Kto wie jak się nazywa ta część?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: gruszon18 » wt mar 03, 2015 22:35

Witam, zakładam że takich tematów było multum już na forum, ale żaden nie dał mi odpowiedzi. Pierwsza sprawa. Po zdjęciu kierownicy mamy takie obrotowe kółeczko które odpowiada własnie za powrót kierunku po obrocie kierownicy. I chodzi mi o to czy dajmy na to czy dostanę samo to kółeczko czy muszę kupować komplet przełączników czy wystarczy sam ten od kierunków czy też różnie montowano żę np w jednych rocznikach montowano każdy przełącznik pojedyńczo czy np składa się to z dwóch elementów. Nie rozbierałem tego bo używam auta co dziennie a po co mam to rozbierać na darmo.
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2015 14:37 przez gruszon18, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie wracają kierunki po obrocie kierownicą

Post autor: Haki » wt mar 03, 2015 23:00

viewtopic.php?t=14204" onclick="window.open(this.href);return false; zerknij :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Nie wracają kierunki po obrocie kierownicą

Post autor: gruszon18 » pt mar 06, 2015 14:30

Haki, raczej ten temat nie bardzo się tyczy tego co mnie interesuje. Po za tym, rozkręciłem dziś kierownice. I po jej zdjęciu mamy to
Obrazek
I to kółeczko własnie odpowiada za powrót manetki kierunku do poprzedniej pozycji. Przy skręcie w lewo wybija po ok. pół obrotu, ale w prawo trzeba cały obrót aby cofnęło manetkę. No ale teraz dodatkowy problem bo chyba nie chcący uszkodziłem ten *#cenzura#* i teraz mi klakson męczy ucho za każdym przekręceniem kluczyka. Sprawdzałem blaszane styki na kierownicy i one raczej nic z tym nie mają. Więc skoro zasilanie wychodzi z własnie z tego kółeczka to mogłem nie chcący za mocno obrócić i coś się zjebło.




Więc teraz jak to się urządzonko nazywa.????



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: amatorek » pt mar 06, 2015 20:40

Być może,uszkodziłeś taśmę, u mnie wygląda ona jak w temacie:
viewtopic.php?f=14&t=438334" onclick="window.open(this.href);return false;Obrazek



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: władek111 » pt mar 06, 2015 23:26

To okrągłe to taśma Airbag, zobacz czy z lewej strony od przełącznika kierunków wystaje taki mały plastikowy bolec który cofa manetkę.



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: gruszon18 » sob mar 07, 2015 16:33

Dobra, To teraz czy dostanę to gdzieś na allegro nowe, czy muszę używane kupić, jeśli używane to czy muszę zwrócić na coś uwagę przy zakupie ? W sensie czy od każdego rocznika pasuje, bez względu na wyposażenie itp



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: gruszon18 » sob mar 07, 2015 18:16

Dobra, już nie ważne, znalazłem używkę po numerze.. Teraz jeszcze tylko muszę ta manetkę rozebrać jakoś i zobaczyć czemu nie chce w prawo odbijać jak należy.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: władek111 » sob mar 07, 2015 18:35

A masz esp? Bo w tej taśmie jest czujnik skrętu i po wymianie trzeba na nowo kodować sterownik



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Kto wie jak się nazywa ta część?

Post autor: gruszon18 » śr mar 18, 2015 00:00

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy mam ESP xd Ale pewnie nie, bo AGU to te biedniejsze wersje ;P Co do samego przełącznika, taśma była chyba ok, zresztą ciul z nią, kupiłem nową, ale ułamana była blaszka na kierownicy który była od klaksony i dlatego wył. Co do samych kierunków, to fabrycznie było to tak debilnie zrobione, że trzeba zrobić cały obrót w prawo aby wyrzucić kierunek, a w lewo wystarczy lekko machnąć. Ale poradziłem sobie, bo do kleiłem kawałeczek plastiku i już jest gitatraraaaa xd Teraz jeszcze pompa wspomagania już leci do mnie kurierem, i chyba przychodzi pora na wymianę tej pompy sprzęgła, bo zdarza się już że sprzęgło w podłodze zostaje ;] Dzięki za pomoc Panowie!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości