do nowych i obejdzie się bez kodowania.



wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Post autor: wodeczka94 » pn sty 12, 2015 16:46

Kluczyk mam tylko 1, więc i tak i tak trzeba kupić te pastylki. Kabel wystarczy taki do diagnozy (vag czy jak to tam) na OBD i do np laptopa pod USB ? Bo taki akurat posiadam :D



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Re: Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a imm

Post autor: pawel.GTI » pn sty 12, 2015 17:01

wodeczka94 pisze:Kluczyk mam tylko 1, więc i tak i tak trzeba kupić te pastylki. Kabel wystarczy taki do diagnozy (vag czy jak to tam) na OBD i do np laptopa pod USB ? Bo taki akurat posiadam :D
Do golfa IV potrzebne jest OBD II , taki kabel na USB powinien wystarczyć.



wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Post autor: wodeczka94 » pn sty 12, 2015 19:14

No dokładnie taki kabel mam, do tego programy, krótka instrukcja obsługi, zdolnosci informatyczne (w koncu student informatyki) i powinienem sobie dac rade ? :D
Jakieś programy? Instrukcje? :D ktos cos ? :D



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami a immo

Post autor: grg474 » pn sty 12, 2015 19:40

wodeczka94 pisze:Jakieś programy? Instrukcje? :D ktos cos ?
Regulamin 15. Szanuj prawa autorskie. Zabrania się umieszczania na forum materiałów chronionym prawem autorskim, a także linków do nich. Wszelkie prośby o książki, linki do książek, instrukcji serwisowych, programów typu vag-com
- więc
w celu ułatwienia link1 a programy to http://www.google.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości